מוח·מחלות לב וכלי דם·תעשיה מזהמת (אוויר/מים/אדמה)

שבט בוליביאני שנקרא Tsimané

דוגמה מדהימה שלדעתי גם מבטלת את תאורית ההיגיינה שתרמה לאריכות ימים בעולם המערבי.
כנראה שזה לא קשור לסניטציה, תרופות וחיסונים.

שבט בוליביאני שנקרא Tsimané הוא אחד הבריאים ביותר בעולם. אין שם שום דבר מתועש הם אוכלים מה שהם מלקטים וצדים (ממש כמו פעם).

צוות של חוקרים רשמו למחקר 746 מבוגרים משבט 'צימנה', בגילאים 40 עד 94 וסרקו את מוחם, הם סיפקו הסעות למשתתפים מכפריהם הנידחים לטרינידד, בוליביה, העיירה הקרובה ביותר עם ציוד סריקת CT. המסע הזה יכול להימשך יומיים שלמים.
הצוות השתמש בסריקות כדי לחשב את נפחי המוח ואז בחן את הקשר שלהם לגיל. לאחר מכן, הם השוו תוצאות אלה לתוצאות משלוש אוכלוסיות מתועשות בארה"ב ובאירופה.
את הממצאים פירסמו במאי 21 בכתב העת Journal of Gerontology.
המדענים מצאו כי ההבדל בנפחי המוח בין גיל העמידה לגיל הזקנה קטן ב 70% מאשר באוכלוסיות מערביות. זה מצביע על כך שמוחם חווה ניוון מוחי קטן בהרבה מאשר המערביים ככל שהם מזדקנים; ניוון מתואם עם הסיכון לפגיעה קוגניטיבית, ירידה תפקודית ודמנציה.
החוקרים מציינים כי לצימאנים יש רמות גבוהות של דלקת, אשר בדרך כלל קשורה לניוון מוחי במערב. אך המחקר שלהם מציע כי לדלקת גבוהה אין השפעה ניכרת על מוחם, כלומר על אף שנחשפים לאותם מזהמים שבמדינות המערב כה חוששים מהם ובעבורם מחטאים ומנקים ומקרצפים כל דבר גם כמה פעמים ביום ובעבורם מייצרים חיסונים, להם אחר כך נותנים את הקרדיט לתוחלת החיים הארוכה (רק עם בריאות לא משהו).
אורח החיים שלהם שומר להם על כלי דם נקיים על לב בריא וצעיר גם בגיל מבוגר ועל מוח בריא ומתפקד.
על פי מחברי המחקר, הסיכונים הקרדיווסקולריים הנמוכים שלהם עשויים לעלות על הסיכון הדלקתי המונע על ידי זיהום, ולהעלות שאלות חדשות לגבי הגורמים לדמנציה. סיבה אפשרית אחת היא שבמערב, דלקת קשורה להשמנה ולגורמים מטבוליים. בשבט, לעומת זאת, הוא מונע על ידי זיהומים בדרכי הנשימה, במערכת העיכול ובטפילים.
שבט הילידים תפס את תשומת ליבם של המדענים – ואת העולם – כאשר מחקר קודם מצא שיש להם לבבות בריאים במיוחד בגיל מבוגר. מחקר קודם זה, שפורסם בג'ורנל The Lancet בשנת 2017, הראה כי ל- Tsimane יש השכיחות הנמוכה ביותר של טרשת עורקים כלילית מכל אוכלוסיה המוכרת למדע וכי יש להם מעט גורמי סיכון למחלות לב וכלי דם. השיעור הנמוך מאוד של מחלות לב בקרב כ- 16,000 צימאנים קשור ככל הנראה לאורח החיים הקדם תעשייתי שלהם של ציד, איסוף, דיג וחקלאות.

This study demonstrates that the Tsimane stand out not only in terms of heart health, but brain health as well. The findings suggest ample opportunities for interventions to improve brain health, even in populations with high levels of inflammation.
https://news.usc.edu/187075/tsimane-amazon-indigenous-people-healthy-brain-aging-usc-study/?fbclid=IwAR2_gLWlMUzDQ1671Ac3MAhs04Ec4nb2db-qs8

אם מצאתם את המידע מענין ומועיל ורוצים לתרום להמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים להפוך לתומך

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s