הדברה - גלייפוסט·הדברה - דיקמבה·הדברה - טריקלופיר·הדברה - ניאוניקוטינואיד·הדברה אטרזין·הדברה פירטרואידים·תעשיה מזהמת (אוויר/מים/אדמה)

שני שליש מהאדמות החקלאיות נמצאות בסיכון של זיהום מהדברה

הבנו שרוצים להציל אנשים מרעב ולכן משתמשים בהדברה והנדסה גנטית.
הבנו שכמות הריסוס הולכת וגדלה וסביר שגם תגדל, כי הסיבות בעבורן מרססים מפתחים עמידות כנגד החומרים הפעילים וגם כי יש עליה מתמדת באוכלוסית העולם שמן הסתם תדרוש יותר יבול.
אבל הבנו גם שהריסוס הזה פוגע במגוון הביולוגי (חרקים , צמחים ושאר בעלי חיים) וכמובן שבסופו של דבר גם בבני אדם. כי רעל פוגע!!!

שימוש יתר בהדברה – נזק כלכלי, אקולוגי ובריאותי
כמות הנפגעים והמתים מהרעלות ישירות ועקיפות של חומרי הדברה
מרעילים אותנו כל הדרך אל הבנק

אז איך ניתן שלא לפתח תאוריות קונספירציה כמו "דילול אוכלוסיה", כאשר המדע מודע לאותם נזקים ומתריע בכל ג'ורנל רפואי על הנזקים ואמוני בריאות הציבור והסביבה ממשיכים לרסס אותנו ברעל.

מחקר, שפורסם במרץ 21 בג'ורנל Nature Geoscience, הפיק מודל עולמי למיפוי סיכון זיהום הנגרם על ידי 92 כימיקלים הנפוצים בהדברה חקלאית ב-168 מדינות.
מפה עולמית של אדמות חקלאיות על פני 168 מדינות העלתה כי 64 אחוז מהאדמות המשמשות לחקלאות וגידולי מזון נמצאים בסיכון לזיהום הדברה. כמעט שליש מהאזורים הללו נחשבים בסיכון גבוה במיוחד ודווקא שם נמצא שיש יותר מגוון ביולוגי שנפגע ממנו.

We find that 64% of global agricultural land (approximately 24.5 million km2) is at risk of pesticide pollution by more than one active ingredient, and 31% is at high risk. Among the high-risk areas, about 34% are in high-biodiversity regions, 5% in water-scarce areas and 19% in low- and lower-middle-income nations.

החוקרים מאוד מודאגים כי אותם חומרי ריסוס מחלחלים למי התהום ומגיעים גם למקורות המים הגדולים שמהווים מקור למי השתיה ובמחזוריות. ובכך מצמצמים את מקורות השתיה הראויים וזה פוגע בכל החיים. מסתמן שבמקומות שמזוהמים יותר יש בהם גם יותר מיגוון ביולוגי שנפגע מאותו זיהום.

Pesticides can be transported to surface waters and groundwater through runoff and infiltration, polluting water bodies, thereby reducing the usability of water resources.
Although the agricultural land in Oceania shows the lowest pesticide pollution risk, Australia's Murray-Darling basin is considered a high-concern region both due to its water scarcity issues, and its high biodiversity
https://www.sydney.edu.au/news-opinion/news/2021/03/30/two-thirds-of-farmland-at-risk-of-pesticide-pollution.html

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s