סרטן השד·שמש - חשיבות החשיפה

מחקר בפוארטו ריקו מצא סיכון נמוך יותר לסרטן השד עם יותר חשיפה לשמש

השמש כמעט תמיד זורחת במהלך היום בסן חואן, פוארטו ריקו, אי בים הקריבי, וזה הופך את הממצאים של מחקר חדש על סרטן השד וחשיפה לשמש לראויים במיוחד.
מחקרים קודמים על חשיפה לשמש וסרטן השד נערכו במקומות שחווים שונות עונתית בקרינה אולטרה סגולה, כולל תקופות של חשיפה נמוכה עד ללא חשיפה. בפורטו ריקו, לעומת זאת, אין תנודה עונתית משמעותית, עם פוטנציאל לחשיפה מתמשכת לקרינת UV גבוהה למי שמבלה בחוץ.

במחקר שפורסם בדצמבר 21 בג'ורנל Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention של חוקרים מאוניברסיטת באפלו ומאוניברסיטת פוארטו ריקו, נמצא סיכון נמוך יותר לסרטן השד עם חשיפה גדולה יותר לשמש.
החוקרים השתמשו בכרוממטר, ששימש למדידת מקדם החזרת אור השמש וכדי להשוות פיגמנטציה בעור שנחשף או לא נחשף לשמש ב-307 מקרים ו-328 בקרות. ההבדל בפיגמנטציה של העור סיפק אומדן של חשיפה רגילה לשמש.
החוקרים מציינים שמחקר זה היה ייחודי בכך שהוא היה אצל נשים פורטו-ריקניות, מה שאיפשר להם להסתכל על הקשר הזה באוכלוסייה עם מגוון רחב של צבעי עור ועם חשיפה גבוהה לשמש לאורך כל השנה.

This study was unique in that it was of Puerto Rican women, which allowed for us to look at this association in a population with a wide range of skin color and with year-round high sun exposure

עוד הוסיפו החוקרים ששלב אחד בייצור הפנימי של ויטמין D מתרחש כאשר העור נחשף לשמש. חשיפה לשמש משפיעה על הגוף גם במספר דרכים מועילות אחרות, עם השפעות על דלקות, השמנת יתר ועל השעון הביולוגי.
בעוד שההמלצות האחרונות היו להגביל את החשיפה לשמש כדי למנוע סרטן העור, ייתכן שיש גם יתרון לחשיפה מסוימת לשמש, במיוחד חשיפה ללא כוויות שמש.

One step in the internal production of vitamin D occurs when skin is exposed to sun. Sun exposure also affects the body in a number of other helpful ways, with effects on inflammation, obesity and circadian rhythms.
While recent recommendations have been to limit sun exposure to prevent skin cancer, there may also be a benefit to some sun exposure, especially exposure without sunburn
https://www.buffalo.edu/news/releases/2022/01/003.html

המחקר סיפק תוצאות עקביות על פני פרמטרים שונים. הסיכון לסרטן השד היה נמוך יותר עבור נשים עם החשיפה הגבוהה ביותר לשמש. באופן דומה, הסיכון היה נמוך יותר ללא תלות במצב הקולטן לאסטרוגן, והוא היה אפילו נמוך יותר בקרב משתתפים עם צבע עור כהה יותר.

חשיבות החשיפה לשמש
חשיפה לשמש מורידה סיכון למחלות אוטואימוניות של המעיים
שמש עשויה להגן על ילדים וצעירים מטרשת נפוצה
אי חשיפה לשמש מעלה סיכון לסרטן המעי הגס במיוחד אצל מבוגרים.
אי חשיפה לשמש מעלה סיכון להשמנה ולמחלות מטבוליות.
הקשר בין חשיפה לשמש ויטמין די ומיקרוביום במניעה וטיפול של מחלות.
חשיפה לאור סגול של השמש גורם לייצור אנדורפינים.
חשיפה לשמש מייצרת חנקן חמצני (NO) שחשוב לזרימה טובה יותר של הדם החשוב לאיזון לחץ דם וסיבוכיו ויכול למנוע גם סיבוכים ריאתיים כתוצאה מזיהום ויראלי או חיידקי.

למידע נוסף הקשור למניעה וטיפול בסרטן השד היכנסו

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s