אלצהיימר ודמנציה·כבד - הגנה וניקוי·כבד שומני·מערכת חיסון·נוגדי חמצון·קוורצטין

קוורצטין מעלה פעילות אוטופאגית (פינוי הצטברות של חלבונים)

לזרעים כמו קינואה, אמרנט וכוסמת ששימשו במשך מאות שנים במטבח המסורתי יש רגע אופנתי במעגלים הקולינריים כחלופה לחיטה ולדגנים אחרים. כעת, חוקרים מיפן גילו כי משקאות חריפים מסורתיים העשויים מכוסמת יכולים לשמש למטרות רפואיות.

במחקר שפורסם ביולי 21 בג'ורנל Antioxidants. חוקרים מאוניברסיטת אוסקה גילו כי מרכיב במשקאות כוסמת סינית, המכיל תמציות שונות של צמחי מרפא, יכול לעורר אוטופאגיה, תהליך בו משתמשים התאים לניקוי חלבונים שניזוקים או שאינם נחוצים עוד.
אוטופגיה ממלאת תפקיד חשוב במחלות כמו סרטן ומחלת אלצהיימר, ולכן מציאת דרך לעודד תהליך זה היא נושא בעל עניין רב.

החוקרים מציינים שידוע כי משקאות ליקר מכוסמת (טרטרית), המשמשים ברפואה סינית מסורתית, מכילים הרבה נוגדי חמצון ושיש להם כמה השפעות אנטיבקטריאליות. במחקר הזה הם רצו לברר האם זה משפיע גם על אוטופגיה וכדי לבחון אפשרות זו, החוקרים טיפלו בתאי אפיתל (עור) ותאי כבד בעזרת תמצית כוסמת טרטרית ובדקו כיצד הגיבו סמני ניאון שונים של אוטופאגיה.
התוצאות הראו בבירור כי כוסמת טרטרית גורמת לאוטופגיה בתאי אפיתל. החוקרים ראו שטיפול בתאים עם התמצית עורר את היווצרות אוטופאגוזומים, שהם מבנים סלולריים מיוחדים המבצעים אוטופאגיה ושינו את מיקומם של חלבונים המעורבים בוויסות האוטופאגיה.

The results clearly showed that tartary buckwheat induces autophagy in epithelial cells. We found that treating cells with the extract stimulated the formation of autophagasomes, specialized cellular structures that carry out autophagy, and altered the location of proteins involved in regulating autophagy

כאשר החוקרים בחנו מקרוב את המרכיבים הספציפיים של תמצית הכוסמת הטרטרית, הם גילו שלרכיב אחד, קוורצטין, יש את אותן ההשפעות של התמצית. יתרה מזאת, גם תמצית הכוסמת הטרטרית וגם הקוורצטין גרמו לתאי הכבד לפרק ( autophagy) ולנקות אגרגטים של חלבונים באמצעות תהליך שאוסף את הפסולת ומפנה אותה (aggrephagy).

Our findings suggest that tartary buckwheat extract and quercetin induce not only autophagy, but also aggrephagy
https://resou.osaka-u.ac.jp/en/research/2021/20210806_2

עוד מציינים החוקרים כי בהתחשב בעובדה שאגרגטים של חלבונים בתאי הכבד קשורים קשר הדוק למחלת כבד אלכוהולית, ממצאים אלה מצביעים על כך שקוורצטין עשוי להוות טיפול שימושי לחולים עם מצב זה. זה עשוי גם להיות מבטיח לטיפול במחלות אחרות הקשורות לצבירת חלבונים, כגון אלצהיימר.

דברים נוספים שקוורצטין יודע לעשות ומקורות שלו ממזונות: צלפים, ענבים, פירות יער, דובדבנים, תפוחים, פירות הדר, בצלים, ברוקולי, קייל, עגבניות, כוסמת, מורינגה ועוד.

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s