קורונה וירוס

קורונה בשוודיה – האם השוודים צודקים וכל השאר טועים

מה קורה בשבדיה?
אין סגר כללי!
ועושה רושם שלמרות הגישה המנוגדת לשאר אירופה נכון להיום היא מכילה את המגפה טוב יותר מאשר מדינות אחרות.

it is interesting that Sweden—the one European country that did not want to shut its borders, did not close schools, and has not banned gatherings of fewer than 500 people—so far seems to be containing the spread better than other countries have

פרופ' אייל שחר

הוא פרופסור אמריטוס לבריאות הציבור (אוניברסיטת אריזונה), בוגר בית ספר לרפואה (אוניברסיטת ת"א), מוסמך באפידמיולוגיה (אוניברסיטת מינסוטה), היה בגימלאות ונהנה מכל רגע עד שפרצה מגיפת הקורונה והכריחה אותו לחזור לעבודה.

http://www.u.arizona.edu/~shahar/

הוא בדק את הנתונים משוודיה ה"סוררת", זו שהחליטה ללכת הפוך מכולם… שוודיה לא הטילה עוצר על אזרחיה, לא כפתה בידודים, ולא עצרה את הכלכלה.
אחרי שבחן את הנתונים של שוודיה על סמך אתר הסוכנות לבריאות הציבור של שוודיה הוא אמנם השאיר מידת מה של ספק אבל די ברור מה הוא חושב על הדרך של שוודיה בניהול המגיפה…

בעת כתיבת שורות אלה נפטרו בשוודיה כ-900 חולי קורונה. במדינה מתגוררים כ-10 מליון תושבים. אם אכן עברה שוודיה את תקופת השיא, התמותה מקורונה תהיה, לכל היותר, כפולה מהתמותה השנתית שם משפעת (הנעה בין 50 ל- 100 נפטרים למליון).

https://experience.arcgis.com/experience/09f821667ce64bf7be6f9f87457ed9aa

מקרי מחלה

נפטרים ליום

פסק הדין המסתמן? שוודיה צדקה. העולם טעה. טעות קולוסאלית.
ימים יגידו. ואולי כבר אמרו.

נראה לי שהוא מתכוון לכך שבשוודיה הרע מכל כבר מאחור (חוסן העדר קיים), אבל עם אופטימיות זהירה אני אוסיף גם כן…ימים יגידו. ואולי כבר אמרו.

https://www.zman.co.il/100319/

מספר המתים עלה מעל 2500, אך אנליסטים סבורים שתוך מספר שבועות שוודיה תגיע לחוסן העדר המתבקש, כאשר שאר המדינות שאמנם מתחילות לחזור לאיזושהיא שיגרה, נערכים כבר לסיבוב הבא.

https://www.cnbc.com/2020/04/22/no-lockdown-in-sweden-but-stockholm-could-see-herd-immunity-in-weeks.html

ד"ר מייקל ראיין, אפידימיולוג ומומחה למחלות זיהומיות ומנהל בכיר בארגון הבריאות העולמי, מדבר על המודל של שוודיה בימי הקורונה… הוא אמנם מעוות במשהו את ההקפדה על ריחוק חברתי (להלן סרטון), אבל בהחלט מציין שיש מה ללמוד לעתיד מהמודל שבחרה.

בעקבות טענה לגבי שוודיה בדיון בפייסבוק

אתה נותן את שבדיה כדוגמא- אבל דווקא היא בדיוק ההוכחה לכך ששיטת חיסון העדר נכשלה כשלון חרוץ. שבדיה אוכלוסיה עם בסדר גודל פחות או יותר כמו מדינת ישראל
אבל שם יש 2500 נפטרים. מעל פי 10!!! מהנפטרים במדינת ישראל. לא רק זאת גם הכלכלה שלהם נפגעה קשות. ראה כתבה מצורפת. תאורית חיסון העדר היא הכלאה של דרוויניזם ואסקפיזם- "עזבו אותנו מסגר זה לא כייף ולא מגניב"
בואו נפיץ את המחלה נתעלם מקשישים ומאוכלוסיות בסיכון, ומי שחלש ימות! העיקר שהחיים ממשיכים והחזק שורד. להלן הכתבה עם הנתונים על שבדיה https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=3814252

והתגובה:

אם חוסן עדר הוא שילוב של דרוויניזם ואסקפיזם מדוע מדברים עליו בקשר לחצבת, שפעת, שעלת ושאר נגיפים בעבורם יש חיסון? כי נגד קורונה אין חיסון? מדוע קיימים כל החוקים המנדטוריים לחיסונים אם לא בכדי להגן על אוכלוסיות מוחלשות ומדוכאות מערכת חיסון = חוסן עדר?

ההשוואה בין שוודיה לישראל במספר המתים איננו בר השוואה כי לכל מדינה יש את הסיבות שלה למקרי המוות. בשוודיה יש יותר אוכלוסיה מבוגרת וכמו בהרבה מדינות אירופאיות ובשונה מישראל המבוגרים חיים עם הצעירים מה שמקשה על הסגר הממוקד. בשוודיה גם מתים משפעת יותר מבישראל כל שנה… מדוע לא להשוות אותה עם איטליה או ספרד?
ומה עם בלארוס? (99 מתים) גם שם לא היה סגר.
ומה עם טאיוואן שגם אצלה לא היה סגר כולל והיא לא קשורה לארגון הבריאות העולמי והיא סמוכה לסין ויש שם 6 מתים בלבד?

אף אחד לא אומר שגם בשוודיה לא יכלו לעשות יותר טוב ולהגן יותר על הקשישים והחלשים… ואף אחד לא אומר שחייהם לא שווים כמו כל השאר או שצריך להזניח אותם. זו הסקת מסקנה מגוכחת!
אמא שלי מעל 70 אחרי פעמיים סרטן = קבוצת סיכון… זה אומר שלא אכפת לי אם היא תמות? ואם הסגר היה וולונטרי האם היא לא היתה יוצאת החוצה מדי פעם כדי לנוע, לנשום אוויר, לראות את המשפחה והחברים? מה קוראים את זה לחיות…
זה מאוד מפחיד לחיות בפחד… אני ממש לא ממליץ על חיים כאלה… אבל גם לא יכול למנוע את זה ולכן מי שמפחד שיעשה מה שמבין ויישאר בבית עד חלוף ה"זעם".

אם הוירוס כל כך קטלני שמצדיק סגר כולל… שאלה נוספת לי אלייך… מכירה את חסידי גור? את שר הבריאות ליצמן? הוא איפשר לחרדים להתפלל כרגיל ולהגיע לבתי עלמין בהמוניהם גם בזמן התחלת הסגר… דבר שהוביל להתפרצות ממוקדת בבני ברק (וגם בירושלים) וסגר כולל עם מחסומים שיטור וצבא… איפה המתים בבני ברק? לא תצפי לכמות מתים חריגה במקום של התפרצות כזו מוירוס כל כך קטלני?

ולגבי הכלכלה.. גם אם התרחיש הרע ביותר יתממש (וזו השערה, צפי) אחוז המובטלים בשוודיה (שיגיע ל- 10.1% לעומת 7.2% ברגיל) יהיה קטן בהרבה ממה שיש בישראל (יותר מ-27% לעומת כ-4% בתקופה שלפני).
https://www.maariv.co.il/news/israel/Article-761683
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001312058

חוץ מזה יש עוד מומחים בינהם גם אפידימיולוגים, שטוענים שהסגר היה "מתאים" לתקופה שלא ידעו כלום על הוירוס ושיש להפכו לממוקד ולא כולל וכפי הנראה בישראל הסגר עדין לא הסתיים וכבר מכינים אותנו לסגר הבא… כי השטחת עקומה לא מעלימה את הוירוס ואם תרצי או לא הדרך היחידה להתחסן היא על ידי חשיפה לוירוסים… לא מאמינה בחוסן עדר… זכותך! אבל המנעות מוירוסים בטח שלא תורמת להתחסנות… ולכן סגר הוא רק הארכה של זמן החשיפה לוירוס ובמדינה כמו ישראל הוא לא נחוץ במתכונת שבה נעשה! בתי החולים רחוקים מעומס ופנימאיים גם הם ביקשו לסיים עם הסגר כפי שהוא ושיש להם את כל היכולות לעמוד בעומסים גדולים הרבה יותר כמו בעונות השפעת הכי קשות לרבות שפעת החזירים גם אז היה חשש למוות של אלפים רבים בהעדר חיסון (ולא היה סגר).
עד הקורונה… לא ידע העולם סגר מהו ולכן ההשלכות עוד לא ידועות במלואן… ועוד יהיו. פגיעה בתיירות (מדינות ייפלו מזה וכל העול יהיה על האזרחים). כל המדינות יסבלו ממשבר כלכלי… כל האזרחים ישאו בנטל המיסים גם אלה שאין להם ואלה שאיבדו את העסק שלהם וביתם…
הסגר הזה עוד יתברר כאסון עולמי!

מדוע לא סוגרים את ה-FDA שמאשר את התרופות שהורגות מאות אלפים כל שנה בארצות הברית?
מדוע לא סוגרים את ארגון הבריאות העולמי שמתווה את דרך הרפואה הקונבנציונאלית שהורגת 5 אנשים כל דקה בעולם?
מדוע לא סוגרים את בתי החולים שהורגים כל כך הרבה אנשים כל שנה מחיידקים עמידים לאנטיביוטיקה?

אם משווים בין מדינות ששום דבר לא דומה, אז מגיעים למסקנות שגויות.
שבדיה, אנגליה, צרפת ובלגיה הן מדינות עם אותו אקלים, אותו גיל חציוני ופחות או יותר אותה צפיפות. אילו הן מדינות שניתן להשוות בינהן!

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3384249968279953&set=p.3384249968279953&type=3

התמונה לקוחה מהראיון של דני עם אפידימיולוגית נוספת (ד"ר יפעת עבדי קורק) שלא מושמעת ושהתחשיבים שלה היו מהמדויקים.

אפשר לראות שבשוודיה הכי פחות מתים למיליון

לשים עוד את הדברים על דיוקם, בזמן ששוודיה נפטרו מעל 2500 מתו מקורונה עד מאי -2020 (*** ונניח שכולם מאומתים), אחורה ב-2018 היו קרוב ל-7000 מקרי מוות בשוודיה הקשורים במחלות נשימתיות….

To put things in even more perspective, while Sweden has already suffered 2,586 COVID deaths in 2020, back in 2018 there were approximately 6,997 total respiratory disease deaths in Sweden – and the country’s healthcare capacity was not overrun, nor were any of their public systems stretched to breaking point.
https://21stcenturywire.com/2020/05/01/covid-why-sweden-has-already-won-the-debate-on-covid-19-lockdown-policy/

כלומר מסתבר שגם בשוודיה יש אוכלוסיה גדולה שסובלת מחולשה של הריאות ומערכת החיסון… ולכן ועל אף שכל אדם הוא עולם ומלואו, צריך להבין שהמצב היום (קורונה) הוא מצב המוקצן על ידי התקשורת, ובמכוון לוקחים אותנו למדינות עם הרבה מקרי מוות מ"קורונה"… רק שאת יתר הנתונים שיאפשרו לנו להבין את הלך הדברים.. אותם הם לא מפרסמים!

ד"ר Johan Giesecke היועץ לענייני קורונה בשוודיה, כתב מאמר בג'ורנל הרפואי LANCET ב-05.05.20

פרופסור אייל שחר נתן ראיון לאורלי וגיא (06.07.20)…
בראיון הוא מסביר בין היתר מה קורה בישראל וגם מתייחס למספרים המעודכנים של שבדיה ומציג גרפים.

אז בהתחלה הציגו את השבדים כמטורפים וכל יום שכמות המתים עלתה, כולם אמרו "אתם רואים שזה גורם להמון מוות?" לא לקחו בחשבון שלא ידעו על הוירוס כלום ולא שמרו על בתי אבות (ויש המון) ונתנו כמו רוב העולם ישר מכונות הנשמה וזו הסיבה למוות בעיקר.
היום כשרואים שאין אצלם מתים למרות שיש "גל" שני של "הדבקות"… אז מה נותר לומר חוץ מ "הישראלים זה לא כמו השבדים".
כאילו שאני היום נוהג שלא כמו השבדים… עושה בדיוק כמוהם!

24.03 כתבה ברויטרס עם הכותרת: "Sweden saw lower 2020 death spike than much of Europe – data"

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s