ילדים·מסכות (בד/כירורגיות)

מחקר גרמני מציג תוצאות ראשונות לגבי השפעת המסכות על בריאות הילדים

בכל המדינות בעולם מייחסים חשיבות רבה לעטיית מסיכות, חלק בצורה מנדטורית וחלק לפי אזורים (שטח פתוח, מקומות סגורים).
ב- 20 באוקטובר 2020, 363 רופאים גרמניים התבקשו לערוך רישומים וליידע את ההורים והמורים על קיומו של הרישום.
הנתונים שנרשמו כללו מידע אודות תפקיד הנרשם, נתונים דמוגרפיים, מחלות קודמות, מצב ומשך לבישת המסכה, סוג המסכה, קיומן של תלונות של הילד על ליקוי באמצעות המסכה, תסמינים, בעיות התנהגות, והיחס האישי של המשיב לאמצעי הגנת העטרה של הממשלה.

חוקרים מציינים במאמר שלא ידוע על מחקרים עצמאיים של יצרני המסיכות על השימוש במסכות לילדים ומתבגרים המוסמכים כמוצרים רפואיים לבטיחות בעבודה ביישומים מקצועיים. בנוסף, בשל החומרים הלא ידועים בשימוש, אין ממצאים לגבי השפעות ההגנה האפשריות מול תופעות הלוואי של "המסכות היומיומיות" שלעיתים קרובות הן מתוצרת בית (בדים). לנוכח הצעדים המתמשכים להכיל את מגפת הקוביד-19, ובמיוחד החובה של ילדים ובני נוער לעטות מסכות בבית הספר לאורך תקופה ארוכה יותר, ולכן יש צורך דחוף במחקר.

There are no manufacturer-independent studies on the use of masks for children and adolescents that are certified as medical products for occupational safety in professional applications. In addition, due to the unknown materials used, there are no findings on the potential protective effects or side effects of the often home-made "everyday masks" worn by the majority of children. In view of the ongoing measures to contain the COVID-19 pandemic, and in particular the varying obligations for children and adolescents to wear masks in school over a longer period of time, there is an urgent need for research

את הממצאים פרסמו במאמר (עדין לא עבר ביקורת עמיתים) בדצמבר 20 ב- Research Square. מטרת החוקרים היא לחקור את הנרטיבים המצטברים שמדווחים על ידי הורים, אנשי חינוך ורופאים אודות בעיות הולכות וגוברות ותלונות בריאותיות בקרב ילדים ובני נוער עם מסכות.
עד 26 לאוקטובר (6ימים) דיווחו 20,353 הורים לגבי מצב בריאותם של 25,930 ילדים, כאשר ממוצע חבישת המסיכה ליום הוא 4.5 שעות.
ניתן למצוא את הרישום והשאלון באופן מקוון בכתובת www.co-ki-masken.de.

ואלה חלק מתוצאות המחקר:

68% מההורים דיווחו על ליקויים שנגרמו על ידי חבישת המסכה. אלה כללו עצבנות (60%), כאב ראש (53%), קשיי ריכוז (50%), פחות אושר (49%), חוסר רצון ללכת לבית הספר / גן (44%), חולשה (42%) לקויה בלמידה (38%. ) ונמנום או עייפות (37%).

ואלה הם כל התופעות (פיזיות ורגשיות) שהוצגו עקב עטית מסיכות

החוקרים הם לא מכחישי קורונה, הם מודעים לכך שיש בגרמניה מגיפה, אבל הם בהחלט מודאגים ממה שהיו מודאגים עוד קודם לכן, על הפגיעה האפשרית ממסכות… ושצריך להתחשב גם בנתונים האלה ולא להכפיש (stigmatized) ילדים שמתקשים לנשום ומציגים תופעות אלה.

A certain percentage of children and adolescents have non-negligible complaints when wearing the mask. These children should not be stigmatized.
This worldwide first registry on side effects of the mask reflects the spectrum of symptoms in children and adolescents.

מי שטרם קרא על הקונטרוברסליות והבעיות של מסכות.

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים!

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s