טפילים/ תולעי מעיים·מיקוביום - פטריות·מיקרוביום - פרוביוטיקה·קנדידה

האם בטפילי מעיים יש גם דברים התורמים להזדקנות טובה?

היום גם אני מבין משהו… גם לדברים דוחים ומרטיטים יש משמעות חיובית!

מחקר שפורסם בפברואר 21 בג'ורנל  eLife בחן את הראיות ומציע כי הירידה של החשיפה לטפילי המעיים, בעקבות הסטריליזציה המערבית, יכולה להשפיע לרעה על תהליכי ההזדקנות שלנו דרך מנגנון הדלקת והמעי הדליף.
בדיוק אותו הקשר לפגיעה במיקרוביום, במיקוביום ובוירום. הירידה בחשיפה נקשרת לעליה בשכיחות של הפרעות דלקתיות, אלרגיות ואוטואימוניות.

A decline in exposure to commensal microbes and gut helminths in developed countries has been linked to increased prevalence of allergic and autoimmune inflammatory disorders – the so-called ‘old friends hypothesis’. A further possibility is that this loss of ‘old friend’ microbes and helminths increases the sterile, ageing-associated inflammation known as inflammagein

דלקת נחשבת יותר ויותר כגורם תורם למחלות העיקריות של החיים המאוחרים יותר, כולל מחלות לב, דמנציה, סרטן, מחלת ריאות חסימתית כרונית, אוסטאופורוזיס, מחלות עיניים הקשורות לגיל ולאחרונה – חומרת הסימפטומים בפנדמיה הנוכחית.
החוקרים מציינים שעד כה לא נבדקה השפעת הטפילים/ תולעי מעים.
המוני בני אדם לאורך ההיסטוריה האבולוציונית שלנו נדבקו בטפילי מעיים, והם השפיעו מאוד על התגובה החיסונית שלנו כדי לשגשג ובני אדם פיתחו רמות סובלנות לנוכחותם.
במאמר הנוכחי סקרו Bruce Zhang, David Gems, מומחים לביוגרונטולוגיה (תהליכי הזדקנות) את הראיות לטיפול הטפילי בהפרעות דלקתיות ידועות, כמו מחלת צליאק, ועצירה או היפוך דלקת כרונית כחלק מתהליך ההזדקנות.
מכיוון שאף אחד לא באמת חשב להחדיר טפילים לבני אדם כדי ליצור תהליכים אנטי דלקתיים ואנטי אייג'ינג, הדברים שכן נבחנו הם שימוש בחלבונים שמקורם ב- helminth להשגת אותם יתרונות טיפוליים, שהוכחו כמונעים את הירידה הקשורה לגיל על ידי שמירת שלמות מחסום המעיים והשפעה מועילה על רקמת השומן, הידועה כמקור עיקרי לדלקת.
החוקרים גם סקרו אזורים בעולם שסבלו מאנדמיות טפיליות ונמצאה שכיחות נמוכה באותם אזורים למחלות כמו דלקות פרקים שגרוניות, סוכרת סוג 2, מחלות עור והיצרות עורקים.

המאמר הזה ממחיש כמה לכל דבר, גם אם נראה הכי שלילי ומרטיט, יש בו גם דברים חיוביים… רע וטוב הם מושגים שהומצאו על ידי בני אדם ומסתבר שגם למילה טפיל, שהיא שלילית לחלוטין, יש משהו חיובי!
תאוריית ההיגיינה הטבעית מדברת על שמירה על האיזון ועל החשיפה ל"מזהמים" טבעיים לשם שמירה על מערכת חיסון טובה. האיזון הזה הופר בצורה קיצונית במאתיים שנים האחרונות ואם עד עכשיו ייחסו לכך השפעות חיוביות, חוסר האיזון הזה מציג בפנינו עולם חדש מלא במחלות (שהוזכרו במאמר), שמקצרות חיים ופוגעות באיכותם!

עכשיו נותר רק להמתין למאמר סקירה על כינים… מי יודע מה טומנות הטפילות האלה?

כמובן שאף אחד לא אמור לסבול מטפילים וכאשר נוצר חוסר איזון, שמקורו על פי רוב מתזונה רעה וטיפול תרופתי, חשוב לחזק את המיקרוביום (פרוביוטיקה + תזונה פרהביוטית) וניתן להעזר ברכיבים אנטי פרזיטים בדומה לטיפול בקנדידה, כי העיקרון הטיפולי והמנגנונים להשמדה ופירוק המזהמים הוא דומה.

לרכיבי תזונה שמאזנים קנדידה למקרה הצורך

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s