הדברה - גלייפוסט·הריון לידה וינקות·לידה מוקדמת

חשיפה לגלייפוסאט במהלך ההריון נקשר ללידה מוקדמת

גלייפוסאט הוא קוטל העשבים הנפוץ ביותר בעולם ומחקרים שונים קישרו את השימוש בו עם סיכון מוגבר לסרטן.
למרות שהשימוש בגליפוסאט הוגבל בחלק ממדינות האיחוד האירופי, השוק העולמי צפוי להתרחב בשיעור צמיחה שנתי של 6.3% עד 2022 [1]. גידולים עמידים לקוטלי עשבים שעברו שינוי גנטי מהווים כיום כ -56% מהשימוש הגלייפוסט הגלובלי.
המחקר החדש, שנערך בפורטו ריקו, ופורסם במאי 21 בג'ורנל Environmental Health Perspectives מצא כי חשיפה לגלייפוסאט במהלך ההריון קשורה לסיכון מוגבר ללידה מוקדמת, כלומר לידתו של התינוק לפני השבוע ה -37 להריון בכ-30-70%.
לידה מוקדמת מהווה סיכון בריאותי משמעותי מכיוון שהיא יכולה להיות קשורה הן להשפעות בריאותיות לטווח הקצר והן לטווח הארוך.
המחברים בחרו להעריך את הקשר ללידה מוקדמת משתי סיבות. ראשית, עדויות ניסיוניות ומחקרים בבעלי חיים מצביעים על כך שמדובר בתוצאה בריאותית שלילית שיכולה להיות קשורה לחשיפה לגליפוסאט. שנית, לידה מוקדמת היא סוגיה מרכזית, אך לא מובנת, של בריאות הציבור שעלולה להיות בעלת השפעות בריאותיות שליליות.

Given the widespread use of [glyphosate], mounting concerns from the toxicological literature, the methodological limitations of the currently available epidemiological literature, as well as a dearth of information about the potential health effects of [aminomethylphosphonic acid], further investigation of potential adverse pregnancy outcomes following prenatal [glyphosate] and [aminomethylphosphonic acid] exposure is warranted

בפרספקטיבות לבריאות הסביבה. החוקרים ערכו ניתוח בקרת מקרים מקוננים באמצעות נתונים מקבוצת PROTECT. במחקר נרשמו 247 נשים בהריון בגילאי 18 עד 40 שחיו בפורטו ריקו, שם שיעורי הלידה המוקדמת הם גבוהים במיוחד. הם אספו דגימות שתן בסביבות 18 שבועות ו- 26 שבועות בהריון ומדדו רמות של גליפוסט וחומצה אמינו-מתיל-פוספונית, שלדבריהם היא "תוצר סביבתי מתמשך" של גליפוסאט. 53 מקרים של לידות מוקדמות ו -194 בקרות שנבחרו באופן אקראי.
שיעורי ה- OR המתואמים ללידה מוקדמת בהתבסס על חשיפה בהריון של 26 שבועות היו 1.35 (95% CI, 0.99-1.83) עבור glyphosate ו- 1.67 (95% CI, 1.26-2.2) עבור חומצה אמינו-מתיל-פוספונית, על פי החוקרים.
המחקר חשוב והממצאים מצביעים על השפעות פוטנציאליות על בריאות הרבייה של חשיפות לרמה נמוכה של גליפוסאטט באוכלוסייה הכללית הרלוונטיות בעולם. עם זאת, זה בהחלט רחוק מלהיות סופי.

The study is important, and the findings indicate potential reproductive health effects of low-level glyphosate exposures in the general population that are relevant globally. However, it certainly is far from conclusive

החוקרים מציינים, שלמרות שריכוזי הגלייפוסאט בשתן היו מעט נמוכים יותר באוכלוסיית מחקר זה בהשוואה למחקרים אחרים שחקרו חשיפה לקוטל עשבים זה. אפילו ריכוזים נמוכים יחסית היוו סיכונים.

המסר המרכזי ממחקר זה הוא שעבור קוטל העשבים הנפוץ ביותר בעולם, המחקר האפידמיולוגי הסופי ביותר על תוצאות בריאותיות משמעותיות – לידה מוקדמת – מבוסס על אוכלוסייה של 250 איש בלבד. כלומר היבטים רגולטוריים ומשפטיים ספציפיים לגלייפוסאט היוו עד היום מכשול חמור למחקר ובקרה ראשוניים ופוסט-מרקט בחשיפה לקוטל עשבים זה[2].
המחלוקת בעקבות ייעודה של הסוכנות הבינלאומית לחקר הסרטן (IARC) של גלייפוסאט כמסרטן אנושי אפשרי [3], מתוזמרת בעיקר על ידי אינטרסים ארגוניים . המחלוקת נוצרה גם בגלל היעדר ראיות מדעיות ממחקרים פרוספקטיביים גדולים על חשיפת קוטל עשבים בקרב חקלאים ומיישמים מקצועיים או בציבור הרחב.
יש צורך במחקרי עוקבות אפידמיולוגיים גדולים ומגוונים נוספים, במיוחד במדינות בעלות הכנסה נמוכה עד בינונית עם תשתית לביצוע מחקרים כאלה [4] וכי החשיפה עשויה להיות גבוהה יותר מזו שבמדינות בעלות הכנסה גבוהה.
גם אם יושקו בסופו של דבר יוזמות מחקר כה גדולות, הן יכסו רק חלק מהבעיה בנוגע להשפעות קוטלי עשבים. השימוש הנרחב במוצרים אלה ברחבי העולם מהווה בעיה מרכזית עבור כדור הארץ, מה שמוליד זיהום כימי והשפלה של המערכת האקולוגית. במקרה של גליפוסאט, שימוש נרחב הביא לנוכחות שאריות באבק הבית, באדמה, במים ובמזונות, על פי הסוכנות להגנת הסביבה האמריקאית.

הון שלטון זה נגד בריאות הציבור! לאף אחד לא באמת אכפת!!!

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s