קורונה וירוס

המספרים מראים שקוביד-19 אמנם מדבק מאוד אבל לא הורג כפי שחשבו וכנראה גם פחות משפעת עונתית

הדרך היחידה לדעת בוודאות כמה הוירוס קטלני היא לדעת בוודאות כמה מתו ממנו ולא ממחלות אחרות, וזה כבר הובהר שאיננו מדויק בעליל… כמו כן צריך לדעת כמה באמת נדבקו (עם סימפטומים ובלי סימפטומים) וגם זה לא כל כך ברור כי הבדיקות עצמן לא אמינות ובאופן כללי לא עושים מספיק בדיקות (עיקר הבדיקות לבעלי סימפטומים או כאלה שנכחו ליד כאלה)… ודבר נוסף שלא נעשה מספיק אלו הן הבדיקות הסרולוגיות שמראות למי יש נוגדנים, כלומר בוודאות נחשף.

נתחיל מהגופים הרשמיים (CDC) מעריכים ששיעור התמותה מקוביד-19 הוא 0.4% בקרב הסובלים מתסמינים ואם לקוחים כחלק מהחישוב את שיעור הא-סימפטומטיים שהוא 35% מהמקרים בקרב אלה שנדבקו, זה מוריד את שיעור התמותה הכללי (IFR) לרמה של 0.26% – כמעט בדיוק כמו מה שחוקרי סטנפורד בראשות ד"ר איונדיס מצאו באפריל 2020.

Officials estimate a 0.4% fatality rate among those who are symptomatic and project a 35% rate of asymptomatic cases among those infected, which drops the overall infection fatality rate (IFR) to just 0.26% — almost exactly where Stanford researchers pegged it a month ago
https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/hcp/planning-scenarios.html

מדגם סרולוגי ראשון בישראל מעלה כי שיעור החשיפה לנגיף עומד על 2.5% – גבוה יותר מזה שמשתקף כיום בשיעור הבדיקות החיוביות.
הצוות, בראשות פרופ' דני כהן ראש בית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת תל אביב וחבר בצוות הטיפול במגפות במשרד הבריאות (צט"מ), חיפש בדגימות את הנוגדנים מסוג IgG המעידים על התגובה החיסונית של גוף האדם כאשר הוא נחשף ונדבק בנגיף. תגובה זאת מתפתחת בדרך כלל כשבועיים-שלושה ממועד החשיפה לזיהום ומופיעה גם אצל מי שלא פיתח את תסמיני המחלה. רמת האמינות של בדיקה כזאת 98%-95%הסקר מעלה שעל כל מקרה מאומת ומדווח יש בישראל כנראה בין 11 ל-16 מקרים שלא נתגלו..
המשמעות: כ-200 אלף ישראלים נדבקו בנגיף הקורונה מאז תחילת המגפה, כלומר הם נדבקו בקורונה ורובם חוו אותה כמחלה קלה… ואולי אם לא היה סגר כולל היינו נמצאים באחוז גבוה הרבה יותר… מוגנים יותר בפני ה"גל השני".

במאי 2020 יצא מחקר נוסף בשוויץ… אם במחקר הקודם (מישראל) הגיעו למסקנה שיש 2.5% עם נוגדנים מסוג IgG ספציפיים לקוביד-19 ושלפי הערכות נידבקו (ללא סיפטומים עד סימפטומים קלים) פי 11-16 יותר ממה שהנתונים בפועל מראים. במחקר משוויץ החוקרים בדקו את רמות הנוגדנים גם לפי החומרה של התסמינים…והם מצאו שהנוגדנים הספציפיים (IgG) מופיעים רק במקרים החמורים ביותר ובערך 1 מתוך 5 מאומתים…

Sars-Cov-2-specific antibodies only appear in the most severe cases, or about 1 out of 5.
When symptomatic, COVID-19 can range from a mild flu-like illness in about 81% to a severe and critical disease in about 14% and 5% of affected patients,

הנתונים מהמחקר מראים כי ייצור IgA מערכתי ו- IgG כנגד קוביד-19 מתפתח בעיקר במקרים הקשים ביותר, וביחד עם רמות IgA גבוהות מאוד שנראו אצל חולים עם תסמונת מצוקה נשימתית חריפה (ARDS)… ואילו במחלה קלה יהיה ריכוז סרום חולף של קוביד-19 עם נוגדנים ספציפיים, אך שמעוררים הפרשת IgA ספציפית מסוג קוביד-19 ברירית.
הממצאים מציעים ארבע דרגות של תגובות נוגדנים התלויות בחומרת COVID-19.

These data show that systemic IgA and IgG production against SARS-CoV-2 develops mainly in severe COVID-19, with very high IgA levels seen in patients with severe ARDS, whereas mild disease may be associated with transient serum titers of SARS-CoV-2-specific antibodies but stimulate mucosal SARS-CoV-2-specific IgA secretion. The findings suggest four grades of antibody responses dependent on COVID-19 severity.

לפי המחקר הזה מבינים, שיש עוד אנשים שעברו את הוירוס (מאותם נבדקים) שלא נספרו ככאלה שעברו את הוירוס כי חיפשו רק את ה-IgG.

If 80% of those infected really do not produce antibodies then there is a live possibility the virus is present in many more people than usually supposed. Which would in turn potentially reduce the IFR, possibly considerably

כלומר האחוזים של הנדבקים עוד יותר גבוהים וזה מוריד עוד יותר את אחוזי התמותה (ממסקנות המחקר הקודם)!ואם משלבים את המידעים הללו יחד עם מחקר נוסף מלפני חודש, שמצא שבין 40-60% עשויים להיות מחוסנים לקוביד-19 גם בלי להחשף אליו ספציפית (אלא ממשפחת הקורונה).

Importantly, we detected SARS-CoV-2-reactive CD4+ T cells in ∼40%–60% of unexposed individuals, suggesting cross-reactive T cell recognition between circulating “common cold” coronaviruses and SARS-CoV-2.
https://www.cell.com/cell/fulltext/S0092-8674(20)30610-3

כל הממצאים הללו מראים שלמרות שהנתונים מעוותים ולא מדוייקים ניתן בהחלט להבין שהקוביד לא יותר קטלני משפעת וסביר שאף פחות!

והנה מידע נוסף מגיע גם מארצות הברית… חוקרים מאוניברסיטת Penn שבפנסילבניה יצאו במאמר ביוני 2020 עם הכותרת הבאה
הם רושמים שמספר הנדבקים אמור להיות הרבה יותר גבוה (פי 80) ממה שדווח תחילה… כלומר יש עוד מלא אנשים "חולים" שלא ידעו עליהם…
מה זה אומר?
שהוירוס הזה אולי הרבה יותר מדבק ממה שחשבו ומצד שני הרבה הרבה פחות הורג.

Initial COVID-19 infection rate may be 80 times greater than originally reported

Our results suggest that the overwhelming effects of COVID-19 may have less to do with the virus’ lethality and more to do with how quickly it was able to spread through communities initially
https://stm.sciencemag.org/content/early/2020/06/22/scitranslmed.abc1126.full

תודה אורלי וגיא על מתן הבמה ל-2 אחים רופאים האחד פרופסור (אייל שחר) אפידימיולוג והשני (אמיר) מנהל המחלקה לרפואה דחופה בלניאדו…
מסבירים במדויק מה קורה בישראל (מדברים גם על שבדיה)
מדברים על מיהו ומהו חולה.
ומדברים על ה"גל" השני.
ואם אתם חושבים שהם חושבים כמו המיינסטרים? אז ממש אבל ממש לא…
חובה חובה חובה חובה לשמוע!!!

גם אם מדובר בפנדמיה (בגלל התפוצה) אין שום ביסוס נתונים למדיניות הפניקה והתקנות שפוגעות בחופש ומראות סימנים של דיקטטורה עולמית.

מחקר מאוגוסט 2020 שפורסם בג'ורנל הרפואי Cell בחן את מצבם החיסוני של 206 שוודים (אחת המדינות עם הכי פחות הגבלות חברתיות).
המשתתפים נכנסו לחמש קטגוריות:

  • אנשים עם קוביד-19 מתון ומתמשך או חמור.
  • אנשים שהחלימו לאחר זיהום קל או קשה.
  • בני משפחה אסימפטומטיים שנחשפו לזיהום.
  • אנשים בריאים שתרמו דם במהלך המגיפה.
  • אנשים בריאים שתרמו דם בשנת 2019, לפני המגיפה.

צוות החוקרים מצא כמה דברים מדהימים וחלקם אף מפתיעים ומעודדים לגבי החוסן האישי והקולקטיבי של האנשים:

  • תגובות חזקות של תאי T מסוג זיכרון ורמות נוגדנים גבוהות הספציפיות לנגיף בכל 23 האנשים שהחלימו מ- קוביד-19 קשה.
  • באופן מפתיע יותר, ל -30 מתוך 31 האנשים שהחלימו מזיהום קל היו תגובות של תאי T מסוג זיכרון לנגיף, ול -27 היו גם נוגדנים.
  • מתוך 28 בני משפחה שנחשפו לאדם נגוע, 26 הצליחו לעלות בתגובות תאי T לנגיף, ול -17 היו נגדן נוגדנים.
  • אפילו לאחר זיהום קל מאוד, נצפו תגובות של תאי T זיכרון וגם חודשים אחרי הזיהום. לעתים גם ללא המצאות של נוגדנים לקוביד-19.

הממצאים הללו מראים כי ההסתמכות על תגובות נוגדנים בלבד, עשויה להפחית את מידת החסינות ברמת האוכלוסייה כנגד קוביד-19. השלב הבא הברור הוא לקבוע אם תגובות תאי T של זיכרון חזקים בהיעדר נוגדנים ניתנים לגילוי יכולים להגן מפני קוביד-19 בטווח הארוך.

Our findings suggest that the reliance on antibody responses may underestimate the extent of population-level immunity against SARS-CoV-2. The obvious next step is to determine whether robust memory T-cell responses in the absence of detectable antibodies can protect against COVID-19 in the long term

עוד טוענים החוקרים, שמערך הנתונים הקולקטיבי מראה ש- קוביד-19 מעורר תגובות תאי T זיכרון חזקים, רחבים ופונקציונאליים מאוד, מה שמרמז כי חשיפה או זיהום טבעי עשויים למנוע פרקים חוזרים ונשנים של COVID-19

Our collective dataset shows that SARS-CoV-2 elicits robust, broad, and highly functional memory T-cell responses, suggesting that natural exposure or infection may prevent recurrent episodes of severe COVID-19

דבר מדהים נוסף שנמצא, שאצל 28% מאלו שתרמו דגימות דם בשנת 2019, לפני המגיפה הנוכחית, החוקרים גילו תאי T שהגיבו ל- קוביד-19. החוקרים מאמינים כי הדבר משקף חסינות הנגרמת כתוצאה מחשיפה לוירוסים ממשפחת הקורונה שיש להם רצפי חלבון המשותפים ל- קוביד-19. החוקרים משערים כי תגובות אלה עשויות לספק הגנה מסוימת מפני הנגיף החדש.
החוקרים מציינים שהמחקר הוא קטן ושיש להמשיך לעקוב אחר ההתפתחויות, אולם עד כה לא נמצא אדם שהחלים מהמחלה חווה אותה שוב באיזו שהיא צורה. ולמעשה לא נצפו אנשים שחלו שוב במחלה.

none of the individuals in their study who recovered from the infection have experienced further episodes of COVID-19. There are also no confirmed cases of humans who have had COVID-19 contracting the infection again at a later date.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s