חלב ומוצריו·טרשת נפוצה

האם חלב יכול להעלות סיכון לטרשת נפוצה ולהחמיר את תסמיני המחלה

טרשת נפוצה (multiple sclerosis) היא מחלה אוטואימונית דלקתית כרונית של מערכת העצבים המרכזית, שבה פוגעת מערכת החיסון בתאי העצב, בחומר המכונה מיאלין שעוטף את השלוחות של תאי העצב. המיאלין הוא הצבע של ה'חומר הלבן'. סיבי המיאלין והעצב, שנפגעים בטרשת נפוצה, מאטים או חוסמים אותות חשמליים הנדרשים לנו לראות, להזיז את השרירים, להרגיש תחושות ולחשוב. ישנם עוד תסמינים הקשורים לטרשת נפוצה שתלויים במיקום הצלקת שנוצרה במוח. המיאלין חיוני לתפקודה התקין של מערכת העצבים המרכזית.

כבר לפני 30 שנה אלו עם טרשת נפוצה הציעו כי מוצרי חלב יכולים להחמיר את תסמיני המחלה שלהם.

We hear again and again from sufferers that they feel worse when they consume milk, cottage cheese or yogurt. We are interested in the cause of this correlation

החוקרים מאוניברסיטאות Bonn ו-Erlangen-Nuremberg הדגימו בדיוק כיצד זה יכול להתרחש. מובילת המחקר היא פרופ' Stefanie Kürten מומחית עולמית לטרשת נפוצה. היא החלה את המחקר ב-2018 באוניברסיטת ארלנגן-נירנברג. לפני שנה וחצי היא עברה לבון, שם המשיכה את העבודה יחד עם קבוצת המחקר שלה.
על פי המחקר שפורסם במרץ 22 בג'ורנל PNAS, חלבון בחלב פרה יכול לעורר דלקת המכוונת ל"שכבת הבידוד" סביב תאי העצב. המחקר הצליח להדגים את הקשר הזה בעכברים, אך גם מצא עדויות למנגנון דומה בבני אדם.
הצעד הראשון היה התבוננות במרכיב המסוים בחלב שעשוי להגביר את תסמיני הטרשת הנפוצה. על פני מספר ניסויים בעכברים גילו החוקרים שקזאין הוא האשם העיקרי. אבל התצפית הזו רק אישרה את המתאם. החוקרים התעניינו ביותר כיצד חלבון חלב מסוים זה יכול לגרום לנזק נוירוני הקשור לטרשת נפוצה.
ההשערה היא שקזאין גורם לתגובה חיסונית שגויה. המשמעות היא שקזאין חייב להידמות לאותם אנטיגנים שמובילים את תאי החיסון לכוון שגוי לתאי מוח בריאים.
החוקרים הישוו קזאין למולקולות שונות שחשובות לייצור מיאלין ובתהליך נתקלו בחלבון שנקרא MAG. הוא נראה דומה מאוד לקזאין במובנים מסוימים – עד כדי כך שנוגדנים לקזאין היו פעילים גם נגד MAG בעכברים.
השלב האחרון היה לקבוע שהתגובה האוטואימונית הזו מעוררת קזאין מתרחשת למעשה בבני אדם. כדי לחקור זאת, החוקרים בדקו כיצד נוגדני קזאין אלו מתנהגים ברקמת המוח האנושי. ההשערה אומתה, נוגדני הקזאין אכן התקבצו בתאי המוח האחראים לייצור המיאלין. בנוסף, החוקרים גילו שתאי B שנלקחו מחולי טרשת נפוצה היו רגישים במיוחד לקזאין.
המחקר מסיק בסופו של דבר שהקשר בין תסמיני חלב ותסמיני טרשת נפוצה נובע מחלבון הקזאין בחלב הגורם לזרימה של נוגדנים חיסוניים. תאי חיסון אלו תוקפים בטעות תאים מסוימים במוח עקב הדמיון של חלבון MAG לקזאין.
המשמעות היא שבעכברים שטופלו בקזאין, ההגנות של הגוף עצמו כוונו גם נגד MAG, שמערער את המיאלין. אבל באיזו מידה ניתן להעביר את התוצאות לאנשים עם טרשת נפוצה? כדי לענות על שאלה זו הוסיפו החוקרים נוגדני קזאין מעכברים לרקמת המוח האנושית ואלו אכן הצטברו בתאים האחראים על ייצור המיאלין במוח.

שאלה אחרת שהממצאים החדשים מעלים היא איזה תפקיד יכולה למלא רגישות לקזאין בהתפתחות טרשת נפוצה מלכתחילה?
פרופ קירטן אכן מצביעה על כך שמחקרים תצפיתיים גילו שיעורים גבוהים יותר של טרשת נפוצה באוכלוסיות שידועות כצורכות כמויות גדולות של חלב פרה. אז זה סביר שתגובה אלרגית לקזאין עלולה להוביל לנוגדנים שפוגעים בטעות בתאי המוח ומתחילים את מפל התגובות המוביל לטרשת נפוצה.

It is possible that cow's milk also increases the risk of developing MS in healthy individuals. Because casein can also trigger allergies in them – which is probably not even that rare. Once such an immune response exists, cross-reactivity with myelin can in theory occur
https://www.uni-bonn.de/en/news/042-2022

מחקר משנת 2004 מצא גם הוא קשר בין חלבון החלב (BTN) במסלול דומה.

אנשים צריכים להבין כמה דברים חשובים:

  • שום דבר הוא לא אבסולוטי ולכן לא כל מי ששותה חלב, יהיה לו טרשת נפוצה או כל מחלה אחרת שנמצאה קשורה למוצרי חלב. השאלה היא האם לקחת את הסיכון הזה שאני רגיש או לא ולהתפלא אחר כך מדוע זה קרה לי? או פשוט ללכת לפי העיקרון המונע.
  • החלב של היום הוא רחוק שנות אור מהחלב של פעם, הפרות היום חיות בתנאים מזעזעים (סטרס גורם למחלות); אוכלות מזונות מתועשים מפסולת של עופות ובקר (שינויים לרעה במיקרוביום); מקבלות הורמונים ברמה יומית (עודף הורמונים מייצר בעות הורמונליות) ומקבלות אנטיביוטיקה ברמה יומית שזה אסון בריאותי ואקולוגי ידוע.
  • דבר נוסף שחשוב להבין הוא שיש עוד גורמי סיכון לטרשת נפוצה ואת השילובים בינהם גם טרם בדקו.
  • המטרה היא להמנע ככל האפשר מגורמים שנמצאו קשורים ולחפש חלופות טבעיות אחרות למה שכל כך התאהבנו.

מידע נוסף על טרשת נפוצה, מזהמים אפשריים נוספים ומה ניתן לעשות עוד כדי למנוע ולסייע במצב תוכלו לקרוא בפוסט: "טרשת נפוצה".

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s