נוגדי חמצון·פרקינסון·שומשום

ססמינול הנמצא בקליפת השומשום מונע פרקינסון

שמן זרעי שומשום, שמשמש אנשים רבים בבישול בשל ניחוחו האגוזי ונקודת השריפה הגבוהה שלו, מיוצר מזרעי שומשום, כאשר הקליפות הריקות מושלכות כפסולת. במקרה זה האמרה העתיקה "אשפה של אדם אחד הוא אוצר של אדם אחר", מגלה משנה תוקף, כי חוקרים מאוניברסיטת אוסקה שביפן מצאו שרכיב בשם ססמינול (Sesaminol), השופע ב"פסולת" זו, מגן על המוח מפני מחלת פרקינסון. את הממצאים והמנגנון הם פרסמו בנובמבר 20 בג'ורנל Heliyon (הודעה לעיתונות יצאה בפברואר 21).
החוקרים מציינים שנכון להיום אין תרופה מונעת למחלת פרקינסון אלא יש רק טיפולים נלווים לקשיים היומיומיים. מחלת פרקינסון נגרמת כאשר נוירונים מסוימים במוח המעורבים בתנועה מתפרקים או מתים בין השאר בגלל מצב הנקרא עקה חמצונית – מצב בו נוירונים במוח נתונים ללחץ קיצוני בגלל חוסר איזון בין נוגדי חמצון ורדיקלים חופשיים (ROS).

אותה עקה חמצונית שגורמת לפרקינסון, נגרמת כמו בכל המחלות האחרות עקב תעשיה מזהמת לרבות חומרי הדברה – פירטרואידים, חומרי הדברה אורגנופוספאטים, חומרי הדברה פאראקווט, זיהום אוויר וכן שאר הדברים שגם מורידים ופוגעים בסימביוזה של המיקרוביום (אנטיביוטיקה) שכן הם חלק חשוב ועיקרי בתהליך ייצור דופמין

הרבה מאוד תרופות משנות לרעה את הרכב המיקרוביום ובמיוחד אנטיביוטיקה
השילוב של תרופות עם חשיפה לתעשיות מזהמות הוא המקור לכל הסיבוכים והמוות
מונסנטו – גלייפוסט – מיקרוביום
מיקרוביום פתלאטים ו'חומרים אורגניים מופלרים' (PFASs)
תרכובות משבשות מערכת אנדוקרינולוגית (EDC's) – והקשר לסיבוכים של מחלות זיהומיות לרבות קוביד-19
מזון מעובד [2][3][4][5]/ מסוכר

הצוות מצא בניסויים במבחנה המבוססים על תאים כי ססמינול הגן מפני נזק עצבי על ידי קידום הטרנסלוקציה של Nrf2, חלבון המעורב בתגובה למתח חמצוני, ועל ידי הפחתת ייצור ROS תוך תאיים.
גם בניסויים in vivo (בעכברים) היו לצוות תוצאות מבטיחות באותה מידה. הפגיעה בתנועה עקב מחלת פרקינסון היא תוצאה של נוירונים פגועים המייצרים פחות דופמין ממה שצריך באופן טבעי. הצוות הראה כי עכברים עם מודלים של מחלת פרקינסון מראים על חוסר בייצור דופמין זה. עם זאת, לאחר שהאכילו את העכברים בדיאטה המכילה ססמינול במשך 36 יום, ראו שיש עלייה ברמות הדופמין. ולצד זאת, גם עלייה משמעותית בביצועים המוטוריים ובתפקוד המוטורי במעי.

במאמרם מסכמים המדענים: "יש לציין שהשפעת המגן נצפתה עם הזנת כמות קטנה של ססמינול. תוצאות אלו מראות כי ססמינול מתאים מאוד לשימוש כטיפול מונע ב [מחלת פרקינסון]".

Notably, the protective effect was observed with the feeding of a small amount of sesaminol. These results show that sesaminol is very suitable for use as a preventive treatment of [Parkinson’s disease].

המאמר הזה ממחיש את העובדה שלכל חלק בצמח יש משמעות ולכן מי שצורך מוצרי שומשום, רק שיוודא שהם מלאים, כלומר עם הקליפה. הורדת הקליפה היא גם הסרת הרכיב שמהווה מזון לחיידקי המעי (פרהביוטיקה).

לדברים נוספים שיכולים למנוע ולטפל בפרקינסון היכנסו

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s