קורונה וירוס

SARS-COV-2 – הערכות אחוזי תמותה, מדגמים סרולוגים, המצאות נוגדנים לאורך זמן וזיכרון חיסוני ממוקד, מראים שהוא עוד וירוס ושאינו מסוכן יותר משפעת

הערכות אחוזי תמותה

הדרך היחידה לדעת בוודאות כמה הוירוס קטלני היא לדעת בוודאות כמה מתו ממנו ולא ממחלות אחרות, וזה כבר הובהר שאיננו מדויק בעליל… כמו כן צריך לדעת כמה באמת נדבקו (עם סימפטומים ובלי סימפטומים) וגם זה לא כל כך ברור כי הבדיקות עצמן לא אמינות ובאופן כללי לא עושים מספיק בדיקות (עיקר הבדיקות לבעלי סימפטומים או כאלה שנכחו ליד כאלה)… ודבר נוסף שלא נעשה מספיק אלו הן הבדיקות הסרולוגיות שמראות למי יש נוגדנים, כלומר בוודאות נחשף.

נתחיל מהגופים הרשמיים (CDC) מעריכים ששיעור התמותה מקוביד-19 הוא 0.4% בקרב הסובלים מתסמינים ואם לקוחים כחלק מהחישוב את שיעור הא-סימפטומטיים שהוא 35% מהמקרים בקרב אלה שנדבקו, זה מוריד את שיעור התמותה הכללי (IFR) לרמה של 0.26% – כמעט בדיוק כמו מה שחוקרי סטנפורד בראשות ד"ר איונדיס מצאו באפריל 2020.

Officials estimate a 0.4% fatality rate among those who are symptomatic and project a 35% rate of asymptomatic cases among those infected, which drops the overall infection fatality rate (IFR) to just 0.26% — almost exactly where Stanford researchers pegged it a month ago
https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/hcp/planning-scenarios.html


והנה מידע נוסף מגיע גם מארצות הברית… חוקרים מאוניברסיטת Penn שבפנסילבניה יצאו במאמר ביוני 2020 עם הכותרת הבאה:

Initial COVID-19 infection rate may be 80 times greater than originally reported

הם רושמים שמספר הנדבקים אמור להיות הרבה יותר גבוה (פי 80) ממה שדווח תחילה… כלומר יש עוד מלא אנשים "חולים" שלא ידעו עליהם…
מה זה אומר?
שהוירוס הזה אולי יותר מדבק ממה שחשבו ומצד שני הרבה הרבה פחות הורג.

Our results suggest that the overwhelming effects of COVID-19 may have less to do with the virus’ lethality and more to do with how quickly it was able to spread through communities initially
https://stm.sciencemag.org/content/early/2020/06/22/scitranslmed.abc1126.full

גם אם מדובר בפנדמיה (בגלל התפוצה) אין שום ביסוס נתונים למדיניות הפניקה והתקנות שפוגעות בחופש ומראות סימנים של דיקטטורה עולמית.


ראש מערך החירום של ארגון הבריאות העולמי הוקלט ב-05.10 אמר, אבל מה שהוא אמר:

"ההערכות הטובות ביותר מצביעות על כך שכ -1 מכל עשרה אנשים ברחבי העולם נדבקו בנגיף הקורונה"

ועכשיו ההסבר של חשיבות הדברים!
ההבדל בין השפעת לקוביד-19 הוא שעד כה המוות משפעת נוהל על פי תחשיבים והערכות… כשלמעשה מדובר על 250-650 אלף מקרי מוות בשנה.
עם הקורונה הם נקטו עד כה בחישוב "מדויק" של דיווחים מהשטח ולא בהערכות…
אנחנו יודעים שלא כך הדבר ושהנתונים הם במקרה הטוב מוטים ובמקרה הרע מעוותים ושקריים, אבל באופן חד פעמי נבליג על כך כדי להבין את המשמעות של מה שאמר ד"ר Michael Ryan.
760 מיליון אנשים נדבקו מתוך 7.6 מיליארד בעולם (1 מתוך 10)
ולפי האתר שלהם כמיליון מקרים מדווחים שמתו מקורונה.

יותר מפי 20 ממספר המקרים שאושרו…
הערכה מול הערכה…
עכשיו אפשר להשוות את זה לשפעת – 0.13% תמותה
וזה בלי להוריד את העיוותים והשקרים!!!

מדגמים סרולוגיים המלמדים על חסינות

מדגם סרולוגי ראשון בישראל מעלה כי שיעור החשיפה לנגיף עומד על 2.5% – גבוה יותר מזה שמשתקף כיום בשיעור הבדיקות החיוביות.
הצוות, בראשות פרופ' דני כהן ראש בית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת תל אביב וחבר בצוות הטיפול במגפות במשרד הבריאות (צט"מ), חיפש בדגימות את הנוגדנים מסוג IgG המעידים על התגובה החיסונית של גוף האדם כאשר הוא נחשף ונדבק בנגיף. תגובה זאת מתפתחת בדרך כלל כשבועיים-שלושה ממועד החשיפה לזיהום ומופיעה גם אצל מי שלא פיתח את תסמיני המחלה. רמת האמינות של בדיקה כזאת 98%-95%
הסקר מעלה שעל כל מקרה מאומת ומדווח יש בישראל כנראה בין 11 ל-16 מקרים שלא נתגלו..
המשמעות: כ-200 אלף ישראלים נדבקו בנגיף הקורונה מאז תחילת המגפה, כלומר הם נדבקו בקורונה ורובם חוו אותה כמחלה קלה… ואולי אם לא היה סגר כולל היינו נמצאים באחוז גבוה הרבה יותר… מוגנים יותר בפני ה"גל השני".


מדגם סרולוגי נוסף בישראל שפורסם בפברואר 21 מציג: "4 מכל 10 נבדקים שלא חוסנו נגד קורונה ושאינם מחלימים נמצאו כבעלי נוגדנים בבדיקה סרולוגית". מדובר בנבדקים שלא חוסנו, שלא החלימו ושלא נמצאו חיוביים בבדיקת מטוש (PCR) – ולפיכך לא היו אמורים להיות בעלי נוגדנים.
מדובר בנתון משמעותי ואף דרמטי שעשוי להצביע כי היקפי התחלואה בישראל – כמו גם היקפי ההחלמה – גדולים מכפי שידוע. המשמעות המעשית יכולה להיות שישראל קרובה יותר לחסינות עדר לעומת הערכות קודמות.

במאי 2020 יצא מחקר נוסף בשוויץ חוקרים בדקו את רמות הנוגדנים גם לפי החומרה של התסמינים…והם מצאו שהנוגדנים הספציפיים (IgG) מופיעים רק במקרים החמורים ביותר ובערך 1 מתוך 5 מאומתים…

Sars-Cov-2-specific antibodies only appear in the most severe cases, or about 1 out of 5.
When symptomatic, COVID-19 can range from a mild flu-like illness in about 81% to a severe and critical disease in about 14% and 5% of affected patients,

הנתונים מהמחקר מראים כי ייצור IgA מערכתי ו- IgG כנגד קוביד-19 מתפתח בעיקר במקרים הקשים ביותר, וביחד עם רמות IgA גבוהות מאוד שנראו אצל חולים עם תסמונת מצוקה נשימתית חריפה (ARDS)… ואילו במחלה קלה יהיה ריכוז סרום חולף של קוביד-19 עם נוגדנים ספציפיים, אך שמעוררים הפרשת IgA ספציפית מסוג קוביד-19 ברירית.
הממצאים מציעים ארבע דרגות של תגובות נוגדנים התלויות בחומרת COVID-19.

These data show that systemic IgA and IgG production against SARS-CoV-2 develops mainly in severe COVID-19, with very high IgA levels seen in patients with severe ARDS, whereas mild disease may be associated with transient serum titers of SARS-CoV-2-specific antibodies but stimulate mucosal SARS-CoV-2-specific IgA secretion. The findings suggest four grades of antibody responses dependent on COVID-19 severity.

לפי המחקר הזה מבינים, שיש עוד אנשים שעברו את הוירוס (מאותם נבדקים) שלא נספרו ככאלה שעברו את הוירוס כי חיפשו רק את ה-IgG.

If 80% of those infected really do not produce antibodies then there is a live possibility the virus is present in many more people than usually supposed. Which would in turn potentially reduce the IFR, possibly considerably

כלומר האחוזים של הנדבקים עוד יותר גבוהים וזה מוריד עוד יותר את אחוזי התמותה (ממסקנות המחקר הקודם)!
ואם משלבים את המידעים הללו יחד עם מחקר נוסף מלפני חודש, שמצא שבין 40-60% עשויים להיות מחוסנים לקוביד-19 גם בלי להחשף אליו ספציפית (אלא ממשפחת הקורונה).

Importantly, we detected SARS-CoV-2-reactive CD4+ T cells in ∼40%–60% of unexposed individuals, suggesting cross-reactive T cell recognition between circulating “common cold” coronaviruses and SARS-CoV-2.
https://www.cell.com/cell/fulltext/S0092-8674(20)30610-3


זוכרים את מחקרו של פרופ' ג'והן יואנידיס מאוניברסיטת סטנפורד מאפריל (מופיע גם בתחילת המאמר)?
אז ביולי 20 הוא פרסם מאמר בג'ורנל של bmj-yale שמסכם בדיקות סרולוגיות באזורים שונים בעולם והוא מצא ששיעור התמותה הממוצע עומד על 0.27, כשהוא נע בין 0.09% ל-0.57 באזורים הפגועים ביותר. ושמתחת לגיל 70 האחוזים עומדים על 0.05% והמסקנה: "ה-IFR נוטה להיות נמוך יותר מההערכות שנעשו מוקדם יותר במגיפה".

The infection fatality rate of COVID-19 can vary substantially across different locations and this may reflect differences in population age structure and case-mix of infected and deceased patients as well as multiple other factors. Estimates of infection fatality rates inferred from seroprevalence studies tend to be much lower than original speculations made in the early days of the pandemic

ארגון הבריאות העולמי מתחיל להראות סימנים של פחד מהמדיניות שלו שכן ברחבי העולם התחילו לדבר על פשעים נגד האנושות עם אצבע מאשימה גם כלפיהם. ופרסם עכשיו את מאמרו של יואנידיס בג'ורנל שלהם Bulletin of the World Health Organization


כל הממצאים הללו מראים שלמרות שהנתונים מעוותים ולא מדוייקים ניתן בהחלט להבין שהקוביד לא יותר קטלני משפעת וסביר שאף פחות!

מגוון היכולות החיסוניות וכמה זמן הנוגדנים קיימים לאחר חשיפה ראשונה לוירוס?

למערכת החיסון שלנו מגוון עצום של כלי הגנה כנגד מזהמים אם חדשים ואם מוכרים. יש את מערכת החיסון המולדת ויש את הנרכשת. יש ייצור נוגדנים ומגוונים לשלל רחב של חלבונים זרים ויש כדוריות דם לבנות שמחסלות.

נוגדנים, שהגוף יוצר כתגובה לזיהום, מתעכבים בפלסמת הדם מספר שבועות או חודשים, אך רמותיהם יורדות משמעותית עם הזמן. למערכת החיסון דרך יעילה יותר להתמודד עם פתוגנים: במקום לייצר נוגדנים כל הזמן, היא יוצרת תאי זיכרון B המזהים את הפתוגן, ויכולה לשחרר במהירות סבב נוגדנים חדש כאשר הם נתקלים בו בפעם השנייה.

2 מחקרים מאוסטרליה ודרום קוריאה, שפורסמו בדצמבר 20, מראים שאצל אנשים שנדבקו בקוביד-19 והחלימו, הנוגדנים מגיבים טוב לחשיפה נוספת לוירוס לפחות ל-8 חודשים.

Two studies find that COVID-19 antibodies last 8 months

תאי זיכרון B נמצאו בכל משתתפי המחקר האוסטרלי. התאים "זכרו" את חלבוני הנגיף ויכולים ועוררו ייצור מהיר של נוגדנים כאשר הם נחשפו אליו פעם נוספת.
במחקר הדרום קוריאני ראו שגם שמונה חודשים לאחר זיהום קוביד-19 א-סימפטומטי או קל, היו אצל החולים שיעורים גבוהים של נוגדנים בסרום.
זה מצוין גם באתר של ה-CDC!

מחקר מינואר 20 מהג'ורנל Nature מספק את הראיות החזקות ביותר עד כה לכך שמערכת החיסון "זוכרת" את הנגיף, ולמרבה הפלא היא ממשיכה לשפר את איכות הנוגדנים גם לאחר שההדבקה דעכה. נוגדנים שנוצרו חודשים לאחר ההדבקה הראו יכולת מוגברת לחסום את SARS-CoV-2, כמו גם את הגרסאות המוטציות שלו כגון הגרסה הדרום אפריקאית.
החוקרים מצאו כי הנוגדנים המשופרים הללו מיוצרים על ידי תאים חיסוניים שהמשיכו להתפתח, ככל הנראה עקב חשיפה מתמשכת לשרידי הנגיף החבוי ברקמת המעיים.
החוקרים בחנו 87 אנשים בשתי נקודות זמן: חודש לאחר ההדבקה, ואז שוב שישה חודשים לאחר מכן. כצפוי, הם מצאו שלמרות שנוגדנים עדיין ניתנים לגילוי עד שישה חודשים, מספרם פחת במידה ניכרת. ניסויים במעבדה הראו כי יכולתם של דגימות הפלזמה של המשתתפים לנטרל את הנגיף הופחתה פי חמישה.
לעומת זאת, תאי B של זיכרון המטופלים, במיוחד אלו המייצרים נוגדנים כנגד SARS-CoV-2, לא ירדו במספרם ואף עלו מעט במקרים מסוימים.

The overall numbers of memory B cells that produced antibodies attacking the Achilles' heel of the virus, known as the receptor-binding domain, stayed the same. That's good news because those are the ones that you need if you encounter the virus again.

החוקרים גילו דבר מפתיע לגבי אותם תאי הזיכרון (B), הם עברו סיבובי מוטציות רבים גם לאחר שהזיהום נפתר, וכתוצאה מכך הנוגדנים שהם ייצרו היו יעילים בהרבה מהמקורות. ניסויים לאחר מכן במעבדה הראו כי קבוצה חדשה זו של נוגדנים מסוגלת להידבק טוב יותר לנגיף ויכולה לזהות אפילו גרסאות מוטציות שלו.

We were surprised to see the memory B cells had kept evolving during this time. That often happens in chronic infections, like HIV or herpes, where the virus lingers in the body. But we weren't expecting to see it with SARS-CoV-2, which is thought to leave the body after infection has resolved

החוקרים חשדו ש SARS-CoV-2 משוכפל בתאים מסוימים בריאות, בגרון ובמעי הדק, ושחלקיקים נגיפיים שנותרים מסתתרים ברקמות אלה עלולים להניע את התפתחות תאי הזיכרון. כדי לבדוק את ההשערה הזו, החוקרים בדקו ביופסיות של רקמת מעיים מאנשים שהחלימו מ- קוביד-19 בממוצע שלושה חודשים קודם לכן. .
בשבעה מתוך 14 האנשים שנחקרו, בדיקות הראו את נוכחות החומר הגנטי של SARS-CoV-2 והחלבונים שלו בתאים שמרפדים את המעיים. החוקרים לא יודעים אם השאריות הנגיפיות הללו עדיין מדבקות או שהם פשוט שרידים של נגיפים מתים.
בהתבסס לממצאים אלה, החוקרים חושדים שכאשר החולה שהחלים יתקל בנגיף הבא, התגובה תהיה מהירה ויעילה יותר, ותמנע זיהום חוזר.

This is really exciting news. The type of immune response we see here could potentially provide protection for quite some time, by enabling the body to mount a rapid and effective response to the virus upon re-exposure
https://www.rockefeller.edu/news/30005-sars-cov-2-immune-response-improves-long-term-protection/

מחקר ממאי 21 בג'ורנל Nature מצאו החוקרים שגם במקרים קלים של קוביד-19 מותירים את הנגועים בהגנה מתמשכת של נוגדנים גם אחרי 11 חודשים וכי סביר להניח כי התקפי מחלה חוזרים ונשנים הם נדירים.
בסתיו האחרון היו דיווחים על כך שנוגדנים הולכים ונמוגים במהירות לאחר ההדבקה בנגיף הגורם ל- COVID-19, וכלי התקשורת המרכזיים פירשו שהמשמעות היא שחסינות אינה ארוכת טווח. אבל זה פרשנות שגויה של הנתונים. זה נורמלי שרמות הנוגדנים יורדות לאחר זיהום חריף, אך הן לא יורדות לאפס. תאים אלה יחיו וייצרו נוגדנים למשך שארית חייהם של אנשים. זו עדות חזקה לחסינות לאורך זמן.

"Last fall, there were reports that antibodies wane quickly after infection with the virus that causes COVID-19, and mainstream media interpreted that to mean that immunity was not long-lived," said senior author Ali Ellebedy, PhD, an associate professor of pathology & immunology, of medicine and of molecular microbiology. "But that's a misinterpretation of the data. It's normal for antibody levels to go down after acute infection, but they don't go down to zero; they plateau. Here, we found antibody-producing cells in people 11 months after first symptoms. These cells will live and produce antibodies for the rest of people's lives. That's strong evidence for long-lasting immunity."

אנשים עם מקרים קלים של COVID-19 מנקים את הנגיף מגופם שבועיים עד שלושה לאחר ההדבקה, כך שלא יהיה שום נגיף המניע תגובה חיסונית פעילה שבעה או 11 חודשים לאחר ההדבקה. התאים האלה לא מתחלקים. הם שקטים, רק יושבים במח העצם ומפרישים נוגדנים. הם עושים את זה מאז שהזיהום נפתר, והם ימשיכו לעשות את זה ללא הגבלת זמן.

People with mild cases of COVID-19 clear the virus from their bodies two to three weeks after infection, so there would be no virus driving an active immune response seven or 11 months after infectiond. These cells are not dividing. They are quiescent, just sitting in the bone marrow and secreting antibodies. They have been doing that ever since the infection resolved, and they will continue doing that indefinitely
https://medicine.wustl.edu/news/good-news-mild-covid-19-induces-lasting-antibody-protection/

מחקר שפורסם באפריל 21 בג'ורנל Cell Reports Medicine חקר את הנוגדנים בקרב אנשים עם קוביד-19 סימפטומטיים או א-סימפטומטיים. המדענים הוכיחו כי זיהום גורם לנוגדנים פוליפונקציונליים. מעבר לנטרול, נוגדנים אלה יכולים להפעיל תאי NK (רוצח טבעי) או את מערכת המשלים, מה שמוביל להרס של תאים נגועים. רמות הנוגדנים נמוכות מעט יותר באסימפטומטיות לעומת אנשים סימפטומטיים, אך נוגדנים פוליפונקציונליים נמצאו אצל כל האנשים.
החוקרים מציינים שישנם נוגדנים שמנטרלים את הוירוס וישנם כאלה שלא, אבל הם כן מייצרים תגובה חיסונית אם על ידי מנגנון ציטוטוקסי (ADCC – antibody-dependent cellular cytotoxicity) או במנגנון שמביר תאי דם לבנים שנקראים תאי הרג טבעי (NK) שהורסים את אותו תא ש"סומן".
על ידי ניתוח תרבויות בזמן אמת באמצעות מיקרוסקופ וידאו, המדענים הראו כי תאי NK הורגים תאים נגועים בנוכחות נוגדנים, והדגימו פעילות אנטי-ויראלית חדשה המופעלת על ידי נוגדני קורונה.

This study demonstrated that individuals infected with SARS-CoV-2 have antibodies that are capable of attacking the virus in different ways, by preventing it from entering cells (neutralization) or by activating NK cells to kill infected cells (via ADCC). We therefore use the term polyfunctional antibodies
The study reveals new mechanisms of action of SARS-CoV-2 antibodies and suggests that the protection induced by an asymptomatic infection is very close to that observed after a symptomatic infection
https://www.pasteur.fr/en/press-area/press-documents/sars-cov-2-infection-induces-antibodies-capable-killing-infected-cells-regardless-disease-severity

המדענים הראו כי גם לאנשים ללא תסמינים יש נוגדנים פוליפונקציונליים וכי תגובתם חלשה מעט יותר מזו של חולים עם צורות בינוניות של קוביד-19. כלומר התגובה החיסונים היא פרופורציונלית לרמת התסמינים.

בסרטון שיוצר באמצעות מיקרוסקופ וידאו רואים נוגדנים הורגים תאים נגועים על ידי הפעלת תאי NK. בירוק, תא נגוע, מתורבת בנוכחות נוגדנים (בלתי נראים) ותאי NK (חץ לבן). תא ה- NK שבא במגע עם התא הנגוע ואז הורס אותו (התא הגוסס הופך לאדום).

מחקר בריטי גדול שפורסם באפריל 21 בג'ורנל The Lancet כלל 25,661 עובדים בבתי חולים ציבוריים ברחבי אנגליה שנבדקו לקוביד-19 כל שבוע עד 4 שבועות לרבות בדיקת נוגדנים. מתנדבים מילאו גם שאלונים בנושא תסמינים וחשיפות אחת לשבועיים.
מתוך 8,278 המשתתפים החיוביים, 91.2% היו עם נוגדנים בעת ההרשמה למחקר.
מיוני 2020 עד ינואר 2021, 1.4% מכלל 8,278 המשתתפים שאומתו לקוביד-19 נדבקו, בהשוואה ל -9.8% מבין 17,383 המשתתפים שלא אומתו באותה תקופה שהחל המחקר, שהם 7.6 זיהומים חדשים ל -100,000 נפשות-אדם אצל אלו שנדבקו בעבר, לעומת 57.3 ל -100,000 ימי-אדם אצל אלה ללא זיהום קודם.
המחברים ציינו כי בסוף תקופת המעקב, החל מה -8 בדצמבר 2020 ועד ה -11 בינואר 2021, 52.2% מכלל המשתתפים חוסנו נגד. לפיכך, 0.4% מהמעקב בזמן המחקר כלל את המשתתפים 21 יום או יותר לאחר החיסון, שלדעת החוקרים הייתה השפעה צנועה בלבד על התוצאות.
מחקר זה מראה כי זיהום קודם בקוביד-19 גורם לחסינות יעילה לזיהומים עתידיים אצל רוב האנשים.
בפרשנות באותו כתב עת נכתב שהממצאים מצביעים על כך שזיהום טבעי נותן תגובת נוגדנים שמספק הגנה דומה או אפילו טובה יותר מחיסוני קוביד-19 המשמשים כיום.

the findings of the authors suggest that infection and the development of an antibody response provides protection similar to or even better than currently used SARS-CoV-2 vaccines.
https://www.cidrap.umn.edu/news-perspective/2021/04/previous-covid-19-may-cut-risk-reinfection-84

***תוספת יולי 21
צוות חוקרים מספרד לקח דגימות דם קבועות מ-173 עובדים במרכזי בריאות של מרכז קטלוניה מספטמבר 20. מרבית הזיהומים היו קלים עד בינוניים, אם כי במקרים מסוימים נדרש אשפוז. הם רצו למדוד את רמת וסוג הנוגדנים הספציפיים ל- SARS-CoV-2 בחולים אלה.
את המחקר פירסמו בסוף יוני 21 בג'ורנל BMC Medicine
התוצאות שהושגו עד כה הביאו את החוקרים להאמין שחסינות ל- SARS-CoV-2 תימשך זמן רב ממה שחשבו במקור. .לא נצפתה ירידה משמעותית ברמות הנוגדנים במהלך חמשת החודשים הראשונים, ולאחר 9 חודשים 92.4% היו עדין סרופוזיטיבים כלומר היו רמות גבוהות של נוגדנים IgG ,(90%) IgA (61%) IgM ,(76%)' כאשר האחרון מזהה את חלבון ה- Spike או את הקולטן (RBD). בקבוצת של 64 עובדי בריאות שטרם חוסנו עד אפריל 2021, הסרופוזיטיביות הייתה 96.88% גם אחרי שנה.

We assessed the duration and baseline determinants of antibody responses to SARS-CoV-2 spike antigens and the occurrence of reinfections in a prospective cohort of 173 Spanish primary health care worker patients followed initially for 9 months and subsequently up to 12.5 months after COVID-19 symptoms onset. Seropositivity to SARS-CoV-2 spike and receptor-binding domain antigens up to 149–270 days was 92.49% (90.17% IgG, 76.3% IgA, 60.69% IgM). In a subset of 64 health care workers who had not yet been vaccinated by April 2021, seropositivity was 96.88%. up to 322–379 days post symptoms onset

*** תוספת אוגוסט 21
על פי מחקר מאוגוסט 21 Nature Communications רמות נוגדני IgG כנגד חלבון SARS-CoV-2 Spike נשארות יציבות, או אפילו עולות, שבעה חודשים לאחר ההדבקה. התוצאות, תומכות גם ברעיון כי נוגדנים הקיימים בשל חשיפה לנגיפי קורונה נפוצים אחרים (צינון) יכולים להגן מפני קוביד-19.

*** תוספת פברואר 22
מחקר שעבר ביקורת עמיתים ופורסם בפברואר 22 בג'ורנל JAMA Network מצא נוגדנים גם אחרי 20 חודשים אחרי האימות.
החוקרים מאוניברסיטת ג'ונס הופקינס בחנו מבוגרים לא מחוסנים ובריאים בסתיו 2021 וחילקו אותם לשלוש קבוצות. הקבוצה הראשונה כללה 295 משתתפים שאומתו לקורונה; השניה כללה 275 משתתפים שחשבו שהחלימו אך לא עברו בדיקה; השלישי כלל 246 אנשים שלא חשבו שאי פעם חלו בקורונה ומעולם לא נבחנו חיובי.
בקבוצה הראשונה, כל המשתתפים מלבד שניים נבדקו חיוביות לנוגדנים, ולא הייתה כל אינדיקציה לכך שרמת ההגנה דעכה עם הזמן.
כ-55% מהקבוצה השנייה נבדקו חיוביות לנוגדנים.
בקבוצה השלישית היה 11 אחוזים.
המחקר החדש פורסם מספר שבועות לאחר שמאמר אחר, ללא ביקורת עמיתים, מצא עדויות לחסינות טבעית לאחר 18 חודשים שעברו זיהום באוסף של אנשים מחוסנים ולא מחוסנים.

מאמר שמכיל עוד עשרות מחקרים שמגבים את כל אלה
https://brownstone.org/articles/79-research-studies-affirm-naturally-acquired-immunity-to-covid-19-documented-linked-and-quoted/

מערכת החיסון שלנו נפלאה ולא דורשת שום שינוי. אותם אנשים שמערכת החיסון מביאה אותם לידי כריסה צריכים לשאול מדוע זה קורה דווקא אצלם (תעשיות מזהמות לרבות תרופות) ומה ניתן לעשות כדי לחזק את המערכת.


ונשאלת השאלה: מדוע ארגון הבריאות שינה את הגדרת חסינות העדר לחיסון מלאכותי בלבד, כי הרי הוכח שאנשים מתחסנים לתקופה ארוכה, מה שטרם הוכח בחיסונים החדשים.

זיכרון חיסוני מחשיפה לוירוסים אחרים ממשפחת קורונה

מחקר מאוגוסט 2020 שפורסם בג'ורנל הרפואי Cell בחן את מצבם החיסוני של 206 שוודים (אחת המדינות עם הכי פחות הגבלות חברתיות).
המשתתפים נכנסו לחמש קטגוריות:

  • אנשים עם קוביד-19 מתון ומתמשך או חמור.
  • אנשים שהחלימו לאחר זיהום קל או קשה.
  • בני משפחה אסימפטומטיים שנחשפו לזיהום.
  • אנשים בריאים שתרמו דם במהלך המגיפה.
  • אנשים בריאים שתרמו דם בשנת 2019, לפני המגיפה.
צוות החוקרים מצא כמה דברים מדהימים וחלקם אף מפתיעים ומעודדים לגבי החוסן האישי והקולקטיבי של האנשים:
  • תגובות חזקות של תאי T מסוג זיכרון ורמות נוגדנים גבוהות הספציפיות לנגיף בכל 23 האנשים שהחלימו מ- קוביד-19 קשה.
  • באופן מפתיע יותר, ל -30 מתוך 31 האנשים שהחלימו מזיהום קל היו תגובות של תאי T מסוג זיכרון לנגיף, ול -27 היו גם נוגדנים.
  • מתוך 28 בני משפחה שנחשפו לאדם נגוע, 26 הצליחו לעלות בתגובות תאי T לנגיף, ול -17 היו נגדן נוגדנים.
  • אפילו לאחר זיהום קל מאוד, נצפו תגובות של תאי T זיכרון וגם חודשים אחרי הזיהום. לעתים גם ללא המצאות של נוגדנים לקוביד-19.

הממצאים הללו מראים כי ההסתמכות על תגובות נוגדנים בלבד, עשויה להפחית את מידת החסינות ברמת האוכלוסייה כנגד קוביד-19. השלב הבא הברור הוא לקבוע אם תגובות תאי T של זיכרון חזקים בהיעדר נוגדנים ניתנים לגילוי יכולים להגן מפני קוביד-19 בטווח הארוך.

Our findings suggest that the reliance on antibody responses may underestimate the extent of population-level immunity against SARS-CoV-2. The obvious next step is to determine whether robust memory T-cell responses in the absence of detectable antibodies can protect against COVID-19 in the long term

עוד טוענים החוקרים, שמערך הנתונים הקולקטיבי מראה ש- קוביד-19 מעורר תגובות תאי T זיכרון חזקים, רחבים ופונקציונאליים מאוד, מה שמרמז כי חשיפה או זיהום טבעי עשויים למנוע פרקים חוזרים ונשנים של COVID-19

Our collective dataset shows that SARS-CoV-2 elicits robust, broad, and highly functional memory T-cell responses, suggesting that natural exposure or infection may prevent recurrent episodes of severe COVID-19

דבר מדהים נוסף שנמצא, שאצל 28% מאלו שתרמו דגימות דם בשנת 2019, לפני המגיפה הנוכחית, החוקרים גילו תאי T שהגיבו ל- קוביד-19. החוקרים מאמינים כי הדבר משקף חסינות הנגרמת כתוצאה מחשיפה לוירוסים ממשפחת הקורונה שיש להם רצפי חלבון המשותפים ל- קוביד-19. החוקרים משערים כי תגובות אלה עשויות לספק הגנה מסוימת מפני הנגיף החדש.
החוקרים מציינים שהמחקר הוא קטן ושיש להמשיך לעקוב אחר ההתפתחויות, אולם עד כה לא נמצא אדם שהחלים מהמחלה חווה אותה שוב באיזו שהיא צורה. ולמעשה לא נצפו אנשים שחלו שוב במחלה.

none of the individuals in their study who recovered from the infection have experienced further episodes of COVID-19. There are also no confirmed cases of humans who have had COVID-19 contracting the infection again at a later date.


מחקר שנעשה על ידי מומחים למחלות זיהומיות במרכז הרפואי באוניברסיטת רוצ'סטר שפורסם בספטמבר 20 בג'ורנל הרפואי mBio. מאשש את הממצאים של המחקר הקודם… במחקר השוו בין דגימות דם של 26 אנשים שהחלימו מקוביד-19 קל עד בינוני ו- 21 תורמים בריאים שדגימותיהם נאספו לפני שש עד 10 שנים – הרבה לפני שהיו יכולים להיחשף לקוביד-19. החוקרים מדדו רמות של תאי זיכרון B ונוגדנים המכוונים לחלקים ספציפיים של חלבון הספייק, הקיים בכל הווירוסים, דרכו חודרים לתאים ומתרבים. ולמרות שקים שוני בספייק שבין ווירוסי הקורונה, ישנו חלק משני (Spike S2) שהוא נשאר די דומה ואותם תאי B מזהים אותו. וזו הסיבה שלדעת החוקרים להמון אנשים יש כבר חסינות גם כנגד קוביד-19.
החוקרים גם מעריכים שההגנה הזו היא כנראה לשנים רבות גם אם נראה שרמות הנוגדנים בדם יורדות עם הזמן

When we looked at blood samples from people who were recovering from COVID-19, it looked like many of them had a pre-existing pool of memory B cells that could recognize SARS-CoV-2 and rapidly produce antibodies that could attack it
https://www.urmc.rochester.edu/news/story/can-the-common-cold-help-protect-you-from-covid-19
our demonstration of MBC induction by SARS-CoV-2 infection suggests that a durable form of B cell immunity is maintained even if circulating antibody levels wane.
The study, authored by infectious disease experts at the University of Rochester Medical Center, also suggests that immunity to COVID-19 is likely to last a long time – maybe even a lifetime.


מחקר נוסף מינואר 21 מהג'ורנל Cell Reports Medicine חוקרים מאוניברסיטת אריזונה הצפונית מצביעים גם הם שמערכת החיסון של אנשים הנגועים ב- קוביד-19 עשויה להסתמך על נוגדנים שנוצרו במהלך זיהומים קודמים מווירוסים ממשפחת קורונה אחרים.

Our results suggest that the COVID-19 virus may awaken an antibody response that existed in humans prior to our current pandemic, meaning that we might already have some degree of pre-existing immunity to this virus

Our findings highlight sites at which the SARS-CoV-2 response appears to be shaped by previous coronavirus exposures, and which have potential to raise broadly-neutralizing antibodies. We further demonstrate that these cross-reactive antibodies preferentially bind to endemic coronavirus peptides, suggesting that the response to SARS-CoV-2 at these regions may be constrained by previous coronavirus exposure
https://www.tgen.org/news/2021/january/19/covid-triggers-antibodies-from-past-infections/

עכשיו הגיע הזמן להוכיח בכלל הדבקות
מחקר שפורסם באפריל 21 בג'ורנל JAMA Internal Medicine מצא ששחקני NBA שהחלימו מקוביד-19 שהו בבידוד אך עדיין יצאו חיוביים לנגיף לאחר הבידוד לא הדביקו אחרים!

מדענים התריעו כי מי שחלה בקורונה יכול להדביק אחרים ושזה מסוכן וזה יצר פחד מתמשך, אך ממצאים אלו מליגת הכדורסל המקצוענית מצביעים על כך שרבים מהמתאוששים יכולים לחזור למגע עם אחרים מבלי להפיץ את הנגיף.כדי להשלים את עונת 2019-20, הקימה ה- NBA "בועה" באורלנדו, פלורידה – קמפוס סגור המנוהל על ידי פרוטוקולים מדעיים כדי להגן מפני קוביד-19.
יותר מ -3,500 איש התגוררו בקמפוס והיו כפופים לפרוטוקולים שלו. לכולם היו בדיקות RT-PCR יומיות. חלקם החלימו מזיהום קודם.מחקר זה משנת 2020 הראה כי בדיקות רגישות כגון RT-PCR עשויות להמשיך ולהניב תוצאה חיובית לאחר שאנשים התאוששו מקוביד. אולם בקמפוס ה-NBA אנשים אלה לא היו מדביקים.
מבחר ציטוטים של החוקרים:

These recovered individuals were not sick and were not observed to be infectious to others, but were instead shedding virus particles at a low level left over from their previous infection.

We observed that individuals could test positive up to 118 days after onset of infection, and that again, many of these individuals had tested negative on most of the days surrounding their positive test or tests

Among participants, 1% had persistent virus, most were younger than 30 and male. Antibodies were found in 92% of these persistent cases and all were asymptomatic. These people were monitored, and there was no transmission of the virus to others, the researchers reported.

The results of the study support the premise that asymptomatic individuals who have met [U.S. Centers for Disease Control and Prevention] criteria for discontinuation of isolation, but who have persistently positive RT-PCR test results, do not appear to be infectious to others

גם ביולי 20 כבר כתבו: "Little evidence that protests spread coronavirus in US" ואז המסכות לא היו עדין בהקפדה יתרה.

לא משנה מאיפה מסתכלים על זה…
האמת יוצאת לאור והוירוס המאיים הזה, שבכלל לא בודד…

עמוד 39 (פסקה אחרונה
https://www.fda.gov/media/134922/download?fbclid=IwAR1_umB-NQKDtpkpG0rBX0JMN5jofluqpKjzBkP0sE2-eLplaKM2KfBjahk

והבדיקות (PCR) הלא אמינות בלשון המעטה שלא מיועדות בכלל לשימוש של אבחנה אלא אך ורק לצורכי מחקר.

כולם ממחישים באופן חד משמעי שכל הגזרות וההגבלות הן לא מציאותיות ופוגעות באוכלוסיות רבות כלכלית, בריאותית, נפשית, רווחתית והשכלתית!
והמנהיגים יישאו בתוצאות!!!

היטיב מאוד להגדיר את הדברים אתמול ד"ר סקוט אטלס, יועץ הנשיא טראמפ (גם הוא מסטנפורד): "ההיסטוריה תתעד את פרצופיהם של מומחי בריאות הציבור, ככמה מהכישלונות האפיים החוטאים ביותר בתולדות המדיניות הציבורית. הם הרגו אנשים, בחוסר ההבנה שלהם. המדיניות עצמה היא פשע נגד האנושות".

History will record the faces of public health expertise, as some of the most sinful, egregious epic failures in the history of public policy. They have killed people, with their lack of understanding. The policy itself is a crime against humanity.

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s