ויטמין D·סרטן ומניעה

תיסוף ויטמין די – רווח בשנים וחיסכון כלכלי (גרמניה)

שלוש מטא-אנליזות של מחקרים קליניים גדולים התפרסמו בשנים האחרונות בשאלה כיצד אספקת ויטמין D משפיעה על שיעורי התמותה מסרטן. המחקרים הגיעו לאותה מסקנה: תמותה מסרטן מופחתת בכ- 13 אחוזים בתוספת ויטמין D – בכל סוגי הסרטן. רק הניסויים האקראיים באיכות מתודולוגית מכל חלקי העולם נכללו במטה-אנליזות. מדענים במרכז לחקר הסרטן הגרמני (DKFZ) העבירו כעת את התוצאות הללו למצב בגרמניה וחישבו… את הממצאים פרסמו בפברואר 21 בג'ורנל Molecular Oncology

אם כל הגרמנים מעל גיל 50 היו נוטלים תוספי ויטמין D, ניתן היה למנוע עד 30,000 מקרי מוות מסרטן בשנה, ניתן היה להשיג יותר מ -300,000 שנות חיים – בנוסף, ניתן היה לחסוך בעלויות הבריאות.

במדינות רבות ברחבי העולם, שיעור המוות המתאים לגילוי סרטן ירד למרבה המזל בעשור האחרון, עם זאת, לאור העלויות הרבות של תרופות רבות חדשות לסרטן, הצלחה זו לרוב גובה מחיר גבוה. לעומת זאת, ויטמין D הינו זול יחסית במינונים היומיים הרגילים.

In many countries around the world, the age-adjusted rate of cancer mortality has fortunately declined over the past decade. However, given the often considerable costs of many new cancer drugs, this success has often come at a high price. Vitamin D, on the other hand, is comparatively inexpensive in the usual daily doses

מחסור בוויטמין D שכיח באוכלוסיית הקשישים ובמיוחד בקרב חולי סרטן. החוקרים חישבו מה העלויות שייווצרו על ידי תוספת ויטמין D של כלל האוכלוסייה בגרמניה מגיל 50. הם עמדו בסכום זה עם החיסכון הפוטנציאלי בטיפולים בסרטן, שלעתים קרובות קשורים בעלויות בטווח של כמה 10,000 אירו, במיוחד במקרה של סרטן מתקדם בחודשי חיי החולים האחרונים.
המדענים ביססו חישוב זה על מתן יומי של 1,000 יחידות בינלאומיות של ויטמין D בעלות של 25 אירו לאדם בשנה.
בשנת 2016 גרו בגרמניה כ -36 מיליון אנשים מעל גיל 50, מה שגרם לעלויות תוספת שנתיות של 900 מיליון יורו.
החוקרים לקחו את עלות הטיפול בסרטן מהספרות המדעית, בהנחה שעלויות טיפול נוספות של 40,000 אירו בשנה האחרונה לחייהם. ירידה של 13 אחוזים בתמותת הסרטן בגרמניה התאימה לכ- 30,000 פחות מקרי מוות הקשורים לסרטן בשנה, שעלות הטיפול בהם הסתכמה ב -1,154 מיליארד יורו בחישוב המודל. בהשוואה לעלויות של תוספי ויטמינים, מודל זה מחשב חיסכון שנתי של 254 מיליון אירו.
החוקרים קבעו את מספר שנות החיים שאבדו בזמן מוות מסרטן באמצעות נתונים מהמשרד הסטטיסטי הפדרלי הגרמני.
החוקרים מבינים שלאור ההשפעות החיוביות שעלולות להיות משמעותיות על תמותת הסרטן, בשילוב עם חיסכון אפשרי בעלויות, צריך לחפש דרכים חדשות להפחתת המחסור הנרחב בוויטמין D בקרב אוכלוסיית הקשישים בגרמניה.
במדינות מסוימות אף הועשרו המזונות. עם ויטמין D במשך שנים רבות, למשל בפינלנד, בה שיעורי התמותה מסרטן נמוכים בכ-20% בהשוואה לגרמניה. שלא לדבר על כך שיש עדויות גוברות להשפעות בריאותיות חיוביות אחרות של אספקת ויטמין D מספקת, כמו למשל במחלות ריאה.

In view of the potentially significant positive effects on cancer mortality – additionally combined with a possible cost saving – we should look for new ways to reduce the widespread vitamin D deficiency in the elderly population in Germany. In some countries, foods have even been enriched with vitamin D for many years – for example, in Finland, where cancer mortality rates are about 20 percent lower than in Germany. Not to mention that there is mounting evidence of other positive health effects of adequate vitamin D supply, such as in lung disease mortality rates
https://www.dkfz.de/en/presse/pressemitteilungen/2021/dkfz-pm-21-07-Vitamin-D-supplementation-possible-gain-in-life-years-plus-cost-savings.php

בהמלצות שלהם הם מדברים על תיסוף של 1000 יחב"ל ליום, כנראה שעדין הם נמצאים במקום שחושש מהרעלה.
2 מאמרים שכתבתי אולי יסייעו למתלבטים איך וכמה לקחת:
ויטמין די – האם הגיע הזמן לשנות את המינון היומי
כמה לקחת ויטמין די – את מי לשאול?

כמו כן החוקרים המליצו על שהות בשמש פעמיים שלוש בשבוע ל-12 דקות.

To improve one's vitamin D levels at absolutely no cost, DKFZ's Cancer Information Service recommends spending time outdoors in the sunshine, two to three times a week for about twelve minutes. Face, hands and parts of arms and legs should be uncovered and without sunscreen for this period of time.

לדעתי זה מעט מדי, אני הייתי ממליץ על 3-4 פעמים ביום כל כמה שעות למשך 15-30 דקות תלוי בגוון עור, כדי להחשף לאורכים שונים של קרניים (מגוון צבעים). ולא לסבן את האזורים שנחשפו.

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s