טבע סביבה ואקולוגיה·ילדים

שהות בטבע מקדמת את ההתפתחות בגיל הרך

רוצים להבטיח שילדכם יגיע לאבני הדרך ההתפתחותיות הצפויות שלו?
מחקר חדש של אוניברסיטת UBC, שפורסם באוקטובר 21 בג'ורנל The Lancet Planetary Health מצביע על כך שחיים באזורים עם חשיפה גבוהה לשטחים ירוקים יכולים לעזור להביא את התינוקות והילדים הרכים להתפתחות מיטבית.
לצורך המחקר החוקרים ניתחו את ציוני ההתפתחות של 27,372 ילדים במטרו ונקובר שלמדו בגן בין השנים 2005-2011. הם העריכו את כמות השטחים הירוקים סביב מגורי כל ילד מלידה ועד גיל חמש. הם גם העריכו את רמות זיהום האוויר הקשור לתנועה ורעש הקהילה.

התוצאות מדגישות את החשיבות הבסיסית של שטחים ירוקים טבעיים כמו עצי רחוב, פארקים וגנים קהילתיים.

נחוקרים מציינים שרוב הילדים הצליחו היטב בהתפתחותם, מבחינת כישורי שפה, יכולת קוגניטיבית, סוציאליזציה ותוצאות אחרות, אבל מה שמעניין הוא שאותם ילדים שחיים במיקום מגורים עם יותר צמחייה וסביבות טבעיות עשירות יותר הראו התפתחות כללית טובה יותר מאשר בני גילם עם פחות שטחים ירוקים.

Most of the children were doing well in their development, in terms of language skills, cognitive capacity, socialization and other outcomes. But what's interesting is that those children living in a residential location with more vegetation and richer natural environments showed better overall development than their peers with less greenspace

לדברי החוקרים, הסיבה לכך היא בחלקה היכולת של שטחים ירוקים להפחית את ההשפעות המזיקות של זיהום אוויר ורעש – אתגרים סביבתיים שהוכחו כמשפיעים לרעה על בריאותם והתפתחותם של ילדים באמצעות מתח מוגבר, הפרעות שינה ונזקים למערכת העצבים המרכזית.
החוקרים העריכו את התפתחות הילדות המוקדמת באמצעות הכלי להתפתחות מוקדמת (EDI), סקר שהושלם על ידי גננות עבור כל ילד. הכלי מודד את יכולתו של ילד לעמוד בציפיות ההתפתחותיות המתאימות לגילו.
החוקרים מציינים שדרוש מחקר נוסף, אבל שהממצאים מצביעים על כך שמאמצי תכנון עירוני להגדלת שטחים ירוקים בשכונות מגורים וסביב בתי ספר מועילים להתפתחות בגיל הרך, עם יתרונות בריאותיים פוטנציאליים לאורך החיים. זמן בטבע יכול להועיל לכולם, אבל אם אנחנו רוצים שלילדים שלנו תהיה התחלה טובה, חשוב לספק סביבה מעשירה באמצעות מגע בטבע. גישה לשטח ירוק מגיל צעיר מאוד יכולה לעזור להבטיח התפתחות חברתית, רגשית ונפשית טובה. בין ילדים.

More research is needed, but our findings suggest that urban planning efforts to increase greenspace in residential neighbourhoods and around schools are beneficial for early childhood development, with potential health benefits throughout life. Time in nature can benefit everyone, but if we want our children to have a good head start, it's important to provide an enriching environment through nature contact. Access to greenspace from a very young age can help ensure good social, emotional and mental development among children
https://news.ubc.ca/2021/10/21/spending-time-in-nature-promotes-early-childhood-development/

חשיפה לחיות משק ולאדמה בגיל ינקות מונעת התפתחות אסתמה ומחלות אוטואימוניות
מערכת החיסון של הילדים נבנית מחשיפה (לטבע) ולא מהימנעות
פעילויות בטבע משפרות מצב רוח ומפחיתות חרדה

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s