ילדים·פעילות גופנית

פעילות גופנית בילדות עשויה לשפר את אוצר המילים

שחייה של מספר הקפות לא תהפוך את ילדכם למייקל פלפס וריצה לא תהפוך אותם ליוסיין בולט אבל זה כן עשוי לעזור להם להפוך לג'יי קיי רולינג או סטיבן קינג הבאים.

מחקר שנערך על ידי חוקרים מאוניברסיטת דלאוור ופורסם במאי 21 בג'ורנל Journal of Speech Language and Hearing Research, מפרט את אחד המחקרים הראשונים על השפעת הפעילות הגופנית על למידת אוצר המילים בילדים.

ילדים בגילאי 6 עד 12 למדו מילים חדשות לפני שעשו אחד משלושת הדברים – שחייה, השתתפות בתרגילי קרוספיט או השלמת דף צביעה. הילדים ששחו היו מדויקים ב -13% במבחנים אחר המילים החדשות.
החוקרים טוענים כי ידוע שפעילות גופנית מגבירה את רמות הגורם הנוירוטרופי שבמוח, משפחה של חלבונים שאחראים על צמיחתם והישרדותם של תאי עצב במהלך ההתפתחות ועל תחזוקתם בבגרות. גורמים נוירוטרופיים מסוימים מסוגלים לגרום לתאי עצב פגומים להתחדש. בגלל יכולת זו, גורמים אלה יכולים לסייע גם לביטול מספר הפרעות מוחיות הרסניות, כולל מחלת אלצהיימר, פרקינסון ומחלת הנטינגטון (HD).

Motor movement helps in encoding new words, exercise is known to increase levels of brain-derived neurotrophic factor, a protein Pruitt describes as the Miracle-Gro of the brain

מדוע דווקא פעילות אירובית כמו שחייה עשתה את ההבדל בעוד שקרוספיט לא עשה זאת? כנראה בגלל כמות האנרגיה שכל תרגיל דורש מהמוח. שחייה היא פעילות שהילדים יכלו להשלים בלי הרבה מחשבה או הדרכה. זה היה יותר אוטומטי, בעוד שתרגילי הקרוספיט היו חדשים עבורם. הילדים היו צריכים ללמוד את המהלכים, שדרשו אנרגיה נפשית.
החוקרת הראשית שעובדת כפתולוגית שפת דיבור בבית ספר יסודי בדרום קרוליינה אומרת שהמפגשים שלה כמעט ולא נמצאים ליד שולחן, היא מוציאה את הילדים לגן המשחקים לטיול ברחבי בית הספר בגלל שמבינה שתנועה משפרת את אותו גורם נוירופתי.

Pruitt conducted the research as part of her Master’s Capstone Project and graduated in 2020. She now works as a speech language pathologist at an elementary school in South Carolina, where she puts her findings into practice. “My sessions are very rarely at a table. I’ll take my kids out to the playground or we’ll take a walk around the school

רוב המחקרים על פעילות גופנית בוחנים אותה מזווית של אורח חיים בריא, לא הרבה נכנס לתחום רכישת השפה. לדבריה, היא רואה בכך קו חקירה עשיר וכעת מבצעים ניסוי דומה עם פעוטות.
החוקרים כל כך התרגשו מהמחקר הזה מכיוון שהוא ניתן ליישום קל עם רופאים, מטפלים ומחנכים שיכולים להוציא אותו לפועל. זה דברים פשוטים, שום דבר יוצא דופן. אבל זה באמת יכול לעזור להגביר את התוצאות.

We were so excited about this study because it applies to clinicians, caregivers and educators who can put it into practice. It’s simple stuff, nothing out of the ordinary. But it could really help boost the outcomes
https://www.udel.edu/udaily/2021/july/swimming-vocabulary-growth-study/

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s