אסתמה·הנקה

להנקה מלאה ולמשך ההנקה יש השפעה על אסתמה בילדות

כל הגופים הרפואיים והטבעיים ממליצים על הנקה כחלק בלתי נפרד מהתפחות תקינה של התינוק ולמערכת החיסון בפרט. נכוןן שיש סיבות מגוונות לנשים שילדו מדוע לא להניק, אבל חשוב לעשות הכל כדי שזה יקרה.

מחקר שפורסם במאי 22 בג'ורנל Annals of Allergy, Asthma and Immunology, מראה שתקופה ארוכה יותר של הנקה בלעדית הייתה קשורה לירידה בסיכויים לאסתמה נוכחית. תוצאות המחקר הצביעו על כך שככל שהאם הניקה זמן רב יותר באופן בלעדי, כך נמוכים הסיכויים היחסיים לילד לסבול מאסתמה, או תוצאות הקשורות לאסטמה. היה אפקט של 'תגובה-מינון' בהתאם לכמה זמן האם הניקה: לתינוקות שינקו במשך 2-4 חודשים הייתה סבירות של 64% לקבל תוצאות של אסתמה בדומה לאלה שינקו פחות מחודשיים; לאלו שינקו במשך 5-6 חודשים הייתה סבירות של 61%, ולאלו שינקו יותר מ-6 חודשים הייתה סבירות של 52%.

The results of the study indicated that the longer a mother exclusively breastfed, the lower the relative odds of her child having asthma, or asthma-related outcomes. There was a 'dose-response' effect depending on how long the mother breastfed: Babies that were breastfed for 2-4 months had only 64% likelihood of having as many asthma outcomes as those who were breastfed less than 2 months; those breastfed for 5-6 months had 61% likelihood, and those breastfed for more than 6 months had a 52% likelihood

המחקר שילב שלושה מחקרים כדי להשיג מספר רב של נבדקים – יותר מ-2,000 זוגות אם-ילד. בנוסף, על ידי שילוב המחקרים השיגו המחברים פיזור דמוגרפי. לדוגמה, 38% מהמשיבים היו שחורים ו-6% היו היספנים/לטינים.
ממצא נוסף של המחקר היה שמשך ההנקה מעורבב עם פורמולה/מיצים/מזונות אחרים (לכן לא רק יונקים) לא סיפק את אותה רמת הגנה, כלומר להנקה בלעדית יש את ההשפעה הטובה ביותר במניעת אסתמה.

A further finding of the study was that duration of breastfeeding mixed with formula/juices/other foods (so not exclusively breastfed) did not provide the same level of protection. Asthma runs in families, and according to the CDC, if a child has a parent with asthma, they are three to six times more likely to develop this condition than someone who does not have a parent with asthma. Anything a parent can do to lower the odds of their child getting asthma is worth considering
https://acaai.org/news/new-study-longer-duration-of-exclusive-breastfeeding-has-protective-effect-on-childhood-asthma/

החוקרים מציינים שלפי ה-CDC, אם לילד יש הורה עם אסתמה, הוא נמצא בסיכוי גבוה פי שלושה עד שישה לפתח אסתמה מאשר מי שאין לו הורה עם אסתמה. ולכן הם ממליצים לאמהות הטריות לעשות כל דבר שיכול להוריד את הסיכויים לאסתמה.

מחקרים נוספים שמראים את הקשר הזה:
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18386435/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28521318/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20853566/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27753519/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34912884/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15480312/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29533688/

מחקר מציג תגלית חדשה לגבי חשיבות ההנקה לתפקוד מערכת החיסון של היילוד גם לעתיד.

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s