בריאות הנפש·טלפונים חכמים - סמארטפונים·ילדים·קורונה וירוס

מחקר קישר בין זמן מסך מוגבר בתקופת הקורונה עם עלייה בבעיות נפשיות והתנהגותיות

מחקר שפורסם באוקטובר 21 קישר זמן מסך מוגבר בקרב ילדים ובני נוער בארצות הברית במהלך המגיפה עם פעילות גופנית מופחתת.
מחקר שפורסם בנובמבר 21 מצא שזמן המסך מוגבר בקרב בני נוער בארצות הברית הוכפל במהלך המגיפה לכמעט שמונה שעות ביום, הערכה שלא כללה זמן שהוקדש למסכים ללמידה מרחוק או ללימודים.
מחקר שפורסם בדצמבר 21 בג'ורנל JAMA Network Open שבחן קצת יותר מ-2,000 ילדים בגילאי 2 עד 18 באונטריו, קנדה מצא שקיים מתאם בין זמן מוגבר של צפייה בטלוויזיה, משחק במשחקי וידאו ושימוש במכשירים אחרים, כולל מחשבים וניידים, לבין בעיות נפשיות והתנהגותיות.
לצעירים שבילו יותר משעתיים עד שלוש ביום בצפייה בטלוויזיה, במשחקי וידאו או בשימוש במכשירים אלקטרוניים היו שיעורים גבוהים יותר של דיכאון, חרדה ועצבנות, כמו גם בעיות קשב והיפראקטיביות.
השכיחות של תסמינים אלו גדלה עם זמן המסך והייתה גבוהה במיוחד בקרב ילדים שבילו תשע שעות או יותר ביום בשימוש במכשירים אלקטרוניים, דבר שהיה נפוץ בחלק המוקדם של מגיפת הקוביד-19 כאשר בתי הספר היו סגורים.

Compared to children and youth with lower screen use, those with higher screen use had higher levels of mental health symptoms. The more time kids spent on screens, the larger the effect was

עוד הוסיפו החוקרים כי הזמן הממוצע לפני הקורונה היה בין פחות משעה לשעתיים בקרב ילדים ובני נוער באונטריו ושהעליה הגדולה ביותר בזמן מסך היתה בקרב ילדים בגילאי 4 ומעלה, כאשר אחד מכל חמישה מבלה ארבע עד חמש שעות ביום בצפייה בטלוויזיה או במדיה דיגיטלית ואחד מכל 10 מבלה שש עד שמונה שעות.
בהתחשב בעובדה שהמחקר כיסה את התקופה ממאי 2020 עד אפריל 2021, זה כנראה נובע, לפחות חלקית, מכך שבתי ספר היו סגורים למספר חודשים.
למרות שרוב בתי הספר בקנדה, כמו בארצות הברית, נפתחו מחדש ללמידה אישית בסתיו, נראה שלגידול בזמן המסך היו השפעות מתמשכות.

יותר משעתיים של טלוויזיה ומדיה דיגיטלית, משחקי וידאו וצ'אט וידאו ביום היו קשורים לדיכאון, חרדה, עצבנות, היפראקטיביות וחוסר קשב אצל ילדים ונוער בגילאי שש עד 18

כל האמור מתחבר גם למאמר המרכז: "אי אפשר להתעלם יותר – מדיניות הקורונה (סגרים וריחוק חברתי) מכלה את הנפש, הורגת ותהרוג".

השילוב של טכנולוגיה וטרללת של בידודים וסגרים היא אסון לילדים. אי אפשר להאשים רק את ההורים שצריכים גם הם שקט לעצמם ומאפשרים את הבריחה הזו למסכים. אבל כן חשוב לעזור לילדים להיות יותר בחוץ, לשחק ולהחשף לשמש ולטבע, ליצור וכו'.

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s