אסתמה·טבע סביבה ואקולוגיה·ילדים·מחלות אוטואימוניות·מיקרוביום - פרוביוטיקה

חשיפה לחיות משק ולאדמה בגיל ינקות מונעת התפתחות אסתמה ומחלות אוטואימוניות

המיקרוביום הוא האדמה של מערכת החיסון שלנו והחשיבות שלו לבריאותנו מתחיל כבר מגיל מינוס 9 חודשים. ולכן התזונה של ההריונית היא חשובה ביותר ומומלץ שתהיה כמה שיותר מגוונת.
גם על חשיבות של לידה נרתיקית כתבתי בהקשר למיקרוביום.
מחקר שפורסם ביולי 19 שבדק מדוע אצל בני ההאמיש שכיחות מחלות אוטואמינויות ואסתמה כל כך נמוכה מצא את הקשר לקרבה לאדמה ולחיות המשק. בכך שכבר מגיל צעיר הם נחשפים למיקרובים שבונים להם את מערכת החיסון.

קבוצת חוקרים מאוניברסיטת Helmholtz Zentrum ומבית החולים לילדים על שם Dr. von Hauner שבמינכן, הבהירו כיצד מעורב המיקרוביום של מעי הילדים בתהליך ההתחסנות.
בתוך הדקות והשעות הראשונות לחיינו המיקרובים מתחילים לאתגר אך גם לחנך את המערכת החיסונית שלנו. האיבר החיסוני הגדול ביותר הוא המעיים שלנו, שם התבגרות מערכת החיסון והתבגרות החיידקים המתיישבים הולכים יד ביד. לאחר הפרעות בשנה הראשונה לחיים, הרכב המיקרוביום במעיים מתייצב בהדרגה ומלווה אותנו לחיינו.
מחקרים קודמים שלהם הראו השפעה מגנה על אסתמה על ידי מיקרוביום סביבתי מגוון, שהיה בולט במיוחד בקרב ילדי החווה. והם שאלו האם ניתן לייחס השפעה זו לתהליך ההבשלה של מיקרוביום המעי המוקדם.
החוקרים ניתחו דגימות צואה של יותר מ -700 תינוקות שגדלו בחלקם בחוות מסורתיות בגילאים חודשיים עד שנה ומצאו שחלק גדול יחסית מההשפעה החקלאית המגנה על אסתמה בילדות תווך על ידי התבגרות של מיקרוביום המעיים בשנה הראשונה לחיים. דבר שמצביע על כך שילדי החווה נמצאים בחשיפה לגורמים סביבתיים והאינטראקציה עם מיקרוביום המעיים ומובילים לאפקט מגן זה. את הממצאים פרסמו בנובמבר 20 בג'ורנל Nature Medicine 
כמו כן הם ראו שלמרות שלתזונה יש השפעה על התבגרות המיקרוביום במעיים, הם הופתעו לגלות השפעות חזקות של חשיפות הקשורות לחווה (בעלי חיים, אדמה,טבע).
בנוסף החוקרים גילו קשר הפוך של אסתמה עם רמה גבוהה של בוטיראט בצואה, שהיא חומצת שומן קצרה שידועה בהשפעה במניעת מחלות אוטאימוניות ואסתמה והיא מיוצרת על ידי חיידקי מעיים שונים. במקרה זה זוהו Roseburia ו- Coprococcus אצל ילדים החיים בסמיכות לחוות בהשוואה לילדים אחרים.

המחקר הזה מדגיש את הצורך לחשוף גם פעוטות כדי להגדיל ולחזק את המגוון של המיקרוביום והמערכת החיסונית!

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s