וירום - מאקרופאגים·טבע סביבה ואקולוגיה·מיקרוביום - פרוביוטיקה·רפואה טבעית

מדענים מבינים את חשיבות הוירוסים – וירום

2 דברים חשוב להבין בנוגע לבריאות האדם:

  • אנחנו יותר שונים מדומים ולכן רפואה סימפטומטית לעולם לא תעבוד!
  • וירוסים וחיידקים הם חלק בלתי נפרד מהבריאות שלנו וקריטיים עבור בריאות טובה!

המיקרוביום האנושי כולל 3 קבוצות עיקריות: בקטריום (חיידקים) וירום (וירוסים) מיקוביום (פטריות)… רוב המדע נותן את הדעת לגבי החיידקים ולכן גם מרבית המאמרים מתייחסים לחיידקים, אבל מדענים כבר מבינים שחובה לקחת גם את הוירוסים והפטריות בחשבון, כי יש להם השפעה לא פחות דרמתית מאשר לחיידקים… והם כולם בסימביוזה.

הדגש היום יהיה על וירוסים…
מיקרוביולוגים מאוניברסיטת אוהיו פירסמו באוגוסט 20 מאמר בג'ורנל הרפואי Cell Host&Microbe ובו הם מסקרים מסד נתונים חדש לגבי הידע הקיים על הוירום האנושי, כדי להקל על לימוד הוירום, כי להבנתם הם חשובים לפחות כמו החיידקים והפטריות בהבנת הבריאות… הם מודים גם, שהדבר הרבה יותר מורכב מחיידקים ופטריות כי לחיידקים יש רצפים גנטיים מסוימים במשותף, מה שמקל על זיהוי ה- DNA שלהם יחסית, אך אין סמן אוניברסלי כזה לנגיפים.

Bacteria have certain genetic sequences in common, which makes identifying their DNA relatively easy, but there is no such universal marker for viruses.

על פי מסד הנתונים החדש 97.7% מהנגיפים במעי שלנו הם בקטריופאגים, וירוסים שמשתמשים בחיידקים כמארחים בהם ניתן לשכפל את עצמם.

The GVD comprises 57,605 viral contigs and 33,242 viral populations (≥5 kb or ≥1.5 kb and circular contigs; N50 = 15,395 bp; L50 = 105,286 bp) and mostly bacteriophages (97.7% of GVD)

התחום הזה של בקטריופאגים החל להחקר כבר בתחילת המאה ה -20, בקשר לפוטנציאל שלהם בקטילת חיידקים, אך גילוי האנטיביוטיקה עלה במידה רבה על עבודתם (אולי כי אין בהם כסף?) ולמעשה לתקופה ארוכה הנושא המשיך להחקר בסודיות רבה על ידי רוסיה ופולין בלבד במיוחד בזמן המלחמה הקרה… לסיקור הנרחב לגבי הבקטריופאגים היכנסו כאן

מבינים? הרוב המוחלט של הוירוסים אצל בני האדם הם בכלל קוטלי חיידקים!

הצוות בנה את המאגר באמצעות נתונים גנטיים מ -32 מחקרים שמטרתם לזהות נגיפי מעיים ונכון להיום לפי 1,986 אנשים החיים ב -16 מדינות שונות. לאחר עיבוד הנתונים הם זיהו 33,242 "אוכלוסיות נגיפיות ייחודיות", שהן המקבילה הנגיפית למינים. בממוצע, הגנום הנגיפי הקולקטיבי בדגימה מהמעי של הפרט – הכיל 542 אוכלוסיות נגיפיות. אף אוכלוסייה נגיפית לא הייתה נוכחת בכל המטאגנומים. למעשה, החוקרים מצאו כי אוכלוסיית הנגיפים הנרחבת ביותר הופיעה רק ב 39% מהמטאגנומים.

זוכרים? יותר שונים מדומים!

עכשיו… שימו לב מה עוד הם מצאו…
אצל אנשים מערביים עם מצב בריאותי טוב, המגוון הנגיפי היה גבוה אצל תינוקות ועד גיל 3 שנים, לאחריו ישנה ירידה במגוון (3-18), שוב עליה בתקופת הבגרות (18-65) ושוב ירידה לאחר גיל 65.
הסיבה למגוון העשיר של נגיפים במעיים של תינוקות היא שבתקופה זו מערכת החיסון שלהם עדין לא מפותחת כדי להתמודד עם מזהמים חיצוניים ולכן הטבע דואג להם. אחרי גיל 3 הגוף בונה את מערכת החיסון שלו על ידי חשיפה למזהמים "חדשים"(חיידקים ווירוסים) ואז בגיל 65 מתחילה ירידה טבעית… ומשום מה הגיל הזה נמצא כגורם סיכון לכל מחלה שקשורה למערכת החיסון ולמוות.

הנה ציטוט של אחד החוקרים בהקשר של וירוסים, גילאים וקוביד-19

“For example, here, we used the GVD database to uncover the age-dependent patterns of virome diversity in healthy, Western individuals. However, the GVD could also have much broader implications, including helping better classify individuals’ native gut microbiomes and viromes to determine how it affects a person’s predisposition to diseases like COVID-19.”

אם לא הוירוסים אנחנו פשוט חולים!

כמו כן החוקרים ראו שדווקא במדינות שאינן מערביות המגוון היה גבוה יותר וכמו כן אנשים שהיגרו למדינות מערביות איבדו את המגוון הרחב שהיה קודם לכן…
האם זה קשור לעודף סטריליזציה במערב?
האם זה קשור להתרחקות מהטבע?
האם זה גם מהווה את ההסבר לכך שמהגרים (שחורים, היספנים, אסייתיים) סובלים הכי הרבה ממגפות וממחלות במדינות מערביות?

כלל אצבע כללי לאקולוגיה הוא שמגוון גבוה יותר מוביל למערכת אקולוגית בריאה יותר

אנחנו יודעים, שמגוון רב יותר של נגיפים וחיידקים קשור בדרך כלל לאדם בריא יותר. וראינו כי אנשים בריאים נוטים להיות בעלי מגוון רב יותר של וירוסים, דבר המצביע על כך שנגיפים אלה עשויים לעשות משהו חיובי ויש להם תפקיד מועיל

A general rule of thumb for ecology is that higher diversity leads to a healthier ecosystem,” says first author Ann Gregory.
We know that more diversity of viruses and microbes is usually associated with a healthier individual. And we saw that healthier individuals tend to have a higher diversity of viruses, indicating that these viruses may be potentially doing something positive and having a beneficial role

חוקרים ממכון וולקום סנגר והמכון האירופי לביואינפורמטיקה האירופית (EMBL), ניתחו מעל 28,000 דגימות מיקרוביום מעיים שנאספו באזורים שונים בעולם זיהו מעל 140,000 מינים נגיפיים החיים במעיים האנושיים, יותר ממחציתם לא נראו מעולם. הממצאים פורסמו בפברואר 20 בג'ורנל Cell.
בין עשרות אלפי הנגיפים שהתגלו, זוהתה שכבה חדשה נפוצה מאוד – אותה מכנים המחברים Gubaphage. זה נמצא כמצע הנגיף השני בשכיחותו במעי האנושי, אחרי ה- CrAssphage, שהתגלה בשנת 2014.
נראה כי שני הנגיפים הללו מדביקים סוגים דומים של חיידקי מעיים אנושיים, אך ללא מחקר נוסף קשה לדעת את הפונקציות המדויקות של ה- Gubaphage שהתגלה לאחרונה.
מחקר בקטריופאגים חווה בימים אלה רנסנס. קטלוג איכותי ורחב היקף של נגיפי מעיים אנושיים מגיע בזמן הנכון כדי לשמש תכנית מתווה להנחות ניתוח אקולוגי ואבולוציוני במחקרי וירום עתידיים.

הוירוסים הם חלק בלתי נפרד מאיתנו וכך צריך להתייחס אליהם!

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s