דלקת ריאות·זיהום אוויר·ילדים

זיהום אוויר מגדיל את כמות האשפוזים ואת אורכם עקב דלקת ריאות אצל ילדים

מחקר בהובלת חוקרים בתכנית המחקר של אוניברסיטת לואיזיאנה סטייט, שפורסם במהדורת ספטמבר 21 בג'ורנל Experimental Biology and Medicine מדגים שילדים שנחשפים לזיהום אוויר סביבתי נוטים יותר לחלות בדלקת ריאות נרכשת (CAP), ולהיות מאושפזים לפרקי זמן ארוכים יותר.
מחקר זה תורם למכלול הראיות הקושרות בין בריאות נשימתית לקויה לחשיפה לזיהום אוויר סביבתי, במיוחד לחומר חלקיקי PM2.5 שמקורו מבעירה.
המחקר גם הראה דפוסים דומים עבור מחלות נשימה אחרות כולל אסטמה, ונתונים עדכניים מצביעים על השלכות על קוביד-19.

החוקרים השתמשו בנתונים של המרכז לבקרת מחלות של דלקת ריאות בילדים, מערכות מידע גיאוגרפיות ובאמצעות נתוני לוויין. וזיהו אזורים בעלי סיכון גבוה ונמוך לדלקת ריאות סביבתית.
החוקרים אספו מידע כולל הגורם לדלקת הריאות של הילד, כגון זיהום חיידקי או ויראלי, ביטוח בריאות ציבורי לעומת פרטי, גיל, גזע וחשיפה לזיהום חלקיקים PM2.5. חלקיקים זעירים אלו באוויר משתחררים על ידי בעירה תעשייתית, פליטת מכוניות ושריפות יער. PM2.5 הוא אחד מששת מזהמי האוויר המוסדרים על ידי הסוכנות להגנת הסביבה (EPA) והוא קשור לשיעורים גבוהים יותר של זיהומים בדרכי הנשימה ושפע של בעיות בריאות אחרות, כולל מחלות לב וכלי דם.
כאשר נותחו באופן עצמאי, גזע, סוג ביטוח וחשיפה ל-PM2.5 זוהו כולם כגורמי סיכון משמעותיים. עם זאת, גזע היה הגורם המשמעותי ביותר לדוגמה באזור המטרופולין של ממפיס, ילדים שחורים והיספנים אושפזו עקב דלקת ריאות בשיעורים גבוהים משמעותית בהשוואה לילדים לבנים.
ממצא חשוב נוסף ממחקר זה הוא שהסיכון הבריאותי הקשור ל-PM2.5 גבוה התרחש ברמות הנמוכות מהסטנדרט המרבי הרגולטורי הנוכחי שנקבע על ידי ה-EPA.

זה גם לא המאמר היחיד שמראה וטוען זאת. הצגתי את זה גם במאמר: "עדויות נוספות לקשר סיבתי בין זיהום אוויר למוות מוקדם – התקנים של זיהום אוויר אינם מגנים מספיק"

החוקרים מדגישים כי העובדה שראו סיכון מוגבר לדלקת ריאות בילדים ברמות PM2.5 נמוכות ממה שמותר כיום על ידי ה-EPA היא דאגה ומאותתת על הצורך בבדיקה מתמשכת והתאמת מדיניות בהתבסס על עדויות להשפעות בריאותיות ומידע על חשיפה או סיכונים כגון זה.

The fact that we saw increased risk for pediatric pneumonia at PM2.5 levels lower than what is currently allowed by the EPA is a concern and signals the need for continuous review and policy adjustment based on health effects evidence and exposure or risk information such as this

השינוי הזה במדיניות והמחקר החדש הזה משמעותיים במיוחד בהקשר של מגיפת קוביד-19 העולמית, הנגרמת על ידי תסמונת נשימתית חריפה חמורה.

this new research is especially significant in the context of the global COVID-19 pandemic, which is caused by severe acute respiratory syndrome coronavirus 2
COVID-19 also causes pneumonia, and our research suggests that PM2.5 may contribute to higher rates of infection and enhanced disease among those who do get sick
https://www.lsu.edu/srp/news/2021/pneumonia.php

כלומר גם כאן החוקרים מסכימים עם 2 מאמרים קודמים שפירסמתי:
"זיהום אוויר ופנדמיות – שילוב מסוכן"
"זיהום אוויר הוא מהגורמים העיקריים למוות ממחלות לב וריאה וזה משפיע גם על היכולת להתמודד מול וירוסים – מתי ארגוני הבריאות יתחילו להלחם במזהמים?"

ובקיצור… כל המחקרים מראים שזיהום אוויר מסוכן במיוחד בפנדמיות
המחקר הזה מדגיש את הבעיה אצל ילדים שחיים תחת זיהום אוויר מתחת לתקנים של המשרד להגנת הסביבה.

ושוב עולה השאלה: אם חיי אדם חשובים והילדים זה העתיד שלנו… איך אף אחד לא עושה שום דבר עם התקנים והזיהום?!

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s