סוכר ותחליפי סוכר·סוכרת·קורונה וירוס

גם ערכי סוכר גבוהים מ-105 באנשים שלא אובחנו עם סוכרת מעלים סיכון לתחלואה קשה ולתמותה מנגיף הקורונה

באתר של ה-CDC מפורט בצורה טובה מי הם האנשים שנמצאים בדרגות סיכון הגבוהות ביותר לסיבוכים מקורונה

  • אנשים מבוגרים (מעל 65).
  • מחלות ריאה.
  • מחלות לב.
  • סרטן
  • מדוכאי מערכת חיסון.
  • השמנת יתר.
  • סוכרת.
  • מחלות כליה.
  • מחלות כבד.

אני מרשה לעצמי להוסיף ולתקן… לא רק לקורונה אלא לכל פתוגן חיצוני שנכנס לגוף חולה, כי לא הוירוס הורג אלא מצב האיברים הפנימיים ומערכת החיסון שלא מתפקדת כראוי בגלל דלקות כרוניות (=מחלות כרוניות), שהן על פי רוב נגרמות ממזהמים סביבתיים ותרופות.

בפוסט: "קורונה – ארצות הברית" כתבתי על השמנת יתר וסיבות נוספות למספרים הגבוהים של התחלואה הקשה והתמותה בארצות הברית.

במחקר שפורסם ביולי 20 בג'ורנל Diabetologia, למעשה מסבירים שלא רק מצב של סוכרת מעלה סיכון לשהייה ארוכה יותר במיון, לסיבוכים ולמוות מנגיפים (קוביד-19), עקב חולשה חיסונית, אלא גם מצב של ערכים חורגים של סוכר אבל שאינם מוגדרים סוכרת (היפר גליקמיה).

diabetes and/or acute uncontrolled hyperglycaemia (defined as blood glucose measurements >10 mmol/l twice within any 24 h period) were associated with an increased length of hospital stay and higher mortality due to COVID-19. Furthermore, well-controlled blood glucose was reportedly associated with markedly lower mortality compared with individuals with poorly controlled blood glucose in patients with pre-existing type 2 diabetes during hospitalisation for COVID-19

ביולי 21 יצא מחקר ישראלי בג'ורנל PLOS ONE. החוקרים ערכו מחקר קוהורט-היסטורי בקרב כל מבוטחי קופת חולים מאוחדת מעל גיל 18, בעלי בדיקת קורונה חיובית בין מרץ לאוקטובר 2020. אישור הידבקות בנגיף הקורונה הוגדר על ידי תוצאה חיובית של בדיקת PCR בזמן אמת, בבדיקות לוע ואף, בהתאם להנחיות ארגון הבריאות העולמי. בסך הכל היו 37,121 מבוטחים עם בדיקת קורונה חיובית (16.7%), 707 מתוכם חולים קשים (1.9%) – מתוכם 244 מתו (34.5%), 188 אושפזו במחלקה לטיפול נמרץ (26.5%), ו-538 אושפזו במשך 10 ימים או יותר (76%). זיהום קשה הוגדר על ידי החוקרים כאשפוז בטיפול נמרץ ו/או עשרה ימי אשפוז לפחות ו/או מוות. החולים שסבלו מזיהום חמור היו מבוגרים יותר, בעלי BMI גבוה, בעלי אבחנה של סוכרת, ו/או סובלים מיתר לחץ דם.

רמת הסוכר הנחשבת תקינה בדם אצל בוגרים 70 עד 100 מ"ג לד"ל סוכר בדם, לאחר צום שנמשך שמונה שעות. במחקר הנוכחי, נמצא קשר מובהק בין רמת סוכר בצום בבדיקת הדם שקדמה להידבקות, לבין הסיכון למחלת קורונה קשה. למעשה, אופי הקשר בקרב חולי סוכרת היה שונה מזה שנמצא בקרב חולים ללא אבחנה של המחלה.

בחולים ללא אבחנה של סוכרתככל שערכי הסוכר היו גבוהים יותר, כך גבר הסיכון – חולים עם ערכי סוכר בצום -105-125 מ"ג לד"ל היו בסיכון גבוה פי 1.5 למחלת קורונה קשה מאשר חולים עם סוכר נמוך מ- 105. חולים עם סוכר בין 125-140 מ"ג לד"ל היו בסיכון גבוה פי-2 לפתח סיבוכי קורונה מאשר חולים עם סוכר נמוך מ-105

למאמר המלא (בעברית): "חוקרים ישראלים חקרו לעומק את הקשר בין רמות סוכר בדם לקורונה – וחשפו ממצאים מדאיגים".
מחקר נוסף ספרדי שפורסם בנובמבר 20 בג'ורנל Annals of Medicine מראה שהסיכון למוות מקוביד -19 עולה גם במקרים של סוכר גבוה שלא הוגדר סוכרת.

מומלץ לקרוא מאמר מרכז על השלכות בריאותיות (מחלות מטבוליות, מחלות לב, סרטן, דלקות, קוגנטיביות) במגוון מנגנונים.

לדרכים טבעיות לאזן סוכר – סוכרת – סקירה מפורטת של צמחים ורכיבים למניעה וטיפול.

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s