מגנזיום·מערכת חיסון·סרטן ומניעה

מגנזיום חיוני למערכת החיסון, כולל למלחמה בסרטן

מחסור במגנזיום קשור למגוון מחלות, כמו זיהומים וסרטן. מחקרים קודמים הראו כי גידולים סרטניים מתפשטים מהר יותר בגופם של עכברים כאשר החיות קיבלו דיאטה דלת מגנזיום – וכי גם ההגנה שלהם מפני נגיפי שפעת נפגעה. עם זאת, עד כה היה מעט מחקר כיצד בדיוק מינרל זה משפיע על מערכת החיסון.

רמת המגנזיום בדם היא גורם חשוב ביכולתה של מערכת החיסון להתמודד עם פתוגנים ותאי סרטן כתבו בינואר 22 בג'ורנל Cell. חוקרים מהמחלקה לביו-רפואה באוניברסיטת באזל ובבית החולים האוניברסיטאי באזל והמחלקה לרפואה באוניברסיטת קיימברידג', גילו שתאי T יכולים לחסל תאים לא תקינים או נגועים ביעילות רק בסביבה עשירה במגנזיום. באופן ספציפי, מגנזיום חשוב לתפקוד של חלבון משטח תאי T הנקרא LFA-1.
החוקרים מציינים שחלבון LFA-1 פועל כאתר עגינה, אשר ממלא תפקיד מפתח בהפעלת תאי T. עם זאת, במצב לא פעיל אתר העגינה הזה נמצא במבנה כפוף ולכן אינו יכול להיקשר ביעילות לתאים נגועים או לא תקינים. כאן נכנס לתמונה המגנזיום. אם מגנזיום קיים בכמות מספקת בקרבת תאי ה-T, הוא נקשר ל-LFA-1 ומבטיח שהוא נשאר במצב ממושך – ולכן פעיל.

T cells can eliminate abnormal or infected cells efficiently only in a magnesium-rich environment. Specifically, magnesium is important for the function of a T cell surface protein called LFA-1. LFA-1 acts as a docking site, which plays a key role in the activation of T cells. However, in the inactive state this docking site is in a bent conformation and thus cannot efficiently bind to infected or abnormal cells. This is where magnesium comes into play. If magnesium is present in sufficient quantities in the vicinity of the T cells, it binds to LFA-1 and ensures that it remains in an extended — and therefore active — position
https://www.unibas.ch/en/News-Events/News/Uni-Research/Magnesium-is-essential-for-the-immune-system–including-in-the-fight-against-cancer.html

ממצאים פוטנציאליים חשובים לחולי סרטן

העובדה שמגנזיום חיוני לתפקוד תאי T עשויה להיות ממצא משמעותי ביותר עבור טיפולים אימונותרפיים מודרניים לסרטן. טיפולים אלו מטרתם לגייס את מערכת החיסון – בפרט תאי T ציטוטוקסיים – להילחם בתאי סרטן. במודלים ניסיוניים הצליחו החוקרים להראות כי התגובה החיסונית של תאי T כנגד תאי סרטן התחזקה על ידי עלייה בריכוז המגנזיום המקומי בגידולים.

החוקרים מציינים שעל מנת לאמת את התצפית הזו מבחינה קלינית, הם מחפשים דרכים להגביר את ריכוז המגנזיום בגידולים באופן ממוקד. האופי המבטיח של האסטרטגיות הללו מודגם על ידי ניתוחים נוספים שבוצעו על ידי צוות המחקר. באמצעות נתונים ממחקרים שהושלמו בעבר על חולי סרטן, החוקרים הצליחו להראות שטיפולים אימונותרפיים היו פחות יעילים בחולים עם רמות לא מספיקות של מגנזיום בדמם.

בפוסט המרכז על מגנזיום תוכלו למצוא עוד הקשרים שלו או יותר נכון חסר שלו לסרטן המעי הגס והחשיבות שלו במניעת סיבוכים של תרופות הניתנות לסרטן. עוד תועלו למצוא בו דברים רבים שבהם מגנזיום שותף ובאילו מזונות ניתן למצוא אותו ברמות יפות.

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s