אסתמה·הריון לידה וינקות·כלור·סרטן ומניעה·עור

בריכות שחיה – כלור – בעיות בריאותיות

שחייה בבריכות שחייה מקורות או פתוחות היא סוג בריא של בילוי ונופש עבור אנשים רבים.
חיטוי מי בריכות שחייה נחשב קריטי כדי להשבית פתוגנים. למרות שהוא חומר חיטוי יעיל, כלור מגיב עם חומרים טבעיים כמו זיעה ושתן ותרכובות כימיקליות כמו מסנני קרינה וקוסמטיקה. המגע ביניהם מייצר תוצרי לוואי (DBP) רעילים עוד יותר. מחקרים אפידימיולוגים קישרו בין תרכובות העולות מחיטוי כלור בבריכות השחייה לבעיות נשימה, לרבות אסתמה, העלאת סיכון לדלקות בשלפוחית ​​השתן, העלאת סיכון למגוון סוגים של סרטן ולבעיות הריון וסיבוכי לידה.

Epidemiological research have linked DBPs to well being issues, together with respiratory points, bladder most cancers, and being pregnant and delivery issues

חוקרים הציעו בפברואר 21 בג'ורנל Environmental Science & Technology להפחית בכלור ולהוסיף חומרים אחרים שיודעים לחטא כמו יונים של נחושת וכסף (CSI), המיוצרים באמצעות אלקטרוליזה, כדי להפחית תוצרי לוואי של חיטוי בכלור.
החוקרים אספו דגימות מים משתי בריכות שחייה שטופלו ב- CSI ובכלור – אחת בחוץ ואחת בפנים. הם זיהו 71 רכיבי DBP, שחלקם נמדדו לראשונה בבריכות שחייה. בניסויים עם תאי יונקים במעבדה, הצוות גילה שדגימות הבריכה המקורה היו רעילות במיוחד לתאים מאשר הדגימות מהבריכות הלא מקורות, כנראה כתוצאה של התפרקות עקב חשיפה עם קרני השמש והוויר הפתוח לאורך זמן.
כמו כן במי בריכה מקורה הבחינו בטווחים נמוכים יותר של היווצרות DBP כאשר נעשה שימוש בכמות התחתונה של כלור יחד עם תערובת CSI.

ברור לי שלא יחליפו את הכלור בבריכות משיקולים כלכליים, וברור לי שכלור מוסף גם למי השתיה ויש תקנים והכל "בסדר" כי יש חיידקים מסוכנים וצריך לטפל בהם. אבל מישהו צריך לקחת אחריות גם על האינטראקציות עם דברים שהדגשתי למעלה והמחלות המסוכנות שדברים אלה נמצאו מייצרים… וזה כנראה נופל עלינו!
מוצרי קוסמטיקה ותכשירים לסינון קרינה, הם שילוב מסוכן, לכן עדיף לא להשתמש בהם בזמן הבריכה. את המיגון ניתן לעשות על ידי כיסוי (ביגוד ארוך, כובעים ושמשיות) כמובן שגם רכיבי תזונה יודעים להגן על העור.
בפוסט "ויטמין די – הספיגה הטובה ביותר, תפקיד השמש ואילו רכיבים יודעים להגן על העור מקרינת השמש" אני מציג את החשיבות של חשיפה לשמש ואת אותם רכיבים ודרכים לשמור על העור שלנו בריא ומסנן.
חשוב לזכור גם שכלור מכלה את הויטמין די!!!

ואולי, רק כמחשבה, עד שיפסיקו את השימוש בכלור – ים, נחלים, אגמים – תחליפים ראויים והרבה פחות מזיקים!

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים


להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s