מזון (אולטרה) מעובד·מיקרוביום - פרוביוטיקה·מעי רגיז (IBD)·פרוביוטיקה·תזונה מבוססת צומח - טבעונות·תזונה מהחי - בשר אדום/ עופות·תזונה מערבית

תזונה עשירה במזונות מהחי, מזונות מעובדים וסוכר משפיעה לרעה על המיקרוביום ומעלה סיכון למעי דלקתי (IBS/IBD)

המגוון והנפח של החיידקים במעיים, המכונה מיקרוביום, משפיעים ישירות על מאזן התגובות הפרו ואנטי-דלקתיות במעיים. מערכת אקולוגית זו משפיעה על מערכת החיסון במגוון רחב של מנגנונים. חוסר איזון שלה מעורב במספר גדל והולך של מצבים דלקתיים, החל מסוכרת, דלקות פרקים, מחלות לב ומחלות אוטואימוניות.
חוקרים בחנו את יחסי הגומלין בין תזונה רגילה, חיידקי מעיים ודלקת מעיים בקרב 1425 אנשים עם מחלת מעי דלקתית (מחלת קרוהן או קוליטיס כיבית; 331); תסמונת המעי הרגיז (223) מול אנשים ללא דלקת (871).
כל אדם סיפק דגימת צואה לניתוח מיקרוביאלי ומילא שאלון תדירות מזון (FFQ) כדי לכמת את צריכת המזון היומית הממוצעת. פריטי מזון ספציפיים נצברו ל -25 קבוצות מזון שנמדדו בגרמים ליום.
ניתוח הנתונים גילה 38 קשרים בין צריכת תזונה לאשכולות חיידקים מסוימים. יתרה מכך, 61 מזונות וחומרים מזינים בודדים נקשרו ל 61 מינים של חיידקים ול 249 תהליכים מטבוליים בכל משתתפי המחקר.
המחקר פורסם במרץ 21 בג'ורנל BMJ Gut והחוקרים מצאו שצריכה תזונתית גבוהה של מוצרים מן החי, מזון מעובד כמו צ'יפס, מיונז, שתייה קלה, סוכר [2] נקשרו באופן עקבי לנפח יחסי גבוה יותר של מיני חיידקים 'אופורטוניסטיים', כולל חיידקים מסוימים השייכים ל- Firmicutes ו- Ruminococcus sp, וכן חיידקי Clostridium bolteae, Coprobacillus ו- Lachnospiraceae 'לא ידידותיים' בכל משתתפי המחקר שהיו כרוכים בפעילות פרו-דלקתית.
אכילת אגוזים, דגים שמנים, פירות, ירקות ודגנים מלאים נקשרה לשפע גבוה יותר של חיידקים, כגון Faecalibacterium sp המייצרים חומצות שומן קצרות שרשרת: חומצות אלו מסייעות בשליטה על הדלקת ומגנות על שלמות התאים המצפים את המעיים. בהיעדר סיבים תזונתיים [2][3], חיידקים פונים לשכבת הרירית של המעיים כדי לאכול ממנה, מה שמוביל לשחיקה של שלמות המעיים.
יין אדום נקשר באופן דומה לשפע גבוה יותר של מספר חיידקים המייצרים חומצות שומן קצרות. אך צריכת אלכוהול כוללת, משקאות חריפים וסוכר נקשרו למינים ולפונקציות חיידקים ידידותיים.

החוקרים טוענים כי דפוסים אלה נצפו בכל קבוצות משתתפי המחקר, מה שמרמז על חפיפה בתזונה ובמיקרוביום מעיים בין אנשים בריאים לאנשים עם מחלת מעי דלקתית או תסמונת מעי רגיז.

The findings suggest shared responses of the gut microbiota to the diet across patients with [Crohn's disease, ulcerative colitis, irritable bowel syndrome] and the general population that may be relevant to other disease contexts in which inflammation, gut microbial changes, and nutrition are a common thread.
Long-term diets enriched in legumes, vegetables, fruits and nuts; a higher intake of plant over animal foods with a preference for low-fat fermented dairy and fish; while avoiding strong alcoholic drinks, processed high-fat meat and soft drinks, have a potential to prevent intestinal inflammatory processes via the gut microbiome
https://eurekalert.org/pub_releases/2021-04/b-dri040921.php

הפוסט הזה מתחבר גם לפוסט "תזונה פרו דלקתית ומה הסיכון שבה".

דברים נוספים שחשוב לקרוא
הקשר בין רימונים ופירות יער למעי רגיז [2]
הקשר בין אנטיביוטיקה למעי רגיז
הקשר בין חשיפה לשמש למעי רגיז
פלסבו ומעי רגיז
דפוסי התנהגות וחשיבה ומעי רגיז
דברים נוספים שחשובים לטיפול וניהול דלקות לרבות מעיים: ויטמין די, אומגה 3, כורכום, פרוביוטיקה

דברים נוספים שחשוב להמנע מהם שכן גם הם פוגעים במיקרוביום:

הרבה מאוד תרופות משנות לרעה את הרכב המיקרוביום ובמיוחד אנטיביוטיקה.
השילוב של תרופות עם חשיפה לתעשיות מזהמות הוא המקור לכל הסיבוכים והמוות
מונסנטו – גלייפוסט – מיקרוביום
מיקרוביום פתלאטים ו'חומרים אורגניים מופלרים' (PFASs)
תרכובות משבשות מערכת אנדוקרינולוגית (EDC's) – והקשר לסיבוכים של מחלות זיהומיות לרבות קוביד-19
מזון מעובד [2][3][4][5]/ מסוכר

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s