אפידורל·הריון לידה וינקות·ספקטרום האוטיזם - ASD

לידה עם אפידורל מעלה סיכון לספקטרום האוטיזם

אנחנו נמצאים בעולם שהופך אט אט למנותק מהמציאות ומהטבע.
למרות שהמחבר הוא גבר ובתקופת חיים זו לא חווה לידה, עדין יש לו הזכות לחוות דיעה על תהליכים שרוצים אמנם לבוא לטובה או להקלה למען האדם (במקרה זה הריוניות), אך הרבה פעמים יוצא שמזיק בצורה כזו שפוגע באיכות החיים (במקרה זה בילדים ובהורים) ולכן חובה לשתף את הממצאים האלה גם אם טרם הוכח קשר סיבתי… בדיוק כמו שעושים עם חיסונים ובדיוק כמו שעשו בעבר עם דברים אחרים ששווקו כבטוחים והוכחו כמזיקים אחרי הרבה שנים והרבה סבל (סיגריות, סוכר, אסבסט, ריסוס,DDT ועוד)! כי בזמן הזה שמחפשים את ההוכחה הסיבתית, נוצר הרגל… ולהרגל הזה יש השלכות שליליות שחייבות להאמר וההרגל הזה משתרש בתרבות שלנו ועובר מדור לדור עד שהופך לנורמה שפוגעת ושקשה להפטר ממנה.
אוסיף ואציין שהמחבר נשוי לדולה ומדריכת הכנה ללידה שעברה 2 לידות בית (מבחירה) בצורה טבעית וללא אף התערבות. כמו כן עזרה למאות רבות של יולדות ללדת בצורה טבעית וללא אפידורל בין היתר על ידי שיטת קיי. כלומר זה אפשרי! ניתן לתרגם את הכאב לחוויה אחרת על ידי אימון של התת מודע!

המחקר פורסם באוקטובר 20 בג'ורנל הרפואי JAMA Network
מחברי המחקר בחנו 147,985 לידות מתוכן 109719 הריוניות קיבלו אפידורל (LEA-labor epidural analgesia) ו-13055 הריוניות שלא קיבלו, ואלה הממצאים:

  • 11.9% מקבוצת ה-LEA חוו חום גבוה במהלך הלידה לעומת 1.3% מקבוצת הללא.
  • 1.9% מהילדים בקבוצת LEA אובחנו בספקטרום האוטיזם לעומת 1.3% בקבוצת הללא
  • לאחר התאמה של גורמים שעשויים להשפיע על היילוד, שכוללים: שנת לידה, מרכז רפואי, גיל האם בעת הלידה, זוגיות, גזע / מוצא אתני, רמת חינוך, הכנסה למשק בית, היסטוריה של תחלואה נלווית, סוכרת במהלך ההריון, עישון במהלך הריון, רעלת הריון, מדד מסת גוף גוף טרום הריון, עלייה במשקל הריון, גיל הריון בזמן הלידה ומשקל לידה, רמת הסיכון (HR) הקשורה לחשיפה ל- LEA לעומת חשיפה ללא LEA היה 1.37 = 37% סיכון מוגבר.
  • מתוך הלידות האפידורליות נמצא גם שככל שהחשיפה לאפידורל ארוכה יותר, כך גם הסיכון לספקטרום עולה: פחות מ- 4 שעות = 1.33; 4 עד 8 שעות = 1.35 וחשיפה ל- LEA של יותר מ- 8 שעות = 1.46.
  • הוספת חום למודל לא שינתה את אומדן ה- HR הקשור לחשיפה ל- LEA

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s