מחלות לב וכלי דם·סטרס - מתחים·קורונה וירוס

לחץ פסיכולוגי, חברתי וכלכלי (מדיניות קורונה) קשור לעלייה בשכיחות של קרדיומיופתיה מלחץ.

חוקרי ממרפאה בקליבלנד גילו עלייה משמעותית בקרב חולים הסובלים ממחלות קרדיומיופתיה, המכונה גם תסמונת לב שבור, במהלך מגיפת קוביד-19. את הממצאים פרסמו ביולי 2020 בג'ורנל הרפואי JAMA.
קרדיומיופתיה מלחץ מופיעה בתגובה למצוקה גופנית או רגשית וגורמת לאי תפקוד או כישלון בשריר הלב. בדרך כלל חולים סובלים מתסמינים הדומים להתקף לב, כמו כאבים בחזה וקוצר נשימה, אך לרוב זה לא מחסימה של העורקים. זה מאופין לרוב בעיבוי וגדילה של חדרי הלב. תסמינים נוספים כוללים פעימות לב לא סדירות, עילפון, לחץ דם נמוך וזעזוע קרדיוגני (חוסר יכולת של הלב לשאוב מספיק דם כדי לעמוד בדרישות הגוף בגלל ההשפעה של הורמוני הלחץ על תאי הלב).

Stress cardiomyopathy occurs in response to physical or emotional distress and causes dysfunction or failure in the heart muscle. Patients typically experience symptoms similar to a heart attack, such as chest pain and shortness of breath, but usually do not have acutely blocked coronary arteries. The left ventricle of the heart, however, may show enlargement. Other symptoms include irregular heartbeat, fainting, low blood pressure and cardiogenic shock (an inability of the heart to pump enough blood to meet the body's demands due to the impact of stress hormones on the cells of the heart).

מגיפת קוביד-19 הביאה לרמות מתח רבות בחייהם של אנשים ברחבי הארץ והעולם. אנשים לא מודאגים רק מכך שהם או משפחתם יחלו, הם מתמודדים עם סוגיות כלכליות ורגשיות, בעיות חברתיות ובדידות פוטנציאלית בידוד. למתח יכולות להיות השפעות גופניות על גופנו ועל ליבנו, כפי שמעידות האבחנות הגוברות של קרדיומיופתיה מלחץ.

"The COVID-19 pandemic has brought about multiple levels of stress in people's lives across the country and world. People are not only worried about themselves or their families becoming ill, they are dealing with economic and emotional issues. societal problems and potential loneliness and isolation, The stress can have physical effects on our bodies and our hearts, as evidenced by the increasing diagnoses of stress cardiomyopathy we are experiencing.

לצורך המחקר בדקו קרדיולוגים 258 חולים עם תסמיני לב הידועים בשם תסמונת כלילית חריפה (ACS) בין 1 במרץ ל -30 באפריל והשוו אותם עם ארבע קבוצות ביקורת של חולי ACS לפני הפנדמיה. הם מצאו עלייה משמעותית בקרב חולים שאובחנו עם קרדיומיופתיה של סטרס, והגיעו ל -7.8% בהשוואה לשכיחות טרום-מגפתית של 1.7% (פי 4.5 יותר). החולים עם קרדיומיופתיה השהות בבית החולים היה ארוך יותר בהשוואה לאושפזים בתקופה שלפני האפנדמיה; אמנם לא נמצא הבדל משמעותי בתמותה בין הקבוצות.
ולמען הסר ספק, זה לא הוירוס עשה את זה כי כל החולים שאובחנו עם קרדיומיופתיה יצאו שליליים בבדיקת קורונה

For the study, cardiologists looked at 258 patients coming into Cleveland Clinic and Cleveland Clinic Akron General with heart symptoms known as acute coronary syndrome (ACS) between March 1 and April 30th and compared them with four control groups of ACS patients prior to the pandemic. They found a significant increase in patients diagnosed with stress cardiomyopathy, reaching 7.8% compared with pre-pandemic incidence of 1.7%. Patients with stress cardiomyopathy during the COVID-19 pandemic had a longer length of hospital stay compared with those hospitalized in the pre-pandemic period; however, there was no significant difference in mortality between the groups. All of the patients diagnosed with stress cardiomyopathy tested negative for COVID-19.

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s