אלרגיה למזון·מיקרוביום - פרוביוטיקה

פעילות יתר של מערכת בקרת איכות המזון מעוררת אלרגיות למזון

אלרגיה היא תופעה שמתבטאת בתגובת יתר של מערכת החיסון ויכולה להתבטא בכל פתח בגוף: עור, עיניים, אף, אוזניים, מעיים. בפוסט הזה נתעכב באלרגיה למזון.

אלרגיות למזון גדלו באופן דרמטי ברחבי העולם המפותח במשך יותר מ -30 שנה. למשל, עד 8% מהילדים בארה"ב חווים כיום תגובות של מערכת החיסון הקטלנית למזונות כמו חלב, אגוזים, חיטה דגים ורכיכות. אבל מדענים מתקשים להסביר מדוע זה.
תיאוריה רווחת טוענת כי אלרגיות למזון מתעוררות בגלל היעדר פתוגנים טבעיים כמו טפילים בסביבה המודרנית, מה שבתורו הופך את החלק במערכת החיסון שהתפתחה להתמודד עם איומים טבעיים כאלה לרגישים יותר למאכלים מסוימים. ובמילים אחרות היגיינת יתר שמאופיינת במיוחד בערים מודרניות.

במאמר שפורסם בינואר 20 בג'ורנל Cell, ארבעה אימונו-ביולוגים מאוניברסיטת ייל מציעים הסבר מורחב לעליית האלרגיות למזון – הפעלה מוגזמת של מערכת בקרת איכות המזון הפנימית שלנו.
מערכת קיימת בביולוגיה של כל בעלי החיים וכוללת שומרי חושים, לדוגמה אם משהו מריח לא טוב או בטעם רע, אנחנו לא אוכלים אותו. כמו כן יש זקיפים במעיים, שבמצבים שאנו צורכים רעלים, הם מתגלים ומגורשים. במקרה האחרון, חלק מהמערכת החיסונית כמו גם הזרוע הפרה-סימפתטית של מערכת העצבים מתגייסים גם הם כדי לסייע בנטרול האיום.

עוד מוסיפים המדענים שאנחנו נחשפים באופן יומיומי לשלל חומרים לא טבעיים, לרבות מזון מעובד, כימיקלים סביבתיים, אנטיביוטיקה, חומרי ניקוי ותוצרי פלסטיק שגורמים לחשיפה נמוכה יותר למיגוון מיקרוביום טבעי ובמקביל פוגעים במיקרוביום האנושי, ובכך ממלאים תפקיד בשיבוש מערכת בקרה זו.

One factor is increased use of hygiene products and overuse of antibiotics. secondly, a change in diet and the increased consumption of processed food with reduced exposure to naturally grown food and changed composition of the gut microbiome. Finally, the introduction of food preservatives and environmental chemicals such as dishwashing detergents introduced novel elements for immune systems to monitor

אנחנו לא יכולים לתכנן דרכים למנוע או לטפל באלרגיות למזון עד שנבין היטב את הביולוגיה הבסיסית, כשם שלא ניתן להיות מכונאי רכב טוב אם לא יודעים כיצד פועלת מכונית רגילה.

We can’t devise ways to prevent or treat food allergies until we fully understand underlying biology. You can’t be a good car mechanic if you don’t know how a normal car works
https://news.yale.edu/2021/01/14/overactive-food-quality-control-system-triggers-food-allergies

סוג זה של תגובה של מערכת החיסון מעורר אלרגיות, כולל אלרגיות למזון, עובדה שהולידה את מה שמכונה "השערת ההיגיינה" של אלרגיות למזון. היעדר האיומים הטבעיים כמו טפילים הפך חלק זה של מערכת החיסון לרגישת יתר וסביר יותר שתגיב לחלבונים תמימים שנמצאים בקבוצות מזון מסוימות. זה עוזר להסביר מדוע אנשים החיים באזורים כפריים בעולם נוטים פחות לפתח אלרגיות למזון מאשר לאנשים החיים באזורים עירוניים יותר.

באופן קולקטיבי, שינויים אלה בסביבה מפעילים למעשה תגובות לבקרת איכות המזון שהופכות את המערכת החיסונית להגיב לחלבוני מזון באופן בו היא תגיב לחומרים רעילים, טוענים בצוות.

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s