הריון לידה וינקות·לידה מוקדמת·רעלת הריון·תזונה מבוססת צומח - טבעונות

תזונה בריאה לפני ההריון ובמהלכה קשורה לסיכון נמוך יותר לסיבוכים

חוקרים במכון הלאומי לבריאות (NIH) ניתחו נתונים תזונתיים שנאספו פעמים רבות במהלך ההריון ממחקר NICHD Fetal Growth Study.
המחקר כלל 1887 נשים בהריון מהמכון הלאומי Eunice Kennedy Shriver לבריאות הילד והתפתחותו (Singletons). נשים דיווחו על צריכת המזון שלהם לאחר 8–13 שבועות הריון, והן ביצעו תזכורת תזונתית של 24 שעות גם בשבועות 16-22 ו-24-29 שבועות. החוקרים עקבו אחר סוכרת הריון (GDM), יתר לחץ דם הריון, רעלת הריון ולידה מוקדמת.
תזונה בריאה מוגדרת כאחת מ-3 אפשרויות: תזונה להורדת לחץ דם (DASH), תזונה על בסיס alternative Healthy Eating Index , שהיא תזונה למניעת מחלות לב וכלי דם, סוכרת וכדומה, ובסיסה המנעות ממזונות שמעלים סיכון ותזונה מבוססת ים תיכונית (AMED).
3 סוגי הדיאטות הללו לא שונות בהרבה וכולן מדגישות צריכת פירות, ירקות, דגנים מלאים, אגוזים וקטניות תוך הגבלת בשר אדום ומעובד.
תוצאות המחקר פורסמו ביוני 21 בג'ורנל The American Journal of Clinical Nutrition.
בסך הכל, החוקרים מצאו כי בעקבות כל אחת מהתזונות בזמן ההתעברות עד השליש השני היה קשור בסיכון נמוך יותר לסוכרת הריונית, יתר לחץ דם, רעלת הריון ולידה מוקדמת.
נשים עם ציון AHEI גבוה לאחר 16 עד 22 שבועות היו בסיכון נמוך ב -32% לסוכרת הריונית בהשוואה לנשים עם ציון AHEI נמוך.
נשים עם ציון DASH גבוה בשמונה עד 12 שבועות ו -16 עד 22 שבועות היו בסיכון נמוך ב -19% להפרעות בלחץ דם גבוה הקשורות להריון.
ציון AMED גבוה ב- 24 עד 29 שבועות או ציון DASH גבוה ב- 24 עד 29 שבועות נקשר לסיכון נמוך ב-50% ללידה מוקדמת.

מחקר פיני שפורסם בנובמבר 21 בג'ורנל European Journal of Nutrition מראה קשר בין תזונה מבוססת צומח להורדת סיכון סוכרת הריונית אצל הריוניות עם השמנת יתר, כלומר עם סיכון מוגבר מראש לסוכרת הריון.
המחקר מצא ירידה של 27% בסיכון לסוכרת הריון לתזונה מבוססת צומח (ירקות, פירות, פירות יער ומוצרי דגנים מלאים כמו גם שומנים בלתי רוויים) ומנגד מצא סיכון מוגבר של 27% לתזונה פרודלקתית מערבית טיפוסית (מעובד, מסוכרר, שומני מהחי, שומני טראנס)

Eating vegetables, fruit, berries, and wholegrain products as well as unsaturated fats is particularly important. These nutrients and foods reduce inflammation in the body and therefore also the risk of gestational diabetes. Mothers who are overweight or obese already before the pregnancy would most likely benefit from dietary guidance in early pregnancy

זה לא באמת מפתיע שתזונה מבוססת צומח משפיעה על בריאות ההריונית ומניעת מחלות כמו לחץ דם גבוה וסוכרת שהם אלה שגורמים להריון בסיכון גבוה ולידות מוקדמות.

מזון ושתיה עשירים בפלבנולים מסייעים בשמירה על לחץ דם תקין
תזונה מבוססת צומח – סוכרת סוג 2
סוכרת – סקירה מפורטת של צמחים ורכיבים למניעה וטיפול
פוסט מרכז על תזונה וירידה במשקל

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s