הדברה - גלייפוסט·הדברה אטרזין·הון שלטון ומדיניות הבריאות·טבע סביבה ואקולוגיה

לאחר שה-EPA הוכרח לבחון את נזקי הגלייפוסט הוא מצא שעשוי לפגוע ולהרוג 93% מהמינים הנמצאים בסכנת הכחדה

על פי ה-EPA מאות מיליוני קילוגרמים (280 מיליון פאונד) של גליפוסט מרוסס על פני 298 מיליון דונם של אדמת יבול מדי שנה בארצות הברית, אך לא רק, גם במדשאות, בגנים, בגינון, בצידי הדרך, בחצרות בית הספר, ביערות לאומיים, בשטח, בקווי חשמל ועוד.
84 אחוזים מהגליפוסט המיושמים בחקלאות מוחלים על סויה, תירס וכותנה וגידולים שעברו הנדסה גנטית כדי למנוע את השפעת הגליפוסט על היבול עצמו.
גליפוזט נמצא גם בשימוש נרחב בייצור פירות וירקות.

אין ספק שכדי שלא יוכחדו מיני חרקים, זוחלים ופרחים ארגוני הסביבה חייבים לפעול ובהקדם!
אין ספק שהגלייפוסט הזה מגיע אלינו לצלחת והוא גם מסוכן עבורנו!

אבל זה לא באמת קורה בגלל הון שלטון!
ה- EPA במשך עשרות שנים, סירב למלא אחר חובתו על פי חוק להגן על המינים בסכנת הכחדה ולהעריך את נזקי ההדברה לצמחים ובעלי החיים המוגנים. אך לבסוף נאלצו לבצע הערכה זו על פי תנאי הסכם משפטי עם Center for Biological Diversity ב-2016. ארגון שימור סביבה, ללא מטרות רווח, המונה יותר מ- 1.7 מיליון חברים ופעילים מקוונים המוקדשים להגנת מינים בסכנת הכחדה ומקומות בר.
לפני המסקנות של אותה הערכה חשוב להבין כמה רקוב מהשורש הנושא הזה שאמור להבחן מרצון ומחויבות ולא מתוקף משפטי… יש סירחון של הון שלטון! להלן כמה דוגמאות:
הודעות אימייל שהושגו בהתדיינות משפטית שהובאו נגד מונסנטו/ באייר על ידי נפגעי סרטן ובני משפחותיהם חשפו מערכת יחסים מטרידה בין הסוכנות של הגנת הסביבה לחברה בעניינים הכרוכים בהערכת הסיכון לגלייפוסט. לדוגמה: כאשר משרד הבריאות והשירותים האנושיים של ארה"ב הודיע ​​כי הוא יבדוק את בטיחותו של גליפוסט, פקיד ה- EPA הבטיח למונסנטו כי יפעל לסכל את הסקירה באומרו: "If I can kill this, I should get a medal".
מונסנטו/ באייר נהנו גם מתמיכה רחבה מהבית הלבן טראמפ. יועץ למדיניות פנים בממשל טראמפ הצהיר: "We have Monsanto’s back on pesticides regulation."
מוקדם יותר השנה, בהסתמך על מחקר חסוי, ה- EPA אישר מחדש את הגלייפוסט. הערכת ה- EPA סותרת ניתוח ארגון הבריאות העולמי משנת 2015 של מחקרים שפורסמו שקבעו כי גלייפוסט הוא חומר מסרטן ככל הנראה.
גם הנשיא הנבחר, ג'ון ביידן עשה דבר מטריד כאשר הציע את מייקל מקייב, יועץ לשעבר של ענקית הכימיקלים דופונט, להצטרף לוועדת המעבר של EPA.

הון שלטון אמרנו? אנטי בריאות הציבור הבנו?!

המרכז Center for Biological Diversity מציג בפנינו את עיקרי המסמך, (טיוטת הערכה) ובו פורסם שהגלייפוסט  עשוי לפגוע או להרוג 93% מהצמחים ובעלי החיים המוגנים על פי חוק המינים בסכנת הכחדה.
ההערכה הביולוגית מצאה כי 1,676 מינים בסכנת הכחדה עשויים להיפגע מחומר זה.
עוד מסרו בחוות הדעת כי גלייפוסט משנה לרעה את בתי הגידול של 759 מינים בסכנת הכחדה, שהם 96% מכלל המינים המוגנים דבר שאסור להתעלם ממנו.

The hideous impacts of glyphosate on the nation’s most endangered species are impossible to ignore now, Glyphosate use is so widespread that even the EPA’s notoriously industry-friendly pesticide office had to conclude that there are hardly any endangered species that can manage to evade its toxic impacts.
https://biologicaldiversity.org/w/news/press-releases/epa-finds-glyphosate-likely-injure-or-kill-93-endangered-species-2020-11-25/

המאמר הזה ממחיש את הצורך במאבק מתמיד ועיקש מול משרדים וארגונים שעושים הכל כדי לא לעשות כלום לטובת הבריאות והסביבה

*** עדכון נובמבר 21
ארגוני החקלאות זועמים על הצהרת EPA ב-12 לנובמבר 21 שקוטלי העשבים אטראזין, המשבש את המערכת האנדוקרינית וגליפוסאט המסרטן[1] עלולים לפגוע ביותר מ-1,600 מיני צמחים ובעלי חיים מוגנים. אנשי EPA הצביעו על ממצאי הסוכנות כהוכחה לצורך להגבלות מחמירות יותר על השימוש ברעלים המסוכנים.

"אין זה מפתיע שהרעלים הכימיים הללו גורמים נזק חמור לחיות בר בסכנה, מאחר שהשימוש בארה"ב עולה על 70 מיליון פאונד של אטרזין ו-300 מיליון פאונד של גליפוסאט מדי שנה", אמר נתן דונלי, מנהל מדעי הבריאות הסביבתית במרכז לגיוון ביולוגי. הצהרה. גם אטרזין וגם גליפוסט אושרו לשימוש מחדש בשנתיים האחרונות.

It's no surprise that these chemical poisons are causing severe harm to imperiled wildlife since U.S. use exceeds 70 million pounds of atrazine and 300 million pounds of glyphosate every year
https://www.commondreams.org/news/2021/11/15/big-ag-furious-after-epa-determines-top-herbicides-driving-vulnerable-species-toward

מוקדם יותר השנה, ה-EPA הוקע על ידי ארגוני הגנה על איכות הסביבה והצרכנים לאחר שהסוכנות טענה שה-Roundup מבוסס גליפוסאט של באייר – קוטל העשבים הנפוץ ביותר בעולם – צריך להישאר בשוק למרות ההכרה שסקירה של הכימיקל מתקופת טראמפ הייתה לקויה. ונדרשה הערכה מחדש.

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s