אור כחול·דבורים וחרקים·הדברה - גלייפוסט·הדברה - דיקמבה·הדברה - ניאוניקוטינואיד·טבע סביבה ואקולוגיה·קרינה·קרינה אלקטרומגנטית - 5G·תעשיה מזהמת (אוויר/מים/אדמה)

חרקים מאביקים בסימן הכחדה

בכל העולם מבינים את החשיבות של חרקים מאביקים לחקלאות ולמזון שלנו… הדבורים הם אמנם המוכרות ביותר בנושא ההאבקה…

דבורה מאביקה פרח של מלפפון

הדבורים נמצאות בירידה תלולה בשנים האחרונות, החל מ-2006 שדבוראים דיווחו על העלמות מסתורית של דבורים מהכוורות וללא מציאת גופות.

During the winter of 2006-2007, some beekeepers began to report unusually high losses of 30-90 percent of their hives. As many as 50 percent of all affected colonies demonstrated symptoms inconsistent with any known causes of honey bee death:Sudden loss of a colony’s worker bee population with very few dead bees found near the colony.
The queen and brood (young) remained, and the colonies had relatively abundant honey and pollen reserves.

סרטו הסברה על חשיבות הדבורים:

אבל גם חרקים אחרים נמצאים בסימן הכחדה והם נכחדים פי 8 יותר משאר בעלי חיים (יונקים, ציפורים וזוחלים), למשל הגחליליות המהממות עליהן כתבתי פוסט לפני מספר חודשים. בפוסט זה גם צוינו חלק מהסיבות העיקריות להעלמות אותם חרקים…

איבוד סביבת המחייה – בורגנות, תעשיה!
תאורה מלאכותית – לדים!
הדברה!
קרינה אלקטרומגנטית
ובשתי מילים – בני אדם!

שימו לב מתי החלה הפריסה/תפוצה של טכנולוגיה דור 3,3.5 של הסלולר החכם, יחד איתה הדרישה עלתה וגם כמות האנטנות
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4961254,00.html

ב-2019 דיווחו מגדלים בארצות הברית על ירידה של 40% וחשוב להבין שפגיעה ממושכת תגרום הפסדים כלכליים ואינני מתכוון רק לתוצרת הדבש… תעשיה של 20 מיליארד דולר בארצות הברית כל שנה תיפגע מזה ושל 170 מיליארד בכל העולם

Honey bees are essential for the pollination of flowers, fruits and vegetables, and support about $20 billion worth of crop production in the U.S. annually
Worldwide, honey bees and other pollinators help to produce about $170 billion in crops

באירופה 84% מהתוצרת החקלאית ו-4000 זנים של ירקות הם מהאבקת דבורים… שהם גם 90% מהמזון האנושי בעולם

In Europe alone, bees pollinate 84% of commercial crops and 4000 vegetable species. Of the 100 crops that provide 90% of human food worldwide

לפי האתר של National Geographic יש זנים מסוימים של דבורים שמספרם ירד גם ב-90%… הם אמנם אומרים שהסיבות לא ידועות. אבל את הסיבות האמתיות הזכרתי למעלה.

 over the past 15 years, colonies of bees have been disappearing, and the reason remains unknown. Referred to as ‘colony collapse disorder’, billions of Honey bees across the world are leaving their hives, never to return. In some regions, up to 90% of bees have disappeared!

ואיך אפשר בלי איזה שהוא מחקר עדכני מיולי 2020 מהגורנל הרפואי Biological Sciences שממחיש את בעית המאבקים והשפעתה על התוצרת החקלאית במזונות שחשובים לבריאות שלנו – פירות וירקות!

We found that many crops are pollination-limited, meaning crop production would be higher if crop flowers received more pollination. We also found that honey bees and wild bees provided similar amounts of pollination overall
Our findings show that pollinator declines could translate directly into decreased yields or production for most of the crops studied, and that wild species contribute substantially to pollination of most study crops in major crop-producing regions.

מחקר נוסף מיולי 20 מהג'ורנל THE ROYAL SOCIETY חוקרים בחנו שבעה יבולים שונים ב 131 שדות ברחבי צפון אמריקה כדי לראות כמה יבולים היו "מוגבלים למאביקים" – כלומר יבולים שתשואתם תהיה גבוהה יותר אם היו יותר מאביקים.
באופן מבהיל, חמישה מכל שבעת הגידולים שנותחו היו מוגבלים למאביקים לרבות כאלה המוגדרים כמועדפים כמו תפוחים, דובדבנים ואוכמניות.

מחקר שפורסם בספטמבר 20 בג'ורנל the journal Proceedings of the Royal Society B מסביר שהדבורים מתמודדות היום במגוון של תנאי לחץ, בדיוק כמו בני אדם, רק שאצל הדבורים זה בא ללא יכולת למחות… אצל הדבורים זה בא במוות של עשרות אחוזים מדי שנה.
המחקר מסביר שאמנם לצמצום שטח המחיה של הדבורים, שמשפיע על כמות המזון שלהם, יש גם השפעה, אך השפעת ההדברה הי פי 1.75 יותר.

pesticide exposure had the greatest impact on nesting activity and the number of offspring the bees produced. Pesticide exposure reduced bee reproduction 1.75 times more than limiting their food.

במחקר הזה החוקרים בחנו חומרי הדברה ממשפחת הניאוניקוטינואיד … המחקר מצא כי דבורים נקבות שנחשפו לחומרי הדברה ומחסור במשאבים עיכבו את תחילת הקינון ב -3.6 יום ובילו חמישה ימים פחות בקינון מאשר דבורים שלא נחשפו, ומכיוון שדבורים מקננות מספר שבועות קטן, יש בכך השפעה גדולה על פוטנציאל הרבייה של הדורות הבאים.

In the bee world, males don’t matter so much, Male numbers rarely limit population growth, but fewer females will reduce the reproductive potential of subsequent generations

במחקר נמצא כי חשיפה להדברה מפחיתה באופן דרמטי את ההסתברות שדבורה מייצרת אפילו בת יחידה. מבין כל הנקבות המקננות, רק 62 אחוז מהדבורים שנחשפו להדברה ייצרו לפחות בת אחת לעומת 92 אחוז מהדבורים שלא נחשפו להדברה.

pesticide exposure dramatically reduced the probability that a bee produced even a single daughter. Of all nesting females, only 62 percent of pesticide-exposed bees produced at least one daughter compared to 92 percent of bees not exposed to pesticides.
https://www.ucdavis.edu/news/pesticides-and-food-scarcity-dramatically-reduce-wild-bee-population

לי באופן אישי זה מאוד עצוב שהעולם מתעלם אפילו מהדברים שהם כן מצאו כחלק מהבעיות שגורמות למזון הטבעי שלנו להעלם… ולא! מזון מהונדס גנטית זה לא פתרון! זה חלק גדול מהבעיה!!!
חקלאות אורגני ובר קיימא… כן!
להתנתק מהרשתות הגדולות… כן!
לעבור לחקלאות מקומית שלא מרססת… כן!
או לגדל לבד מה שאפשר.

משמעות כלכלית

מאביקים כמו דבורים ממלאים תפקיד חשוב ביותר בחקלאות. חרקים שמאביקים את יבול החקלאים מבססים את המגוון הביולוגי של המערכת האקולוגית שלנו, את התזונה האנושית ואפילו את הרווחה הכלכלית.
מחקר מינואר 21 בג'ורנל Environmental Science & Technology מציג את המספרים הכלכליים בארצות הברית מנתוני מחירים וייצור זמינים וממחקרים על שדות הקשורים להאבקה.
אחד הממצאים העיקריים במחקר הוא שהערך הכלכלי שתלוי בהאבקת חרקים הסתכם בשנת 2012 ב 34 מיליארד דולר, גבוה בהרבה ממה שחשבו בעבר. הצוות בדק את שנת 2012 כי זו הייתה השנה האחרונה שעבורה היו נתונים.
מטרת המחקר החשוב הזה הוא בין היתר גם לזהות את האזורים בהם לחקלאות חשיבות כלכלית גבוהה ושם לדאוג שתנאי המחיה של המאביקים ישתפרו ולא ייפגעו.

כדי שזה יקרה… צריך גם שמישהו מקובעי המדיניות ירצה שיקרה ויעצור את תהליכי קבלת החלטות של הון-שלטון

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s