אסטזנטין·מערכת חיסון·פתוגנים וחיידקים עמידים·קורונה וירוס

מדענים מציעים אסטזנטין כחלק מהטיפול בתסמינים הקשים עם קוביד 19

כאשר מערכת החיסון חלשה אם כתוצאה מאורח חיים לא בריא (מחלות כרוניות), אם כתוצאה מחשיפה למזהמים (אוויר, מים, מזון) ואם כתוצאה מטיפול רפואי לדיכוי חיסוני (אנטיביוטיקה, סטרואידים,כימותרפיה) וגם תלוי גיל קשישים) כל וירוס וכל חיידק יכולים להחשב מסוכנים וליצור תגובה קשה שמתבטאת בשחרור בלתי מבוקר של ציטוקינים פרו-דלקתיים. רמות גבוהות במיוחד של הציטוקינים IL-1, IL-6, IL-8, TNF-a ו- CRP (סערת ציטוקינים), פגיעה חריפה בריאה ותסמונת מצוקה נשימתית חריפה (ARDS).
רכיבים המוגדרים נוגדי חמצון יכולים להיות בעלי תפקיד קריטי במניעת אותן מחלות וקשיים נשימתיים עקב חשיפה למזהמים לרבות וירוסים. כי יש להם יכולות אנטידלקתיות.
במחקרים פרה-קליניים וקליניים, אסטקסנטין הוכיח את היכולת להפחית את רמות הציטוקינים הפרו-דלקתיים IL-1, IL-6, TNF-a ו- CRP במספר מודלים של מחלה ובמספר אוכלוסיות חולים. יתר על כן, אסטזנטין אינו מוביל לדיכוי חיסוני לא תקין גם במינונים גבוהים ופועל להחזרת ההומאוסטזיס החיסוני הבריא. אסטקסנטין הוכיח גם בטיחות יוצאת דופן במספר דגמים של בעלי חיים, נעשה שימוש נרחב בבני אדם במשך שני עשורים כתוסף תזונה, והוא GRAS (בדרך כלל מוכר כבטוח), על פי תקנות ה- FDA.

במחקר שפורסם בג'ורנל Biomedicine & Pharmacotherapy מהדורת דצמבר 20 מציגים החוקרים את הקשר בין אסטזנטין לתרחישים שנמצאו ביחס לקוביד-19.
הוכח כי אסטקזטין מחליש משמעותית את העלייה הפתולוגית במסלולי איתות תאים דלקתיים קריטיים (NF-kB), מקטין את רמות הציטוקינים הפרו-דלקתיים הגבוהים ומשפר את כל מדדי הדלקת בדם (CRP, iNOS, COX2, PGE2 & ICAM-1) וכתוצאה מכך מפחיתים את חדירת תאי החיסון של הריאה, ולהשפיע באופן חיובי על קיטוב מקרופאג בבני אדם ובמודלים של בעלי חיים של מחלות.

ASX inhibits TNFα, IL1β, IL6 via regulation of NF-kB & JAK/STAT; prevents CS & ALI/ARDS
ASX suppresses plasma CRP, iNOS, COX2, PGE2 & ICAM-1; prevents oxidative damages
ASX inhibits NLRP3, HIF1α, activates Nrf2, Sirtuin pathways; exerts antioxidant effect
ASX enhances immune responses, NK cell activity, T- & B- cell population

ניתן לראות בטבלה את כל ההשפעות של אסטזנטין בקשר לממצאים הקשורים לקוביד-19

אסטקסנטין אורגני וטבעוני, לדעתי הטוב ביותר בארץ

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s