זיהום אוויר·ילדים·לחץ דם גבוה·מחלות לב וכלי דם·תעשיה מזהמת (אוויר/מים/אדמה)

זיהום אוויר מעמיד ילדים בסיכון גבוה יותר למחלות בבגרותם ועשוי לעבור גם לדורות הבאים

על פי מחקר של אוניברסיטת סטנפורד מפברואר 21 בג'ורנל Nature Scientific Reports, שבדק את השפעות זיהום האוויר ברמת התא הבודד ובמקביל התמקד הן במערכת הלב וכלי הדם והן במערכת החיסונית בילדים. החוקרים מאששים מחקרים קודמים כי אוויר רע יכול לשנות את ויסות הגן באופן שעשוי להשפיע על הבריאות לטווח הארוך – ממצא שיכול לשנות את הדרך בה חושבים מומחים רפואיים והורים על האוויר שנושמים, וליידע התערבויות קליניות לאלה שנחשפו לזיהום אוויר מוגבר.

ילדים שנחשפו לזיהום אוויר, כגון עשן בשריפת קוצים ופליטה של ​​מכוניות, במשך יום אחד בלבד עלולים להידון לשיעורים גבוהים יותר של מחלות לב ותחלואים אחרים בבגרותם.

החוקרים בחנו קבוצה היספנית בעיקר של ילדים בגילאי 6-8 בפרזנו, קליפורניה, עיר עם רמות זיהום האוויר מהגבוהות ביותר במדינה עקב חקלאות תעשייתית ושריפות. באמצעות שילוב של ריכוזי מזהמים יומיים רצופים שנמדדו בתחנות ניטור אוויר מרכזיות בפרזנו, ריכוזים יומיים מדגימה מרחבית תקופתית ונתונים מטאורולוגיים וגיאופיזיים, צוות המחקר העריך חשיפות זיהום אוויר ממוצעות למשך יום, שבוע אחד ו- 1, 3, 6 ו 12 חודשים לפני כל ביקור של משתתף. בשילוב עם שאלוני בריאות ודמוגרפיה, קריאות לחץ דם ודגימות דם, הנתונים החלו לצייר תמונה מטרידה.
החוקרים השתמשו בצורת ספקטרומטר מסה לניתוח תאי מערכת החיסון לראשונה במחקר זיהום. הגישה אפשרה מדידות רגישות יותר של עד 40 סמני תאים בו זמנית, ומספקת ניתוח מעמיק יותר של השפעות החשיפה לזיהום ממה שהיה אפשרי בעבר.
בין הממצאים שלהם: חשיפה לחלקיקים עדינים המכונים PM2.5, פחמן חד חמצני ואוזון לאורך זמן קשורה למתילציה מוגברת, שינוי של מולקולות DNA שיכולות לשנות את פעילותן מבלי לשנות את רצפן. שינוי זה בביטוי גנים עשוי לעבור לדורות הבאים. החוקרים מצאו גם כי חשיפה לזיהום אוויר מתואמת עם עלייה במונוציטים, תאי דם לבנים שמייצרים תהליך דלקת וכשמדובר במצב כרוני זה מעלה סיכון להצטברות פלאקים בעורקים ולמחלות לב בבגרותם.

We have evidence air pollution causes changes in the immune and cardiovascular system associated not only with asthma and respiratory diseases, as has been shown before. It looks like even brief air pollution exposure can actually change the regulation and expression of children's genes and perhaps alter blood pressure, potentially laying the foundation for increased risk of disease later in life
Exposure to fine particulate known as PM2.5, carbon monoxide and ozone over time is linked to increased methylation, an alteration of DNA molecules that can change their activity without changing their sequence. This change in gene expression may be passed down to future generations

מחלות בדרכי הנשימה הורגות המוני אמריקאים בכל שנה, ומדורגות כגורם המוות השני בשכיחותו בעולם. זו הבעיה של כולם. כמעט מחצית מהאמריקאים והרוב המכריע של האנשים ברחבי העולם גרים במקומות עם אוויר לא בריא. הבנה והפחתת ההשפעות עשויות להציל חיים רבים.

This is everyone's problem. Nearly half of Americans and the vast majority of people around the world live in places with unhealthy air. Understanding and mitigating the impacts could save a lot of lives.
https://news.stanford.edu/press/view/38438

מעניין אותי לראות אם רמות זיהום האוויר גבוהות גם כן באזורים של האנשים העשירים ובמיוחד אלה המזוהים עם הון שלטון, כמו ביל גייטס סורוס ודומיהם.

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s