הדברה - טריקלופיר·הדברה אטרזין·הון שלטון ומדיניות הבריאות·סרטן השד·תעשיה מזהמת (אוויר/מים/אדמה)

הסוכנות להגנת הסביבה האמריקאית (EPA) מעלימים ראיות לגבי רעילות חומרי הדברה נפוצים

במאמר שפורסם ביולי 2020 בג'ורנל הרפואי Molecular and Cellular Endocrinology המחישו את הבעיתיות של בדיקת הרגולטורים את חומרי ההדברה להם פוטנציאל לגרום לסרטן, הממצאים החדשים של החוקרים מ Silent Spring Institute מעלים חששות לגבי האופן בו הסוכנות האמריקאית להגנת הסביבה (EPA) מאשרת חומרי הדברה לשימוש ותפקידם של חומרי הדברה מסוימים בהתפתחות סרטן השד.
לפני מספר שנים, תושב (Cape Cod (Massachusetts יצר קשר עם חוקרים מאותו מכון וחיפש מידע על קוטל עשבים המכונה triclopyr שמיועד להגבלת צמחיה שוטה רחבת עלים, ואותו ריססו חברות מתחת לקווי החשמל.
"אנו יודעים שחומרי הדברה כמו DDT מגבירים את הסיכון לסרטן השד, ולכן החלטנו לבדוק את זה, לאחר שבדקנו מסמכי רישום הדברה מ- EPA, מצאנו שני מחקרים נפרדים שבהם מכרסמים פיתחו גידולים בבלוטת החלב לאחר שנחשפו לטריקלופיר, ובכל זאת, מסיבות מסוימות ביטלו הרגולטורים את המידע בהחלטתם לא להתייחס אליו כאל מסרטן."

We know pesticides like DDT increase breast cancer risk, so we decided to look into it, After examining pesticide registration documents from EPA, we found two separate studies in which rodents developed mammary gland tumors after being exposed to triclopyr, yet for some reason regulators dismissed the information in their decision not to treat it as a carcinogen

כאשר היצרנים פונים לרישום חומר הדברה, ה- EPA סוקר מחקרים קיימים ועל סמך מחקרים אלו מקצה לכימיקל סיווג מסרטן – כלשהו, לפי הסבירות שהכימיקל גורם לסרטן. לאחר סקירת הטריקלופיר, תהו חוקרי Silent Spring Institute אם מתעלמים מהעדויות לגידולים גם עם חומרי הדברה אחרים.
על פי המאמר המצורף, נסקרו יותר מ- 400 מסמכים על חומרי הדברה שאושרו על ידי EPA, המסכמים את ההשפעות הבריאותיות של כל חומר הדברה רשום. והם מצאו בסך הכל 28 חומרי הדברה הקשורים לגידולי בלוטות החלב, עם זאת, ה- EPA אישר כי רק תשעה מהם גרמו לגידולים בבלוטת החלב והעלימו את הראיות ל -19 הנותרים.
החוקרים גילו שרבים מחומרי ההדברה בניתוח שלהם גרמו לשיבושים אנדוקריניים, למשל על ידי הפרעה לאסטרוגן ופרוגסטרון. וסרטן השד מושפע מאוד מהורמוני הרבייה, המעוררים את התפשטות התאים בשד, וכך הופכים אותו לרגיש יותר לגידולים, אז חשוב שהרגולטורים יתייחסו לראיות מסוג זה. אם לא, הם מסתכנים בחשיפת אנשים לחומרי הדברה שהם מסרטנים.

 Rudel and Silent Spring scientist Bethsaida Cardona reviewed more than 400 EPA pesticide documents summarizing the health effects of each registered pesticide. They found a total of 28 pesticides linked with mammary gland tumors, yet EPA acknowledged only nine of them as causing mammary tumors and dismissed the evidence entirely for the remaining 19.
Breast cancer is highly influenced by reproductive hormones, which stimulate the proliferation of cells within the breast, making it more susceptible to tumors, So, it’s important that regulators consider this kind of evidence. If they don’t, they risk exposing people to pesticides that are breast carcinogens

בגישה המדעית המסורתית, כשטוקסיקולוגים בודקים אם כימיקל מסרטן, הם מתמקדים בשאלה אם נגרם נזק ל- DNA, אולם הממצאים האחרונים בביולוגיה של סרטן מראים שיש דרכים רבות שכימיקלים יכולים לגרום להתפתחות סרטן. לדוגמה, לדיכוי מערכת החיסון, גרימה לדלקת כרונית או שיבוש המערכת ההורמונלית של הגוף, וכל אלה יכולים ליצור גידולי שד וסוגים אחרים של גידולים.
החוקרים מקווים כי ה- EPA יעדכן את ההנחיות שלה להערכת גידולי בלוטות החלב על ידי בחינת ראיות אשר לוכדות יותר את הביולוגיה של סרטן השד, כמו ההשפעות של שיבושים אנדוקריניים.

In light of our findings, we hope EPA updates its guidelines for assessing mammary gland tumors by considering evidence that more completely captures the biology of breast cancer, such as the effects of endocrine disruptors

החוקרים ממליצים ל- EPA להעריך מחדש חמישה חומרי הדברה ספציפיים, כנראה בניתוח שלהם החשדות הם הגדולים והמוחשיים ביותר: IPBC הוא חומר משמר שמקורו מ'ביוסיד' (חומר חיטוי) בו משתמשים בעיקר בתעשית הקוסמטיקה, עץ, צבעים; triclopyr קוטל עשבים; malathion חומר הדברה וטיפולי כינים; atrazine קוטל עשבים מהנפוצים ביותר בחקלאות; ותחמוצת פרופילן (propylene oxide) חומר לשימור מזון, קוסמטיקה ותרופות, ובעלת קווי דמיון רבים עם תחמוצת אתילן (ethylene oxide), מסרטנת אנושית ידועה.

מקרה דומה מוצג גם במאמר: "מונסנטו – גלייפוסט – תביעות ומיקרוביום"

אם מצאתם את המידע מענין ומועיל ורוצים לתרום להמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים להפוך לתומך

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s