אלצהיימר ודמנציה·פעילות גופנית

פעילות גופנית משנה את הכימיה של המוח כדי להגן על סינפסות מזדקנות

ההשפעות המיטיבות של פעילות גופנית על קוגניציה הוכחו עד היום בעכברים, אך היו הרבה יותר קשים להדגמה באנשים.
מחקר מטעם אוניברסיטת סן פרנסיסקו שעקב אחר הפעילות הגופנית בסוף החיים של משתתפים קשישים, שהסכימו גם לתרום את מוחם כשמתו ופורסם בינואר 22 בג'ורנל The Journal of the Alzheimer's Association מצא שכאשר קשישים נשארים פעילים, במוחם יש יותר סוג של חלבונים שמשפרים את הקשרים ומקלים על חילופי המידע שבין הנוירונים כדי לשמור על קוגניציה בריאה.
ההשפעה המגנה הזו נמצאה אפילו אצל אנשים שמוחם בנתיחה היה מלא בחלבונים רעילים הקשורים לאלצהיימר ומחלות ניווניות אחרות.

תוצאה זו השתלבה עם הממצא הקודם שלהם שפורסם ביולי 21 בג'ורנל Neurology, שאנשים שהיו להם יותר מהחלבונים הללו במוחם כשמתו הצליחו לשמור על הקוגניציה שלהם בשלב מאוחר יותר בחיים.

החוקרים הופתעו לגלות שההשפעות נעות מעבר להיפוקמפוס, מושב הזיכרון של המוח, כדי להקיף אזורי מוח אחרים הקשורים לתפקוד קוגניטיבי.

It may be that physical activity exerts a global sustaining effect, supporting and stimulating healthy function of proteins that facilitate synaptic transmission throughout the brain

החוקרים מציינים שהעבודה הזו היא הראשונה שמשתמשת בנתונים אנושיים כדי להראות שוויסות חלבון סינפטי קשור לפעילות גופנית ועשויה להניע את התוצאות הקוגניטיביות המועילות שאנו רואים.

Our work is the first that uses human data to show that synaptic protein regulation is related to physical activity and may drive the beneficial cognitive outcomes we see

עוד ציינו החוקרים ששמירה על שלמות הקשרים הללו בין נוירונים עשויה להיות חיונית להדוף דמנציה, מכיוון שהסינפסה היא באמת המקום שבו מתרחשת הקוגניציה. ופעילות גופנית – כלי זמין – עשויה לעזור להגביר את התפקוד הסינפטי הזה.

Maintaining the integrity of these connections between neurons may be vital to fending off dementia, since the synapse is really the site where cognition happens

החוקרים מסכמים שהמוח של רוב המבוגרים צובר חלבונים רעילים, עמילואיד תחילה ואז טאו דבר הגורם לסינפסות ונוירונים להתפרק. שמירה על שלמות סינפטית מפחיתה כנראה את הקשר בין עמילואיד וטאו, ובין טאו לניוון עצבי.
אצל מבוגרים עם רמות גבוהות יותר של חלבונים הקשורים לשלמות הסינפטית, נראה שהמפל הזה של נוירוטוקסיות שמוביל למחלת אלצהיימר מוחלש.
שני המחקרים הללו יחד מראים את החשיבות הפוטנציאלית של שמירה על בריאות הסינפטית כדי לתמוך במוח נגד מחלת אלצהיימר.

In older adults with higher levels of the proteins associated with synaptic integrity, this cascade of neurotoxicity that leads to Alzheimer’s disease appears to be attenuated. Taken together, these two studies show the potential importance of maintaining synaptic health to support the brain against Alzheimer’s disease
https://www.ucsf.edu/news/2022/1/422086/exercise-alters-brain-chemistry-toprotect-agingsynapsesPhysical activity—a readily available tool—may help boost this synaptic functioning

מאמרים קשורים נוספים:
דמנציה קשה עם אגרסיות מוטבת על ידי מגע ופעילות גופנית יותר מאשר תרופות פסיכיאטריות.
פעילות גופנית ושמירה על המוח (קוגנטיבי).
המפתח לאופן שבו פעילות גופנית מגינה מפני השלכות ההזדקנות

למידע נוסף על דרך הטבע במניעה וטיפול בבעיות קוגנטיביות היכנסו


אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s