מתכות כבדות·פלסטיק

מיקרופלסטיק – סוס טרויאני למתכות כבדות

אין ספק שפלסטיק הוא אחד המזהמים הכי גדולים בעולם
בפוסטים קודמים הצגתי:

כמה הפלסטיק מזהם את העולם והים 
כמה מעשיר חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה
כמה הוא משפיע גם ברמה אקולוגית על ייצור חמצן של אצות ימיות
כמה הוא משפיע על סיבוכים של מחלות זיהומיות לרבות קוביד-19 ושווקא בתקופה הזו הזיהום מתגבר בגלל שימוש עצום במסכות
על היכולת לשנות לרעה את הרכב ומגוון המיקרוביליום דבר שלבדו משפיע על מחלות רבות אחרות שלא הוזכרו בדו"ח.
ועל כך שמעצים את אחת הבעיות הקיומיות של חיידקים עמידים

מדענים ברחבי העולם כבר הוכיחו את ההשפעות המדאיגות של חלקיקי פלסטיק על האקולוגיה. גודל החלקיקים נע בין מיקרומטר וחצי סנטימטר אחד. הם מתפתחים בחלקם כאשר רכיבי פלסטיק גדולים יותר מתפרקים בים או מסתיימים בנהרות ולאחר מכן באוקיינוס ​​ישירות משפכים הנובעים מיבשה. מיקרופלסטיק רעיל בריכוזים גבוהים מאוד. בנוסף, הם יכולים גם לצבור, להעביר ולשחרר מזהמים אחרים. בעוד שכבר פורסמו נתונים על מזהמים אורגניים בהקשר זה, אין הרבה מידע על האינטראקציות בין החלקיקים המיקרו -פלסטיים שצפים במים ומתכות מומסות. זו הסיבה שמדענים מהמכון לכימיה סביבתית חופית ב Helmholtz-Zentrum Hereon חקרו באופן שיטתי את האינטראקציות הללו במעבדה.
העובדה שמיקרופלסטיק יכול לצבור מזהמים אורגניים מהסביבה ולהעביר אותם ידועה מזה זמן.

צוות של חוקרים מם מהמכון לכימיה סביבתית חופית Helmholtz-Zentrum Hereon שבגרמניה, חקר את הצטברותם של חמישים וחמש מתכות ואלמתכות שונות על חלקיקי פוליאתילן ופוליאתילן טרפתלט, בגודל של 63 עד 250 מיקרומטר. ביחס למים המזוהמים על ידי פלסטיק, שני סוגי הפלסטיק שנחקרו הם מהנפוצים ביותר, זה נובע ממגוון היישומים הרחב שלהם והיקפי הייצור הגבוהים הנלווים אליו. רוב שקיות הקניות עשויים פוליאתילן ובקבוקי שתייה מפלסטיק עשויים כמעט ללא יוצא מן הכלל מפוליאתילן טרפתלט.
את ממצאי המחקר פרסמו במהדורת נובמבר 21 בג'ורנל Journal of Materials Letters Letters.

העובדה שמיקרופלסטיק יכול לצבור מזהמים אורגניים מהסביבה ולהעביר אותם ידועה מזה זמן. אולם, מה שחדש הוא שניתן להעביר גם מתכות כבדות בצורה זו. בנוסף נמצא, שככל שהחלקיקים קטנים יותר, כך הצטברות המתכת על הפלסטיק גדולה יותר, כי ההצטברות מתחזקת כאשר החלקיקים הופכים קטנים יותר. החוקרים מציינים שיש הבדלים משמעותיים בין האלמנטים השונים (מתכות ואלמתכות) מבחינת היקף ההעשרה. חלק מהמתכות, או ליתר דיוק היונים שלהן, כמו כרום, ברזל, בדיל ועוד התחברו כמעט כולם למיקרופלסטיק. היו גם כאלה שפחות התחברו כגון קדמיום, אבץ ונחושת. בנוסף, חלקיקי הפוליאתילן (שקיות) הראו הצטברות גדולה משמעותית מאשר חלקיקי הפריאתילן טרפתלט (בקבוקים).

In the study, we determined that the accumulation becomes stronger when the particles become smaller and that there are significant differences between the various elements (metals and semi-metals) in terms of the extent of enrichment. Some metals, or more precisely their ions, such as chromium, iron, tin and the rare earths attached themselves almost entirely to the microplastics

בשלב השני של הבדיקה, החוקרים יכלו להראות שהחלקיקים העמוסים במתכות שוחררו כמעט לחלוטין מתכולת המתכת בתנאים כימיים, כמו אלה השוררים במערכת העיכול.

התוצאות מספקות עדות חשובה לכך שחלקיקים מיקרופלסטיים, כאשר הם נספגים בגוף דרך המזון, פועלים כסוג של סוס טרויאני למתכות וייתכן שניתן להכניס מתכות אלה לאורגניזמים במידה רבה יותר בדרך זו.

Our test set-up in the laboratory was actually simplified and without model organisms. Nonetheless, the results provide important evidence that microplastic particles, when absorbed by the body, act as a type of trojan horse for metals and that these metals can possibly be introduced into organisms to a greater extent in that way
https://phys.org/news/2021-08-microplastics-trojan-horse-metals.html

עוברים לאורגני ואקולוגי מתכלה.
זו ערבות הדדית מבחינתי.
אחרת אנחנו פוגעים גם בעצמנו וגם באחרים.

עקרונות להמנעות מירבית מחומרים אלה במיוחד בהריון, הנקה וילדות: 
1. שימוש במוצרים טבעיים בלבד עם פיקוח אורגני ואקולוגי (מזון, טיפוח, בישום, קוסמטיקה, ניקוי).
2. כמה שפחות פלסטיק בבית לרבות צעצועים ומיכלי אחסון לאוכל (זכוכית, קרמיקה, נירוסטה.
3. הנקה תמיד עדיפה על בקבוקים.
4. הוציאו את הפירות והירקות משקיות הניילון מיד כשמגיעים הביתה ולשטוף לפני אחסונם או לחלופין, להשתמש בשקיות בד/נייר כדי להביא את התוצרת שלך הביתה.
5. בדקו אם קיימים מזהמים במי הברז בביתכם וסננו את המים במידת הצורך.
6. למדו את ילדיכם לא לשתות מצינור הגן.
7. המנעו מכוסות חד פעמיים במיוחד לשתיה חמה.
8. תשקלו לעבור למברשות שיניים מבמבוק.

דברים שכדאי להרבות כדי לעזור לגוף להתנקות ממתכות ולצמצם את הפגיעה שלהם:
מורינגה, כורכום, ספירולינה, שום, עשב שעורה, ברוקולי וכל מזון שמעלה רמות של גלוטתיון, אסטזנטין, שמן זית וסאונה/הזעה.

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s