אבוקדו·אגוזים ושקדים·טרשת נפוצה·שומנים ושמנים·שמן זית

חומצה אולאית – טרשת נפוצה

חומצה אולאית היא חומצת שומן חד בלתי רוויה Uהיא המרכיב העיקרי בשמן זית, אך נמצא, ברמות יפות באבוקדו, אגוזים (מלך/פקאן), חמניות, בוטנים, שומשום וזרעי ענבים.
חומצת שומן זו היא אחד החלקים החשובים ביכולות הבריאותיות של כל השמנים הללו, החל מאיזון רמות סוכר ופרופיל שומני בדם, מניעת מחלות כמו סוכרת, השמנה, לב וכלי דם, מחלות אוטואימוניות, מחלות קוגנטיביות וגם סרטן. ובקיצור הם קשורים במניעה וטיפול בכל המחלות מהן מתים בטרם עת בעולם המודרני.

במחקר שפורסם בינואר 21 בג'ורנל  Journal of Clinical Investigation. חוקרים מהמחלקה הנוירולוגית והאימונוביולוגית של אוניברסיטת ייל מצאו קשר בין מחסור בחומצת שומן זו לטרשת נפוצה.
הם ראו שרקמת השומן בחולים שאובחנו עם טרשת נפוצה חסרת רמות נורמליות של חומצה אולאית.
מחסור בחומצות אולאיות מוביל לאובדן החיישנים המטבוליים המפעילים תאי T רגולטורים, המתווכים את תגובת מערכת החיסון למחלות זיהומיות ואוטואימוניות. ללא ההשפעות המדכאות של תאי T מווסתים אלה, מערכת החיסון יכולה לתקוף תאים בריאים של מערכת העצבים המרכזית ולגרום לאובדן ראייה, כאב, חוסר תיאום ותסמינים מחלישים אחרים של טרשת נפוצה.
כאשר החוקרים הכניסו חומצות אולאיות לרקמת השומן של חולי טרשת נפוצה בניסויים במעבדה, רמות תאי ה- T הרגולטורים עלו.

אחד הדברים שאני כל הזמן מסביר לאנשים שמתייעצים איתי ומבקשים המלצה על תוסף שיעזור, אני תמיד עונה שהגוף שלנו מורכב ואנחנו יותר שונים מדומים, לכל אחד אורח חיים שונה, תזונה שונה במגוון שלה, ייתכנות לחסרים אחרים של רכיבים בריאותיים וייתכנות לחשיפה למזהמים סביבתיים אחרים… ולכן אין משהו שניתן לומר שהוא זה שמתאים הכי הרבה למצב X.
זו גם הסיבה שמחקרים כל הזמן סותרים את עצמם כי הם בודקים השפעה של רכיב אחד על תסמין משותף.
הרפואה הקונבנציונאלית חושבת סימפטום, חושב מחלקות והתמחויות, כאשר ההתמחות האמיתית היא לדעת לחבר את כל ההתמחויות… קוראים לזה רפואה הוליסטית. וכך צריך לחשוב גם כשמדברים תזונה = מגוון!
חומצות שומן זה גם רווי (לא מתועש) וגם חד בלתי רווי (אומגה 9) וגם רב בלתי רווי (אומגה 3) וכפי שהצגתי בפוסט המסקר על טרשת נפוצה, לאומגה 3 גם השפעה ניכרת

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s