טבע סביבה ואקולוגיה·תעשיה מזהמת (אוויר/מים/אדמה)

חיידקים בשירות אקולוגי – זיהום דיזל בגרינלנד

גרינלנד הוא אי גדול בצפון האוקינוס האטלנטי. 83% ממנו הוא קרח ונכון להיום על פי הערכות חיים בו כ-57 אלף איש כולם בחופים הדרום מערביים.
לתקופה מסוימת היו בו כ- 30 מאחזים צבאיים לצורך מחקר ומזה תקופה של כמה שנים שהם נטושים. המאחזים השתמשו בסולר כמקור אנרגיה וחשמל.
חוקרים מאוניברסיטת קופנהאגן בחנו את זיהום הקרקע בתחנה בשם Mestersvig (מספר 9117), שדה תעופה צבאי נטוש בחוף מזרח גרינלנד.
ארבעים טון סולר זיהמו את האדמה במסטרסוויג. כתוצאה מכך, החוקרים, יזמו ניסוי לייעול התנאים לחיידקי קרקע המופיעים באופן טבעי כדי לפרק מזהמי קרקע.
אוכלוסיות החיידקים והפירוק הביולוגי של תרכובות הסולר היו במעקב רציף. לאחר חמש שנים, החוקרים גילו כי החיידקים פירקו עד 82 אחוזים מ -5,000 טונות האדמה המזוהמת. את הממצאים פירסמו במהדורת יולי 21 בג'ורנל Environmental Pollution.
החיידקים הוכיחו את עצמם כיעילים ביותר בפירוק הרוב המכריע של תרכובות הסולר. ככאלה, ניתן ליישם שיטה טבעית זו במקומות אחרים בצפון הקוטב הצפוני.
השיטה, המכונה Landfarming, קשורה לרוב לאקלים חם יותר ברחבי העולם. לפני פרויקט זה מעולם לא נבדקה חקלאות בקנה מידה גדול בתנאים הארקטיים. גם השיטה לא נחקרה ותועדה עד כה כמו בניסוי זה. בשיטה זו האדמה המזוהמת בשכבה דקה, נחרשת, מופרית ומחומצנת מדי שנה בכדי לייעל את התנאים לחיידקים לפירוק הפחמימנים.
עבודת החקלאות הזו הביאה ל"פיצוצים" קבועים של חיידקי אדמה, אחריהם עקבו באמצעות דגימות מתקדמות של חיידקי אדמה. קיום מגוון רחב של חיידקים המפרקים פחמימנים הוא חיוני מכיוון ש-10,000 תרכובות הסולר השונות המזהמות את האדמה דורשות פירוק במסלולים שונים.

Having a wide variety of hydrocarbon-degrading bacteria is essential as the 10,000 various diesel compounds contaminating the soil require different degradation pathways to be broken down
https://science.ku.dk/english/press/news/2021/bacteria-used-to-clean-diesel-polluted-soil-in-greenland/

טמפרטורות "קיץ" חמות יותר בין 0-10 מעלות נמשכות רק כשלושה חודשים במסטרסוויג. בשאר ימות השנה האדמה קפואה. לפיכך, לא היה בטוח אם חיידקי אדמה גרינלנדים יכולים לפרק את הסולר שהודלף באותה מידה כמו חיידקים בתנאים חמים יותר.
המחקר הוכיח כי החיידקים יכולים לפרק בקלות את הדיזל בקרקע, למרות הטמפרטורות הקפואות. בעתיד, החוקרים מקווים כי ניתן להשתמש בחיידקים המופיעים באופן טבעי בכדי לתקן את הזיהום בסביבה גרינלנד בכ- 30 מתקנים נטושים אחרים.

מבחינתי המחקר הזה מראה שכל זמן שמפסיקים לזהם, העולם יכול לנקות את עצמו. אינני יודע לומר אם כל דבר ייקח 5 שנים או עשרות שנים או מאות, לכל סוגי המזהמים האנושיים, אבל מה שבטוח הוא שחייבים להפסיק את הזיהום הזה שפוגע בכל מעגלי החיים והאקולוגיה ולעשות הכל כדי לאפשר לטבע לנקות את עצמו.

בפוסט אחר: "מיקרוביום פתלאטים ו'חומרים אורגניים מופלרים' (PFAS)" הוצגו חיידקים שבאים לעזור לנו לצמצם נזקים של PFAS.
ובפוסט נוסף הוצג שפטריות כמו פסטלוטיפוזיס יודעות לעכל פלסטיק.

התקווה לעולם נקי ובריא תתחיל כשיפסיקו לזהם וכשיתחילו ליישם אנרגיה מתחדשת ושימוש בטבע לנקות את עצמו.

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s