אי ספיקת לב·אספירין·מחלות לב וכלי דם

שימוש באספירין קשור לסיכון מוגבר לאי ספיקת לב

תרופת אספירין משווקת כתרופת פלא וזאת למרות שידוע ורשום בכל מקום שהיא מעודדת כיבים ודימומים.
במרץ 2019 איגוד הקרדיולוגים האמריקאי הבין שיש עם התרופה הזו בעיה ודי הוריד אותה בהנחיות החדשות לגבי מניעת מחלות לב וכלי דם.

מחקר שפורסם בנובמבר 21 בג'ורנל ESC Heart Failure, כתב העת של האגודה האירופית לקרדיולוגיה (ESC) מצא ששימוש באספירין קשור לסיכון מוגבר של 26% לאי ספיקת לב אצל אנשים עם לפחות גורם נטייה אחד למצב (עישון, השמנת יתר, לחץ דם גבוה, כולסטרול גבוה, סוכרת ומחלות לב וכלי דם). ובתכלס, אלה הם האנשים שעל פי רוב מציעים להם אספירין כחלק מרפואה מונעת.
החוקרים טוענים שזהו המחקר הראשון שדיווח כי בקרב אנשים עם לפחות גורם סיכון אחד לאי ספיקת לב, אלו הנוטלים אספירין היו בעלי סיכוי גבוה יותר לפתח את המצב לאחר מכן מאשר אלו שאינם משתמשים בתרופה. למרות שהממצאים דורשים אישור, הם מצביעים על כך שצריך להבהיר את הקשר הפוטנציאלי בין אספירין לאי ספיקת לב. השפעתו של אספירין על אי ספיקת לב אמנם שנויה במחלוקת. אבל מחקר זה נועד להעריך את הקשר שלו עם שכיחות אי ספיקת לב אצל אנשים עם וללא מחלת לב ולהעריך האם השימוש בתרופה קשור לאבחון חדש של אי ספיקת לב באנשים בסיכון.

This is the first study to report that among individuals with a least one risk factor for heart failure, those taking aspirin were more likely to subsequently develop the condition than those not using the medication. While the findings require confirmation, they do indicate that the potential link between aspirin and heart failure needs to be clarified

הניתוח כלל 30,827 אנשים בסיכון לפתח אי ספיקת לב שנרשמו ממערב אירופה ומארצות הברית למחקר HOMAGE. המשתתפים היו בני 40 ומעלה וללא אי ספיקת לב בתחילת המחקר. הגיל הממוצע של המשתתפים היה 67 שנים ו-34% היו נשים.
השימוש באספירין תועד בעת ההרשמה והמשתתפים סווגו כמשתמשים או לא משתמשים. בסך הכל 7,698 משתתפים (25%) נטלו אספירין.
המשתתפים היו במעקב אחר השכיחות הראשונה של אי ספיקת לב קטלנית או לא קטלנית הדורשת אשפוז. במהלך 5.3 שנות המעקב, 1,330 משתתפים פיתחו אי ספיקת לב.
החוקרים העריכו את הקשר בין שימוש באספירין לבין אי ספיקת לב לאחר התאמה למין, גיל, מדד מסת הגוף, עישון, שימוש באלכוהול, לחץ דם, דופק, כולסטרול בדם, קריאטינין, יתר לחץ דם, סוכרת, מחלות לב וכלי דם וטיפול בתרופות כמו רנין, מעכבי מערכת אנגיוטנסין-אלדוסטרון, חוסמי תעלות סידן, משתנים, חוסמי בטא ותרופות להורדת שומנים בדם.
כדי לבדוק את עקביות התוצאות, החוקרים חזרו על הניתוח לאחר התאמת משתמשי אספירין ללא משתמשים לגורמי סיכון לאי ספיקת לב. בניתוח תואם זה, אספירין היה קשור לסיכון מוגבר של 26% לאבחון חדש של אי ספיקת לב. כדי לבדוק את התוצאות עוד יותר, הניתוח חזר על עצמו לאחר אי הכללה של חולים עם היסטוריה של מחלות לב וכלי דם. ב-22,690 משתתפים (74%) ללא מחלות לב וכלי דם, השימוש באספירין היה קשור לסיכון מוגבר של 27% לאי ספיקת לב.

החוקרים מדגישים שזה היה המחקר הגדול הראשון שחקר את הקשר בין שימוש באספירין לבין אי ספיקת לב אצל אנשים עם וללא מחלת לב ולפחות גורם סיכון אחד. אספירין נפוץ – במחקר שלנו אחד מכל ארבעה משתתפים נטלו את התרופה. באוכלוסייה זו, השימוש באספירין היה קשור לאי ספיקת לב, ללא תלות בגורמי סיכון אחרים.

This was the first large study to investigate the relationship between aspirin use and incident heart failure in individuals with and without heart disease and at least one risk factor. Aspirin is commonly used — in our study one in four participants were taking the medication. In this population, aspirin use was associated with incident heart failure, independent of other risk factors
https://www.escardio.org/The-ESC/Press-Office/Press-releases/Aspirin-is-linked-with-increased-risk-of-heart-failure

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להישאר מעודכנים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s