אנטיביוטיקה·פתוגנים וחיידקים עמידים

חיידקים עמידים והטכנולוגיה שלהם – הטבע חזק יותר מכל מניפולציה רפואית

אחד המקומות הכי מסוכנים לאנשים שאינם בריאים, באופן מאוד אירוני, הוא בתי החולים.
זה לא סוד שמתים בבתי חולים בישראל אלפי אנשים בישראל מדי שנה והמספרים שדיווחו עד לא מזמן 4000-6000 הם לא באמת הנתונים האמיתיים. כך נחשף דו"ח של משרד הבריאות שהראה שב-2018 מתו 13,500 אנשים.

בתוך ארבע שנים בלבד זינק בעשרה אחוזים מספר החולים שנפגעו או מתו בבתי חולים, כתוצאה מחיידקים עמידים לאנטיביוטיקה. דו"ח של משרד הבריאות חושף שב־2018 עמד מספרם על כ־13.5 אלף. יו"ר עמותת "רפואה בטוחה": "הזיהומים הפכו לגורם המוות השלישי בשכיחותו בישראל"

נכון להיום לפי ה- CDC יותר מ-23,000 אנשים מתים בארצות הברית מחיידקים עמידים לאנטיביוטיקה כל שנה.
לפי האיחוד האירופי יותר מ -25,000 אנשים מתים במדינות האיחוד מחיידקים עמידים לאנטיביוטיקה כל שנה.

חשוב להבין שמאז 2007 הוכפלו מספר הזיהומים שעמידים לאנטיביוטיקה
הצפי ל- 30 השנים הבאות מדבר על עליה של מאות אחוזים ומוות של 10 מיליון איש כל שנה בעולם.

במאמר "אנטיביוטיקה – שימוש יתר, זיהום עולמי ויצירת חיידקים עמידים" אני מציג את שימוש היתר באנטיביוטיקה כחלק מטיפול ומניעה של זיהומים הם באנשים והן בתעשיית המזון מהחי.
מאמר אחר מדבר על התרומה של רופאי השיניים לשימוש העודף באנטיביוטיקה

התמונה שלמטה צולמה על ידי רופאה בשם kate flavin במסגרת הפרויקט של צילומי 2009 לעומת 2019. היא לא בחרה לצלם את עצמה, אלא את אחת הבעיות המטרידות ביותר בעידן הנוכחי את: עמידות החיידקים לאנטיביוטיקה!!!

וזה גם ימשיך לעלות כל זמן שיתעסקו ברפואה המנוגדת לחוקי הטבע… כל זמן שימשיכו לזהם את העולם באנטיביוטיקה מגוון החיידקים שיהיו עמידים לאנטיביוטיקה ימשיך לעלות.

במחקר שפורסם באפריל 2020 בג'ורנל הרפואי eLife בדקו מגוון גדול (יותר מ-2000) של חיידקים מחוללי מחלות בבית חולים אחר למשך 18 חודשים והם ראו איך חיידקים מעבירים את החומר התורשתי שמגן עליהם מפני אנטיביוטיקה. כמו כן הם מדגישים שלא רק שרה קורה כל הזמן זהו תהליך מורכב ומאתגר עבורנו עם היכולות הנוכחיות שברשותנו.

The findings add to our understanding of how this exchange of genetic material, also known as horizontal gene transfer, happens in bacteria that cause infections in hospitals. They also highlight that while this transfer is likely to happen frequently, it is a complex process and challenging to study with current methods.

Identification of nucleotide sequences shared across bacterial genera in a single hospital.
(A) Approach to identify shared sequence clusters, and then resolve the MGEs that carry them. (B) 51 clusters of shared sequences found in distinct genera visualized with Cytoscape. Nodes represent bacterial isolates and are color-coded by genus. Edges connect nodes from different genera sharing >5 kb of sequence at 100% nucleotide sequence identity. Clusters examined more closely in subsequent figures are labeled. (C) Genus distribution of all 2173 genomes in the dataset (left) and the 196 isolates encoding one or more shared sequence clusters (right). (D) Prevalence of mobilization, antimicrobial resistance (AMR) and metal-interacting genes among 51 shared sequence clusters. (E) Summary of AMR genes identified in shared sequence clusters. Genes are grouped by antibiotic class, and bubble sizes correspond to prevalence among the clusters shown in (B). AMR gene names are listed inside each bubble. To generate (D) and (E) the longest sequence in each cluster was examined.

מי שימשיך לקרוא את המחקר יראה שלא רק שאין להם מושג איך להתמודד עם הבעיה הזו, אלא הם ממשיכים לסרב להכיר בעובדה שהם לא יכולים על הטבע והם ימשיכו לחפש את הדרכים לנהל את המצב.. וגם אם ימצאו משהו, הרי שעוד כמה עשורים הם יראו שהחיידקים יצליחו להסתגל לכל מצב כי הם חלק מהאקולוגיה וכך צריך להתייחס אליהם… ועד שלא יבינו אנשים תמימים ימשיכו להגיע לבתי החולים, ימשיכו לצרוך אנטיביוטיקה וימשיכו להפגע ולמות.

מי שלא יודע, היכולת הזו לא נמצאת רק בין חיידקים… היא נמצאת גם בין חיידקים לוירוסים… על כך כתבתי במאמר "פרופאגים – מחסלי החיידקים" וזה אומר שייתכן ובעתיד יהיו גם וירוסים עם יכולות "על".

ולכן אם היו משנים גישה היה ניתן להוריד בדרך הטבע גם בבתי חולים את כמות הפתוגנים במעל 95% על ידי שימוש במשטחים של נחושת ו/או גרפיט… והיה ניתן גם להעזר בתכשירים אחרים שאינם גורמים נזק והם חלק מהאקולוגיה ותורמים למערכת החיסון שלנו בלי לפגוע במיקרוביום.

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s