אלרגיה·אלרגיה למזון·אנטיביוטיקה·השמנת יתר·ילדים·מחלות אוטואימוניות·מחלות מטבוליות·מערכת חיסון·ספקטרום האוטיזם - ASD·קשב וריכוז

נמצא קשר בין שימוש מוקדם של אנטיביוטיקה למחלות אקוטיות וכרוניות רבות

נכון להיום לפי ה- CDC יותר מ-23,000 אנשים מתים בארצות הברית מחיידקים עמידים לאנטיביוטיקה כל שנה.
לפי האיחוד האירופי יותר מ -25,000 אנשים מתים במדינות האיחוד מחיידקים עמידים לאנטיביוטיקה כל שנה.
מדובר על 700,000 מקרי מוות מדי שנה בכל העולם[1][2].
במחקר שיצא בינואר 22 עמידות לאנטיביוטיקה היוותה חלק מכ-4.95 מיליון מקרי מוות והיתה אחראית במישרין לכ-1.27 מיליון מקרי מוות בשנת 2019.

צוות של חוקרים מאוניברסיטת ראטגרס (Rutgers) שבניו-ג'רזי הבינו שיש בעיה שהולכת ומתעצמת – הילדים הרבה יותר חולים במחלות כרוניות מתקופות עברו וזה נמצא במצב של עליה מתמדת.
החוקרים החליטו לבדוק אם מדובר באנטיביוטיקה, שכן הם מבינים שזנים אלימים ועמידים נוצרו בעקבות שימוש רב באנטיביוטיקה, חיידקים שהפכו למסוכנים לאנשים חולים במיוחד בסביבה שאמורה לטפל בהם (בתי חולים) ושסביבה זו היא גם בשימוש יתר לאנטיביוטיקה ולכל מצב, הן כמניעה והן כטיפול. כאלו הם הפרוטוקולים.
כמו כן מכירים החוקרים בעובדה שלחיידקים הנמצאים במערכת העיכול יש השפעות מאוד גדולות על הבריאות שלנו, והם יודעים שהאנטיביוטיקה היא לא כל כך מבחינה בין אלה המכונים פתוגנים לאלה המועילים למערכות השונות ושמייצרים בעבור הגוף ויטמינים והמון רכיבים שונים שקשורים באיזון הגוף ובמניעת מחלות הקשורות למערכת החיסון, למערכת המטבולית, לכלי הדם והלב, למוח ועוד.
אז חשבו לעצמם החוקרים: "אולי שימוש באנטיביוטיקה בגילאים מוקדמים יוצרים את כל אלה" – יצאו ובדקו… אבל הפעם שלא כמו בעבר הם לא בדקו בקשר למחלה בודדת, אלא לכל המחלות במרוכז.
את הממצאים פרסמו בנובמבר 20 בג'ורנל Mayo Clinic Proceedings.
החוקרים בחנו 14,572 ילדים ממחוז אולמסטד במהלך השנים 2003-2011, 70% מהם קיבלו אנטיביוטיקה לפחות פעם אחת במהלך השנתיים הראשונות של חייהם, בעיקר למחלות נשימה ודלקות אוזניים וגרון.

*** הוספתי קישורים לפוסטים נוספים שכתבתי בנושא [ ]

במחקר נמצא כי אנטיביוטיקה קשורה למחלות מטבוליות [1] [2] (השמנת יתר, סוכרת, יתר לחץ דם [1]), מחלות אימונולוגיות/ אוטואימוניות, אסתמהֿ [1], אלרגיות למזון [1], קדחת השחת, דלקות פרקים [1], דלקות מעיים [1] ומצבים קוגניטיביים [1] או הפרעות חברתיות [1] [2] (ADHD, אוטיזם), היו גם הבדלים בין סוגים שונים של אנטיביוטיקה, והמשפחה ה"כוכבת" קפלוספורינים נקשרה עם הסיכון הגדול ביותר למחלות מרובות, לאוטיזם ואלרגיות למזון באופן ייחודי.
*** אנטיביוטיקות רבות הן גם נוירוטוקסיניות
החוקרים מצאו גם כי הסיכון גדל עם יותר קורסים של אנטיביוטיקה וכאשר ניתן מוקדם יותר בחיים – במיוחד במהלך 6 החודשים הראשונים.

Figure 1Kaplan-Meier curves of time to event for health conditions with childhood onset stratified by sex and antibiotic exposure in the first 24 months of life. The numbers of females unexposed (F-No), females exposed (F-Yes), males unexposed (M-No), and males exposed (M-Yes) to antibiotics and at risk of (A) asthma, (B) allergic rhinitis, (C) overweight, and (D) attention-deficit/hyperactivity disorder (ADHD) are reported below the x-axis for the specified ages. The total numbers of events for each group are reported in the legend for each condition. HR = hazard ratio.

ועכשיו לחלק העצוב
החוקרים יודעים ומבינים את ההשפעה המזיקה של אנטיביוטיקה, אבל אין להם כלים אחרים אז הם ימשיכו לטעון שאנטיביוטיקה גם עוזרת ובסופו של דבר הם רק ימליצו לקבוע הנחיות מעשיות לייעול התועלת ולמזער את הסיכון לאנטיביוטיקה בילדים. חלילה לא להפסיק עם אנטיביוטיקה, או חלילה להעזר במלאי עצום של "אנטיביוטיקה" טבעית הקיימת בצמחים.

אנטיביוטיקה – שימוש יתר, זיהום עולמי ויצירת חיידקים עמידים ופטריות מסכנות חיים.
אנטיביוטיקה היא התרופה שמשפיעה יותר מכל התרופות על שינוי המיקרוביום לרעה ולכך השלכות בכל היבט בריאותי: מערכת חיסון, מצבים נפשיים ונוירולוגיים (Gut-Brain-Axis).
אנטיביוטיקה מעלה סיכון לחלות בשפעת ועוד.
אנטיביוטיקה – דלקות חוזרות בדרכי השתן (UTI) ומה יש לטבע להציע
אנטיביוטיקה מעלה סיכון להישנות המחלה, הפניות למיון ואשפוזים.
אמא שלוקחת אנטיביוטיקה מעלה סיכון לחשיפת חיידקים עמידים אצל הילדים שלה.
הקשר שבין אנטיביוטיקה ל-ADHD.
אנטיביוטיקה – תסמונת המעי הרגיז.
אנטיביוטיקה בהריון ובינקות – קרוהן וקוליטיס.
אנטיביוטיקה גורם סיכון לצליאק.
אנטיביוטיקה ודלקות פרקים.
אנטיביוטיקה בגילאים צעירים מפחיתה את ביטוי הקולטנים של אנדורפין, אוקסיטוצין וואסופרסין בקליפת המוח הקדמית.
אנטיביוטיקה ולחץ דם גבוה.
אנטיביוטיקות נפוצות גורמות לפרקינסון.
אנטיביוטיקה – נוירוטוקסין.

חיידקים עמידים והטכנולוגיה שלהם – הטבע חזק יותר מכל מניפולציה רפואית

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s