טבע סביבה ואקולוגיה·ילדים·מיקרוביום - פרוביוטיקה·מערכת חיסון

מערכת החיסון של הילדים נבנית מחשיפה (לטבע) ולא מהימנעות

אנחנו חלק בלתי נפרד מהטבע וככל שנתרחק ממנו כך נפגע בבריאותנו הרגשית והפיזית. זה קשור לשמש, לירוק של הטבע ולאדמה וכל אלה למעשה משפיעים על המגוון החיידקי והוויראלי שעל עורנו ובתוכנו… המגוון הזה משפיע גם על מערכת החיסון שלנו וככל שמקדימים את החשיפה בגיל ולא נרתעים לגמרי מאדמה/ אבק, וחיות משק תוך שימוש בעודף סטריליזציה, כך ניטיב עם מערכת החיסון שלנו.

במחקר שפורסם באוקטובר 20 בג'ורנל Science Advances בדקו ל-75 ילדים פינים בגילאים 3 עד 5 את הרכב המיקרוביום בעור ובמעיים, לאחר 28 יום משחק על רצפת היער במקום חצץ או מגרשי משחקים מבטון, וגילו שילדים ששיחקו על האדמה היה מגוון רב יותר של חיידקים וזה התבטא בנוכחות רבה יותר של חלבונים אנטי דלקתיים בגופם מאשר אצל ילדים במעונות יום סגורים ורצפות בטון. כלומר היו הרבה פחות חשופים למחלות זיהומיות ומערכת חיסון מתפקדת.

תוציאו את הילדים לטבע
תנו להם להפגש עם חברים
תורידו מסיכות

זה הבריאות הנפשית והפיזית של הילדים שלכם… אתם לא רוצים אותם רובוטים!

במחקר נוסף מאוגוסט 20 שפורסם בג'ורנל Microbiome, חוקרים מדנמרק בחנו את הרכב המיקרוביום בריאות של ילדים, שמקורו מאבק במיטה. המיטות שלנו שופעות חיים מיקרוביאליים, במיוחד במהלך הילדות המוקדמת וזה משפיע על האופן שבו מיקרואורגניזמים בגופנו מתפתחים, ובכך גם על בריאות הילד.
החוקרים ניתחו דגימות אבק ממיטות של 577 תינוקות לפני שהשוו אותן עם דגימות נשימה מ -542 ילדים. בסך הכל 930 סוגים שונים של חיידקים ופטריות נמצאו באבק שנאסף ממיטותיהם של הילדים בני כחצי שנה. עושר החיידקים היה תלוי במידה רבה בסוג המגורים ממנו נלקחה הדגימה. בבתים כפריים היו רמות גבוהות יותר של חיידקים בהשוואה לדירות עירוניות. מחקרים קודמים הראו שהמיגוון החיידקי תורם מאוד לבריאות במיוחד אצל ילדים ושמפחית את הסיכון למחלות כמו אסתמה. כמו כן מחקרים קודמים הראו שאצל עירוניים המגוון נמוך מזה של הכפריים ושכנראה זה קשור לעצם היותם פחות בטבע ובגלל יתר סטריליזציה כמו שאיבת אבק לעתים תכופות. אולי גם לא צריך להחליף את המצעים לעתים כה תכופות?.

Previous studies inform us that city-dwellers have less diverse gut flora than people who live in more rural settings. This is typically attributed to their spending greater amounts of time outdoors and having more contact with nature. Our studies demonstrate that changes in bacterial flora in bed dust can be an important reason for this difference as well,
Microorganisms in a bed are affected by a dwelling’s surroundings, where high bacterial diversity is beneficial. The simple message is that constantly changing bedsheets may not be necessary
https://www.science.ku.dk/english/press/news/2020/bed-dust-microorganisms-may-boost-childrens-health

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s