פירות יער·קורונה וירוס·רימונים·תה ירוק

תה ירוק (EGCG) ורכיבים נוספים מארוניה ורימונים יכולים למנוע זיהום משפעת וקוביד-19

למרות שלא באמת הוכחה הדבקה בין בני אדם ולמרות שהמושג הדבקה לא מספיק ברור… אפשר להבין את הצורך למנוע מוירוסים לחדור לתאים בריאות ולשגשג (תסמינים נשימתיים) ואת הרצון שלא יעבור הוירוס מאדם לאדם שאולי ייצור אצלו זיהום.

תה ירוק הוא אחד המשקאות הנצרכים ביותר בעולם, במיוחד במדינות אסיה שבהן התחלואה והתמותה המדווחת של קוביד-19 נמוכים יחסית.
תה ירוק ידוע כבעל יתרונות בריאותיים פיזיולוגיים ותרופתיים רבים להמון מחלות מהן מתים בטרם עת. המרכיבים הפעילים העיקריים בתה ירוק הם הקטצ'ינים (EGCG), (EGC) ו (EC). כאשר EGCG הוא הקטצ'ין הנפוץ ביותר בתה ירוק.
החוקרים מציינים שעדויות מצטברות מצביעות על כך שתה ירוק והמרכיבים העיקריים שלו (קטצ'ינים) מועילים גם במאבק ב-קוביד-19 במישרין עקב פעילות אנטיויראלית ובעקיפין כמונע מחלות לב וכלי דם (איזון לחץ דם, מניעת קרישי דם, איזון פרופיל שומני וכו').
בגלל המבנה הפוליפנולי הייחודי של EGCG ובגלל שדווח כי ל- EGCG יש השפעה אנטי-ויראלית רחבת טווח על מספר וירוסים אנושיים כולל אלה הגורמים למחלות נשימה. החוקרים החליטו לבדוק אותם כנגד קוביד-19. את הממצאים שלהם פרסמו באוגוסט 21 בג'ורנל Cell & Bioscience.
החוקרים הראו כי תה ירוק או המרכיב העיקרי שלו (EGCG) היו יעילים ביותר במניעת זיהום. ובנוסף מניעת הדבקה של המוטציות החדשות.
בין 4 הקטצ'ינים של התה ירוק במינונים לא ציטוטוקסיים, EGCG היה החזק ביותר בפעולה נגד הנגיפים. הפעילות המעכבת הגבוהה ביותר נצפתה כאשר הנגיפים או התאים הודגרו מראש עם EGCG לפני ההדבקה על ידי כך שחסם את ההדבקה בשלב הכניסה לקולטני אנזים 2 (ACE2).
החוקרים מציעים את התה הירוק כאפשרות טוב במניעת הזיהום וההדבקה.

Taken together, our data as well as the findings recently reported by others indicate that consumption of green tea or use of its active ingredient EGCG is beneficial for preventing or reducing SARS-CoV-2 transmission and infection.

מחקר מוקדם יותר מדצמבר 20 במהדורה שלפני ביקורת עמיתים bioRxiv החוקרים ניתחו את הפוטנציאל של מוצרים שמקורם בצמחים להשבית את SARS-CoV-2 ונגיף השפעת. הם גילו שלמיץ ארוניה, למיץ רימונים ולתה ירוק יש פעילות אנטי ויראלית נגד שני הנגיפים במבחנה, דבר המצביע על כך ששטיפה דרך הפה עשויה להפחית עומסים ויראליים בחלל הפה ובכך להקטין את העברת הנגיפים.
כותבי המחקר סבורים כי יש להשתמש במיצי הצמחים והתמציות הבסיסיים הללו על בסיס יומי כשטיפות דרך הפה ואחר כך לבלוע מאחר ושכפול ויראלי, תסמינים והעברה מתרחשים באזור האף והגרון, ולכן צמצום הנגיפים מוקדם ככל האפשר עשוי לייצג אסטרטגיה יזומה למניעת זיהום, הפצת המחלות והתפשטות בין בני אדם. ושהבליעה של אותם מיצים תתרום גם במניעת המחלה וחיזוק החיסון של האדם השותה אותם.
המחברים הדגישו גם את חשיבות השימוש בחומרים אלה במסגרת בית החולים. עובדי בריאות, קשישים ומוחלשים ירוויחו רבות מהמיצים, התמציות והתה. יש לפרוס אותם גם בבתי אבות. ובבתי ספר על מנת להגביר את התגובה החיסונית של ילדים ומורים.

Since viral replication, symptoms and transmission occur in the nasal and oropharyngeal area, reducing viral titers as early as possible might represent a proactive strategy to prevent infection, dissemination, disease, and spread

במחקר שנבדק בימים אלה (אפריל 22) בכתב העת Scientific Reports ופורסם במהדורה תרום ביקורת עמיתים בג'ורנל Research Square, החוקרים העריכו את ההשפעה של הקטכין (EGCG) שבתה ירוק על תסמונת נשימתית חריפה נגיף קורונה.
תוצאות המחקר הראו ש-EGCG עיכב ביעילות זיהומים של שונים של קורונה לרבות
SARS-CoV-2, SARS-CoV-1, MERS-CoV, WIV1-CoV והווריאנטים דלתא ואומיקרון.

EGCG pre-treatment inhibits infection by diverse CoVs without affecting cell viability. (a) Structure of epigallocatechin gallate (EGCG). (b-d) Pre-treatment of authentic HCoV-229E, HCoV-OC43 or murine coronavirus MHV-A59 virions with EGCG for 10 min at 37°C inhibits infection of Huh7 (b,c), A549 (c) or L929 cells (d), respectively. Mean values with standard deviation from three independent experiments are plotted. Cell exposure to EGCG during the 2 h infection had minimal effect on cell viability (dashed line), where mean values with standard deviation of two independent experiments with duplicates are plotted. (e) A reduction in syncytia (black arrows) was observed for EGCG-treated MHV-A59. Scale bar: 200 mm.

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s