אורגני·הריון לידה וינקות·ילדים·מוח·קשב וריכוז·שיפור תפקודי המוח·תעשיה מזהמת (אוויר/מים/אדמה)

ילדים שאוכלים מזון אורגני קיבלו ציונים קוגניטיביים גבוהים יותר

צוות של חוקרים ספרדיים ניתח את הקשר בין מגוון רחב של חשיפות לפני הלידה ובילדות והתפתחות נוירו-פסיכולוגית בקרב ילדים בגיל בית הספר.
המחקר, שכותרתו "Early life multiple exposures and child cognitive function: A multi-centric birth cohort study in six European countries", השתמש בנתונים על 1,298 ילדים בגילאי 6-11 שנים משש קבוצות לידה ספציפיות באירופה (בריטניה, צרפת. , ספרד, יוון, ליטא ונורבגיה). החוקרים בחנו 87 גורמים סביבתיים שהילדים נחשפו אליהם ברחם (זיהום אוויר, תנועה, רעש, כימיקלים שונים וגורמי סגנון חיים) ועוד 122 גורמים אליהם נחשפו בילדותם.
מטרת המחקר הייתה לנתח את השפעת החשיפות הללו על התפתחות והבשלת המוח האנושי, שכן בילדות המוח עדיין לא מפותח לחלוטין להגנה יעילה מפני כימיקלים סביבתיים והוא רגיש במיוחד לרעילות, אפילו ברמות נמוכות. שלא מהווים בהכרח סיכון למוח בוגר בריא.
מקוריות המחקר נעוצה בשימוש בגישת אקספוזום, כלומר העובדה שהוא לוקח בחשבון את מכלול החשיפות במקום להתמקד באחת יחידה. גישה זו נועדה להשיג הבנה טובה יותר של המורכבות של חשיפות סביבתיות מרובות והשפעתן בו זמנית על התפתחות עצבית של ילדים.
חוזק נוסף של המחקר, המנתח קבוצות משש מדינות אירופיות, הוא המגוון שלו.

: Tests used to quantify cognitive function
Raven's Coloured Progressive Matrices (fluid intelligence)
Attention Network Test (attention)
N-Back (working memory)

המחקר פורסם במהדורת ספטמבר בג'ורנל Environmental Pollution ומצא כי צריכת מזון אורגני קשורה לציונים טובים יותר במבחני אינטליגנציה זורמת שהיא היכולת לפתור בעיות חשיבה חדשות וזיכרון עבודה שהוא יכולתו של המוח לשמור מידע חדש בזמן שהוא נחוץ בטווח הקצר.

In our study, we found better scores in fluid intelligence and working memory with higher organic food intake and lower fast food intake."

ההסבר לכך מוסבר על ידי העובדה שדיאטות בריאות, ובמיוחד דיאטות אורגניות, עשירות יותר מאשר דיאטות מזון מהיר במרכיבים תזונתיים הדרושים למוח, כמו חומצות שומן, ויטמינים ונוגדי חמצון, אשר יחד עשויות לשפר את התפקוד הקוגניטיבי בילדות.

healthy diets, including organic diets, are richer than fast food diets in nutrients necessary for the brain, such as fatty acids, vitamins and antioxidants, which together may enhance cognitive function in childhood

המחקר מצא גם כי צריכת מזון מהיר, צפיפות בתוך הבתים וחשיפה לעשן סיגריות בילדות נקשרו לציוני אינטליגנציה נוזליים נמוכים יותר. בנוסף, מצא שחשיפה לחלקיקים עדינים (PM2.5) בתוך הבית נקשרה לציוני זיכרון העבודה הנמוכים יותר.

In contrast, exposure to tobacco smoke and indoor PM2.5 during childhood may negatively affect cognitive function by enhancing pro-inflammatory reactions in the brain

במחקר זה מצאו במיוחד ציונים טובים יותר באינטליגנציה זורמת וזיכרון עבודה עם צריכת מזון אורגני גבוהה יותר וצריכת מזון מהיר נמוכה יותר.

המחקר מהווה חלק מהפרויקט האירופי הגדול Human Early-Life Exposome (HELIX), כמו גם מאמר אחרון שהשתמש באותה exposome ובאותם משתתפים אך בדק תסמינים של הפרעת קשב וריכוז (ADHD) ובעיות התנהגות בילדות.
החוקירם ראו שכמה מזהמים סביבתיים לפני הלידה (זיהום אוויר מקורה ועשן טבק) והרגלי חיים במהלך הילדות (דיאטה, שינה והון חברתי משפחתי) נקשרו לבעיות התנהגות אצל ילדים.
אחת מנקודות החוזק של מחקר זה בנושא קוגניציה והמחקר המוקדם יותר על בעיות התנהגותיות היא שניתחנו באופן שיטתי טווח רחב בהרבה של סמנים ביולוגיים לחשיפה בדם ובשתן כדי לקבוע את הרמות הפנימיות במודל וניתחנו חשיפה טרום לידתי וגם חשיפה בילדות. משתנים.

One of the strengths of this study on cognition and the earlier study on behavioural problems is that we systematically analyzed a much wider range of exposure biomarkers in blood and urine to determine the internal levels in the model and that we analyzed both prenatal and childhood exposure variables
https://www.news-medical.net/news/20210630/Organic-food-intake-linked-with-better-fluid-intelligence-and-working-memory-in-children.aspx

המחקר הזה מצטרף גם למאמר: "חומרי הדברה אורגנופוספאטים פוגעים באזור המוח הקוגנטיבי והחברתי" ומסביר את החשיבות לצריכת מזון כמה שיותר נקייה החל מההריון וכלי בילדות הצעירה שם המוח מתפתח מאוד.

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s