הריון לידה וינקות·זיהום אוויר

זיהום אוויר מגדיל פי 3.6 הסיכון למות העובר ברחם

מחקר חדש שנערך במרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע בשיתוף עם המחלקות לבריאות הציבור ולגיאוגרפיה באוניברסיטת בן גוריון, מצביע על קשר ישיר בין זיהום אוויר לתמותת עוברים ברחם אמם. המחקר פורסם ב פברואר 21 בג'ורנל International Journal of Hygiene and Environmental Health.
מוות עוברי תוך רחמי (IUFD) הוא סיבוך הריון נדיר וטרגי. הסיבות העיקריות אינן ידועות במידה רבה. החוקרים מישראל בחנו את הקשר שבין חלקיקים (PM2.5) מזהמים באוויר למוות עוברי.
זהו מחקר עוקבה רטרוספקטיבי, שכלל נשים בהריון במרכז הרפואי של אוניברסיטת סורוקה בין השנים 2003–2017. רמות PM2.5 משוערות חושבו לפי אזור המגורים, תוך שימוש במודל היברידי המשלב נתוני לווין יומיים ברזולוציה מרחבית של עד קילומטר. עוברים עם מומים מולדים או הפרעות כרומוזומליות לא נכללו. רמת PM2.5 ממוצעת חושבה לפי שלישים, כל ההריון ושבוע האחרון של ההריון.
המחקר כלל 87,887 הריונות, כאשר 444 (0.5%) הסתיימו בהפלה. רמות ה- PM2.5 של השליש הראשון וההריון כולו היו קשורות באופן משמעותי לעלייה בסיכון להפלות בקרב נשים יהודיות בלבד. על כל עלייה של 10 מיקרוגרם / מ"ק ב- PM2.5 הסיכון להפלה עולה פי 2.98 ​​ופי 3.61 במהלך השליש הראשון וכל ההריון.

מסקנות:

רמות ה- PM2.5 בישראל הן מעל המומלצות, והרמות ברוב המחקרים.
רמות גבוהות של PM2.5 קשורות ל- IUFD בקרב נשים יהודיות בלבד.

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s