הדברה - אורגנופוספאטים·משבשי אותות אנדוקריניים (EDC's)·קורונה וירוס

חשיפה לחומרי הדברה (אורגנופוספאטים) עשויים להעלות את הרגישות לקוביד-19

חומרי הדברה הם ללא ספק נזק אקולוגי ובריאותי – כולם!
לא באמת צריך מחקרים כדי להבין שמה שפוגע בצומח, בחרקים, בציפורים, ובחיות פוגע גם בבני אדם.
חומרי הדברה נכנסים לרשימה ארוכה של חומרים כימיים עם השפעות על המערכת האנדוקרינית (הורמונלית) עליהם ועל הקשר שלהם לפנדמיה הנוכחית כתבתי בפוסט: "תרכובות משבשות מערכת אנדוקרינולוגית (EDC's) – והקשר לסיבוכים של מחלות זיהומיות לרבות קוביד-19". מהסיבה שחומרים גורמים למחלות מטבוליות, למחלות ריאה, לחולשה חיסונית

חשיפה לחומרי הדברה אורגנו-פוספטים נחשבת כאחד הגורמים האפשריים לתסמונת מלחמת המפרץ, מקבץ של תסמינים כרוניים שלא מוסברים מבחינה רפואית, שיכולים לכלול עייפות, כאבי ראש, כאבי פרקים, עיכול, נדודי שינה, סחרחורת, הפרעות נשימה ובעיות זיכרון. על פי הערכות למעלה מ- 25% מוותיקי מלחמת המפרץ חווים מצב זה.
מחקר חדש שהוצג בסוף אפריל בפגישה השנתית של האגודה האמריקאית לביוכימיה וביולוגיה מולקולרית בועידת Experimental Biology (EB) 2021 הציג מנגנון בסיסי הקשור לדלקת העלול להגביר את הרגישות לזיהום COVID-19 בקרב אנשים שנחשפו לאורגנו-פוספטים. על פי החוקרים, מנגנון זה יכול גם להגביר את הסיכון לאנשים הסובלים ממחלות מטבוליות וסרטן מכיוון שהם נוטים להפגין את אותו סוג של דלקת.
עבודה זו שופכת אור חדש על חשיפה לחומרי הדברה ועל רגישות פוטנציאלית לקוביד-19 באמצעות תגובה חיסונית שונה.
בעבודה קודמת, החוקרים מצאו רמות מוגברות של אינטרלוקין 6 (IL-6) בדגימות מוותיקים ומודל עכבר של מחלת מלחמת המפרץ. הגוף מייצר חלבונים דלקתיים אלה המסייעים להילחם בזיהומים ולהגיב לפציעות רקמות. עם זאת, ייצור מתמשך של IL-6 יכול להוביל לדלקת כרונית והוכח כמפחית את תגובת מערכת החיסון לנגיפים.
במחקר החדש החוקרים רצו לברר האם חשיפה לחומר ההדברה אורגנו-פוספט ורמות מוגברות של IL-6 עלולות להגביר את הסיכון לזיהום SARS-CoV-2. במשך שש שעות הם חשפו תאי אפיתל בריאות אנושיות ל IL-6 או לחומר ההדברה או לשניהם ביחד. קבוצה אחרת של תאים לא קיבלה שום חשיפה כדי לשמש בקרה.
לאחר מכן טיפלו החוקרים בתאים בחלבוני הספייק המכסים את החלק החיצוני של SARS-CoV-2, הנגיף שגורם לקוביד-19. במהלך ההדבקה, חלבוני הספייק נקשרו עם קולטני האנזים (ACE2) והחל תהליך המאפשר לנגיף לשחרר את החומר הגנטי שלו לתא הבריא. החוקרים מצאו כי תאים שנחשפו ל- IL-6 ולהדברה הפגינו אפופטוזיס מוגבר, מוות מבוקר של תאים,
לתאים שנחשפו גם לחומר ההדברה וגם ל- IL-6, היה ביטוי ACE2 משמעותי יותר על פני התא.
באופן כללי אנשים הסובלים מהשמנת יתר, סוכרת סוג 2 או סרטן סובלים גם מרמות גבוהות של IL-6 במחזור הדם, אז אדרבה חומרי ההדברה ישפיעו עליהם יותר.

To our knowledge, this is the first study demonstrating that the ACE2 receptor translates from the basolateral cell membrane to the apical cell upon co-exposure to organophosphate and IL-6. Since people with obesity, type 2 diabetes or cancer also have high circulatory IL-6 levels, we think people with these conditions will also have increased susceptibility to SARS-CoV-2 infection because of increased translocation of ACE2 receptor to the apical cell surface
https://eurekalert.org/pub_releases/2021-04/eb-css041621.php

מאמרחשוב קשור:
השילוב של תרופות עם חשיפה לתעשיות מזהמות הוא המקור לכל הסיבוכים והמוות ולא הוירוסים כפי שטוען מדע הפארמה.

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s