השמנת יתר·טאי צ'י

טאי צ'י היא דרך יעילה להורדת שומן בטני

טאי צ'י היא אמנות לחימה שמקורה בסין ונועדה למטרת הגנה עצמית, אך היום היא בעיקר מתורגלת לצרכים בריאותיים ולמדיטציה. טאי צ'י יכול לתרום הן פיזית והן נפשית; התנועה האיטית והזורמת תורמת לשרירים ולעצמות ומשפרת את היציבה והריכוז ואף יכול לעזור גם להפחתת סטרס.

מחקר שפורסם ביוני 21 בג'ורנל Annals of Internal Medicine מצא שטאי צ'י תורם להרזיה והורדת השומן הבטני כמו פעילות גופנית ואף יותר.
השומן הבטני נחשב על פי הרפואה כגורם סיכון למחלות לב וסוכרת, יותר מהשמנות אחרות וגם מהסיבה שעוטף את האיברים הפנימיים ובכך פוגע בתפקודם.
היקף מותניים נחשב בעיני רבים למדד מדויק יותר להשמנה ולניבוי מחלות בהשוואה למדד ה-BMI. הסיבה לכך היא שמדד ה-BMI, מתבסס על גובה ומשקל ומשקל בלבד ולא מביא בחשבון גורמים נוספים כמו אחוזי השומן בגוף ומסת השריר. כלומר אדם שרירי יכול להיות עם BMI גבוה אך לא בהכרח מסת שומן גבוה

המחקר נמשך 12 שבועות, השתתפו בו 543 מבוגרים בני 50 ומעלה הסובלים מהשמנה בטנית, הם חולקו לשלוש קבוצות: קבוצה ללא פעילות גופנית (פלסבו), קבוצה של אימוני אירובי ואימוני כוח (EX) וקבוצה שתרגלה טאי צ'י (TC). תוצאות המחקר הראו כי טאי צ'י יעיל בהפחתת היקף המותניים באותה מידה כמו פעילויות גופניות אחרות (אירובי ואימון כוח) בקרב מבוגרים הסובלים מהשמנה בטנית. בשתי הקבוצות נצפתה גם ירידה במשקל ובמדדים אחרים שקשורים להשמנה, כמו כולסטרול וטריגליצרידים בדם. 

TC group vs. control −1.8 cm
EX group vs. control −1.3 cm
both intervention groups also showed reductions in body weight and attenuation of the decrease in HDL-C level relative to the control group

Tai chi is an effective approach to reduce WC in adults with central obesity aged 50 years or older.

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s