אגוזים ושקדים·ארגינין·ויטמין C·חנקן חמצני (NO)·ירוקים·קורונה וירוס·רימונים·שוקולד - קקאו·שמש - חשיבות החשיפה

חנקן חמצני (NO) יכול למנוע סיבוכים ריאתיים המשויכים לוירוסים וכן פגיעה בכלי הדם, הלב והמוח.

חנקן חמצני – מולקולה של אטום אחד של חמצן ואטום אחד של חנקן והיא מהווה מוליך עצבי ביונקים לרבות בני אדם. המולקולה הזו משפיעה על לחץ הדם שלנו לטובה בכך שמהווה איתות לתאי האנדותל של כלי הדם להרגע (relax) וכך משפרת גם את זרימת הדם.
החיסרון במולקולה הזו הוא אי היציבות שלה, כלומר אחרי מספר שניות בודדות היא מגיבה לחומרים אחרים בגוף.

אך מלבד הדברים שציינתי קודם, יש לה גם תכונות אנטי-ויראליות.
מחקרים קודמים הראו את יעילותה כנגד נגיפי 'הרפס', 'קוקסאקי' ו'הנטה'.
מחקר קליני קטן (2005) הראה ששאיפה של חנקן חמצני, השפיעה על שכפול נגיף SARS, קרוב משפחה של קוביד-19.
מחקר חוץ גופי (vitro) שנעשה לאחרונה מצא שהחנקן החמצני יעיל גם כנגד קוביד-19

סקירה שנערכה לאחרונה על החנקן החמצני שפורסמה במהדורת אוקטובר בג'ורנל Nitric Oxide מסכמת כי המולקולה הזו יכולה להוות טיפול פוטנציאלי לנגיף הקורונה החדש.

אבל… האם אנחנו אמורים לנשום חנקן חמצני?
האם זו הדרך הטבעית והנכונה עבורנו?

אולי עבור מי שמאושפז במצב קשה

אבל לכל השאר כדאי לדעת, שהגוף שלנו מייצר את המולקולה הזו במגע של השמש בעור… הצגתי את זה בפברואר 19 במאמר שכתבתי על "חשיבות החשיפה לשמש". אז אם מוסיפים את המידע הזה עם היכולת של קרני השמש לחסל וירוסים עד 99.9% תוך 25 דקות כולל את זה המוכנה קוביד-19…

והנה הגיע המחקר המבוקש שפורסם באפריל 21 בג'ורנל British Journal of Dermatology.
חוקרים מאוניברסיטת אדינבורו השוו את כל מקרי המוות שנרשמו מקוביד 19 בארצות הברית מינואר עד אפריל 2020 עם רמות UV עבור 2,474 מחוזות ארה"ב באותה תקופה.
המחקר מצא כי אנשים החיים באזורים עם רמת החשיפה הגבוהה ביותר לקרני UVA – המהווים 95 אחוז מאור ה- UV של השמש – היו בסיכון נמוך יותר למות מקוביד -19 בהשוואה לאלה עם רמות נמוכות יותר. הניתוח חזר על עצמו באנגליה ובאיטליה עם אותן תוצאות.
החוקרים לקחו בחשבון גורמים הידועים כקשורים לחשיפה מוגברת לנגיף ולסיכון למוות כמו גיל, מוצא אתני, מצב סוציו-אקונומי, צפיפות אוכלוסין, זיהום אוויר, טמפרטורה ורמות זיהום באזורים מקומיים.
המומחים אמרו כי לא ניתן היה להסביר את הירידה שנצפתה בסיכון למוות כתוצאה מקוביד 19. במחקר נכללו רק אזורים, עם רמות לא מספיק של UVB לייצור ויטמין D משמעותי בגוף.
אחד ההסברים למספר מקרי המוות הנמוכים יותר, שהחוקרים עוקבים אחריהם, הוא שחשיפה לאור השמש גורמת לעור לשחרר תחמוצת החנקן. זה עשוי להפחית את היכולת לשכפל את SARS Coronavirus2.
מחקרים קודמים של אותה קבוצה הראו כי חשיפה מוגברת לאור השמש קשורה לשיפור בריאות הלב וכלי הדם, עם לחץ דם נמוך יותר ופחות התקפי לב. מכיוון שמחלות לב הן גורם סיכון ידוע במוות מקוביד 19, זה יכול להסביר גם את הממצאים האחרונים.

האם המסקנה המתבקשת היא להמנע מחשיפה לשמש? להתמגן מפני השמש? להיות בבית כדי לצמצם חשיפה לוירוס? נכונה??!!

הכל הפוך!!!

את תחמוצת החנקן (NO) הגוף יודע לייצר גם דרך מזונות שמכילים ניטרטים/חנקות במיוחד עלים ירוקים[1][2][3] כמו מנגולד, סלרי, חסה, תרד, אורוגולה, ירקות אחרים כמו סלק[4][5].
חשוב לציין שישנם מאכלים כמו בשר מעובד, שמכילים ניטרטים כתוסף מזון במקרים אלה הם נמצאו מזיקים. את ההסבר תוכלו לקרוא במאמר: "מדוע ניטראטים וניטריטים בבשר מעובד מזיקים – אבל אלה בירקות אינם מזיקים".
דברים נוספים שמעלים רמות של NO דרך תזונה:
פירות וירקות שמכילים ויטמין סי יכולים לשפר את רמות NO על ידי הגדלת הזמינות הביולוגית שלו ומקסום ספיגתו בגוף[6] ויכולים גם להגביר את רמות האנזים תחמוצת חנקן סינתאז (NOS), שמסייע בהמרה של NO מחומצת האמינו ל-ארגינין[7][8]. גם שום[9][10][11][12] ורימונים[13] עושים אותו דבר.
קקאו עשיר בפלבנולים שיכולים לסייע בביסוס רמות אופטימליות של תחמוצת החנקן[14][15].
אגוזים וזרעים שמכילים חומצת אמינו ל-ארגינין[16][17] מעלים רמות של NO.
כאשר מסתכלים על הרשימה הזו ניתן להבין עוד מנגנון/סיבה שמזונות אלה מסייעים במניעת מחלות לב וכלי דם, איזון לחץ דם ועוד.
גם לחיידקים הטובים בפה יש קשר לייצור NO ולכן שטיפות פה המכילות חומרים אנטיבקטריאליים יכולים לפגוע בפעילות זו[18][19][20].

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s