אלרגיה·אלרגיה למזון·אנטיביוטיקה·השמנת יתר·ילדים·מחלות אוטואימוניות·מחלות מטבוליות·מערכת חיסון·ספקטרום האוטיזם - ASD·קשב וריכוז

נמצא קשר בין שימוש מוקדם של אנטיביוטיקה למחלות כרוניות רבות

צוות של חוקרים מאוניברסיטת ראטגרס (Rutgers) שבניו-ג'רזי הבינו שיש בעיה שהולכת ומתעצמת – הילדים הרבה יותר חולים במחלות כרוניות מתקופות עברו וזה נמצא במצב שלי עליה מתמדת.
החוקרים החליטו לבדוק אם מדובר באנטיביוטיקה, שכן הם מבינים שזנים אלימים ועמידים נוצרו בעקבות שימוש רב באנטיביוטיקה, חיידקים שהפכו למסוכנים לאנשים חולים במיוחד בסביבה שאמורה לטפל בהם (בתי חולים) ושסביבה זו היא גם בשימוש יתר לאנטיביוטיקה ולכל מצב, הן כמניעה והן כטיפול. כאלו הם הפרוטוקולים.
כמו כן מכירים החוקרים בעובדה שלחיידקים הנמצאים במערכת העיכול יש השפעות מאוד גדולות על הבריאות שלנו, והם יודעים שהאנטיביוטיקה היא לא כל כך מבחינה בין אלה המכונים פתוגנים לאלה המועילים למערכות השונות ושמייצרים בעבור הגוף ויטמינים והמון רכיבים שונים שקשורים באיזון הגוף ובמניעת מחלות הקשורות למערכת החיסון, למערכת המטבולית, לכלי הדם והלב, למוח ועוד.
אז חשבו לעצמם החוקרים: "אולי שימוש באנטיביוטיקה בגילאים מוקדמים יוצרים את כל אלה" – יצאו ובדקו… אבל הפעם שלא כמו בעבר הם לא בדקו בקשר למחלה בודדת, אלא לכל המחלות במרוכז.
את הממצאים פרסמו בנובמבר 20 בג'ורנל Mayo Clinic Proceedings.
החוקרים בחנו 14,572 ילדים ממחוז אולמסטד במהלך השנים 2003-2011, 70% מהם קיבלו אנטיביוטיקה לפחות פעם אחת במהלך השנתיים הראשונות של חייהם, בעיקר למחלות נשימה ודלקות אוזניים וגרון.

*** הוספתי קישורים לפוסטים נוספים שכתבתי בנושא [ ]

במחקר נמצא כי אנטיביוטיקה קשורה למחלות מטבוליות [1] [2] (השמנת יתר, סוכרת, יתר לחץ דם [1]), מחלות אימונולוגיות/ אוטואימוניות, אסתמהֿ [1], אלרגיות למזון [1], קדחת השחת, דלקות פרקים [1], דלקות מעיים [1] ומצבים קוגניטיביים [1] או הפרעות חברתיות [1] [2] (ADHD, אוטיזם), היו גם הבדלים בין סוגים שונים של אנטיביוטיקה, והמשפחה ה"כוכבת" קפלוספורינים נקשרה עם הסיכון הגדול ביותר למחלות מרובות, לאוטיזם ואלרגיות למזון באופן ייחודי.
*** אנטיביוטיקות רבות הן גם נוירוטוקסיניות
החוקרים מצאו גם כי הסיכון גדל עם יותר קורסים של אנטיביוטיקה וכאשר ניתן מוקדם יותר בחיים – במיוחד במהלך 6 החודשים הראשונים.
זה ברור וידוע גם שאנטיביוטיקה מעלה סיכון להישנות המחלה, הפניות למיון ואשפוזים, אנטיביוטיקה מעלה סיכון לחלות בשפעת.
לאנטיביוטיקה יש גם השפעה על היווצרות מולקולות שמאותתות למערכת החיסון להעלות את רמות אוסטאוקלסטים שמפרקים עצם ומוציאים סידן למחזור הדם. ובילדים זה יכול להשפיע גם על גדילה תקינה של העצם

Figure 1Kaplan-Meier curves of time to event for health conditions with childhood onset stratified by sex and antibiotic exposure in the first 24 months of life. The numbers of females unexposed (F-No), females exposed (F-Yes), males unexposed (M-No), and males exposed (M-Yes) to antibiotics and at risk of (A) asthma, (B) allergic rhinitis, (C) overweight, and (D) attention-deficit/hyperactivity disorder (ADHD) are reported below the x-axis for the specified ages. The total numbers of events for each group are reported in the legend for each condition. HR = hazard ratio.
Figure 2Associations between antibiotic exposure in the first 2 years of life and the risk of several common health conditions with childhood onset. A, Hazard ratios (HRs) and 95% CIs for antibiotic exposure and risk of health conditions with childhood onset after adjustment for infant confounders (male sex, birth weight, ethnicity, and cesarean section) and maternal confounders (age, education, smoking, and antibiotic use during pregnancy). Hazard ratios and 95% CIs highlighted in yellow are statistically significant. B, Cumulative probability of developing 1, 2, and 3 or more health conditions in children unexposed or exposed to antibiotics stratified by number of prescriptions. C, Number of years spent with 0, 1, 2, or 3 or more health conditions during the first 14.5 years of life stratified by number of prescriptions. ADHD = attention-deficit/hyperactivity disorder.

ועכשיו לחלק העצוב
החוקרים יודעים ומבינים את ההשפעה המזיקה של אנטיביוטיקה, אבל אין להם כלים אחרים אז הם ימשיכו לטעון שאנטיביוטיקה גם עוזרת ובסופו של דבר הם רק ימליצו לקבוע הנחיות מעשיות לייעול התועלת ולמזער את הסיכון לאנטיביוטיקה בילדים. חלילה לא להפסיק עם אנטיביוטיקה, או חלילה להעזר במלאי עצום של "אנטיביוטיקה" טבעית הקיימת בצמחים.

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s