קורונה וירוס

קורונה ישראל – שאלות שחייבים לשאול

התנהלות המצב בקשר לקורונה מעלה כמה שאלות במיוחד שהמומחים עליהם מתבססות ההחלטות אינן ברורות ואך סותרות את הלך הדברים… מתוך כתבה מה- 18.03.20 באתר דוקטורס אונלי

מצד אחר סבורים ש- 86% מהאנשים הנושאים את הקורונה הם א-סימפטומטיים ויכולים להדביק… אז איך נדע אם לא נבדוק את כולם?
ועכשיו פרופסור סדצקי אומרת ש- 98% מהאנשים עם חום ושיעול הם כנראה ללא קורונה ולכן לא צריך לבדוק אותם. מכאן גם משתמע שאת אלה ללא הסימפטומים בטוח לא יבדקו.אז את מי בודקים? איך מחליטים את מי לבדוק?

השיקולים שמובילים את המשרד לבצע בדיקות במתכונת הנוכחית הם: ביצוע על פי קריטריונים קשיחים כמו חזרה מחו"ל, מגע עם חולה מאומת וסימנים ברורים של דלקת ריאות, אבל לא עריכת בדיקות המוניות לכלל האוכלוסיה כפי שנעשה בדרום קוריאה

הבנתי… אנשים שחוזרים מחו"ל שבמילא נכנסים לבידוד אז לא ממש משנה אם נשאים או לא…
מגע עם חולה מאומת שבמילא נמצא בבידוד או שלא ידע ובגללו כולם נכנסו לבידוד (כמו כל הצוות הרפואי, שהרי לא כולם נבדקו, פשוט הוכנסו לבידוד)…
וסימנים ברורים של דלקת ריאות שהם בין היתר חום ושיעול (אבל זה כנראה לא קורונה)…עוד מוסיפה סדצקי

קיימתי שיחות עם עמיתי בדנמרק. שם לא בודקים קורונה לאנשים חשודים אלא אם הם במצב קשה ובבית החולים. גם לא עושים חקירות אפידמיולוגיות. גם בשפעת לא בודקים כל אדם אם יש לו שפעת או לא . מסתמכים על תשובות ממדגם ומטפלים בחולים לפי חומרת מצבם. כך עושים בדנמרק גם לגבי הקורונה.
( *** לא בודקים אבל מפרסמים מספרים חופשי כשיש "מגפה")

אז גם בדנמרק לא בודקים אלא אם החולה במצב מאוד קשה, כי אז אחרי שידעו שזה קורונה יהיה לו טיפול מתאים לדוגמה כמו זה שנותנים לחולים בשפעת…
אז זה כמו שפעת או לא כמו שפעת? יכולים להחליט כבר?!

אין טעם בבדיקות מדגמיות לכלל האוכלוסיה, כולל בריאים, כיוון שהקורונה עדיין לא מספיק נפוצה בקהילה

איך את יודעת אם את לא בודקת, גברת סדצקי???

בדיקות המוניות עלולות להניב טעויות קיצוניות: לא יעניקו תמונה מהימנה. אנחנו עכשיו במצב שבו מספר החולים שבקהילה לא ידוע. יש חושבים שמדובר בעשרות, אולי מאות או אפילו לאלפים – אף אחד לא חושב על עשרת אלפים, כי אם היה מספר שכזה היו גם רואים תמותה

אז לא צריך בדיקות המוניות כי זה יטעה את כל מה שלא ברור במילא עד עכשיו…

בשכיחות הקורונה הנוכחית בישראל עדיין לא נכון להעביר את כולם לבידוד מלא. ייתכן שבעוד כמה ימים נגיד: למי שיש סימפטומים, חייב להיות מבודד גם מבני משפחתו".

ולמי שאין סימפטומים, יוכל להמשיך להדביק אם הוא נשא א-סימפטומטי… והגרפים ימשיכו לעלות, כי אין באמת דרך פעולה!הסגר המוחלט יגיע, כי תכל'ס אין להם מושג ולא יהיה להם מושג וזה כפי שהם אמרו בהתחלה, שכל המהלכים הם רק לדחיית הקץ, מדרגה מדרגה עד הסגר המוחלט. כי להכניס לסגר בבום טראח ייצור התנגדות… משל הצפרדע שמחממים את המים לאט לאט לאט, כך שהיא לא מרגישה בכלל שמבשלים אותה עד שהיא קורסת, מבלי להתנגד או לברוח.

כל הזמן אני רואה אנשים שואלים: "אז מה להפקיר את הקשישים"? "שימותו"?

זו שאלה שיכולה לשגע אותי…

אמא שלי בת 71 (חולה כרונית) אז אם אני חושב (כמו פרופסור לס) שצריך לנהוג היום כמו בכל מגפה (שפעת, חצבת או עכברת) זה אומר שאני מפקיר את אמא שלי? זה אומר שאני רוצה שהיא תמות או שלא אכפת לי אם תמות? זה קשקוש מוחלט!!!
ציטוטים חשובים (לדעתי), מתוך כתבה מ'גלובס' ב- 20.03.20 עם פרופסור לס (לשעבר מנכ"ל משרד הבריאות) אבל בהחלט ממליץ לקרוא את כל הראיון…

המאפיינים בכל מדינה שונים. באיטליה הגיל החציוני של המתים מקורונה גבוה מ-81, האוכלוסייה מאוד קשישה ושברירית ומעשנת הרבה, ובין המתים יש יותר גברים. בקוריאה, לעומת זאת, נדבקו הרבה יותר נשים צעירות ולא מעשנות. בכל מדינה ומדינה, צריך להשוות בין מספר האנשים שמתים עכשיו מ קורונה לבין מספר האנשים שמתים משפעת עונתית רגילה, שלא מעניינת אף אחד. בכל מדינה ומדינה הרבה יותר אנשים מתים משפעת רגילה לעומת אלה שמתים מקורונה.
איך אתה יכול להיות בטוח?
"כי יש דוגמה מאוד טובה שכולם שכחו: שפעת החזירים ב-2009. זה נגיף שהגיע לעולם ממקסיקו ועד היום אין נגדו חיסון, אבל מה? באותה תקופה לא היה פייסבוק. אולי היה, אבל ממש בחיתולים. הקורונה לעומת זאת היא מגפה עם יחסי ציבור".
"מה גמר את המגפה של שפעת החזירים, מה בכלל גומר מגפות? מי שחושב שממשלה גומרת מגפות, טועה לגמרי. מה קורה באמת? הנגיף, שאף אחד לא יכול לעצור, מתפזר באוכלוסייה, ואז האוכלוסייה, לא זו שבסיכון, נחשפת לנגיף, ובבת אחת הגוף מייצר נוגדנים להגיף ומונעים את המחלה".

"הממשלה אומרת: 'אני עשיתי'. אבל היא שכחה שהגוף שלנו כל כך חכם, הוא מייצר את החיסון הטבעי, ואז השרשרת של ההדבקה נשברת וככה נגמרת המגפה, אחרת זה היה נמשך"

פרופסור לס נשאל לגבי מה שקרה באנגליה לגבי המדיניות של חוסן העדר

"כן, אני מסכים בהחלט עם הגישה הזו: מצד אחד להגן על האוכלוסייה החלשה, אבל להשאיר את האנשים הרגילים לנפשם"
אבל אנחנו רואים שאפילו ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, שהנהיג את המדיניות הזו, חזר בו בימים האחרונים (הוא נשאל)
"הוא נשבר. אנחנו במצב ברור שהפסיכולוגיה גוברת על המדע. המדע נשען על נתונים. הבאתי לך כמה מספרים ונתונים שמעידים על כך שהשד לא נורא כל כך. שפעת רגילה מעוררת פיהוק, הזקנה במסדרון לא מעניינת אף אחד, אבל אנחנו בהיסטריה מפלצתית שבימים עברו העלתה משטרים פאשיסטיים לשלטון. זה אותו סוג של שיגעון. עמים שלמים עוברים איזה תהליך נפשי".
"במדינת ישראל מתים 126 אנשים, בארה"ב 40 אלף אנשים, באיטליה 17 אלף, וזה המחיר שאנו מוכנים לשלם בשביל לחיות חיים נורמליים".

מה שהוא אומר בסופו של דבר זה שאנחנו כרגע מנוהלים על ידי פניקה, שקיימת גם בעונת השפעת והחצבת, כל שנה… רק שהיום אנחנו בסגר ולפני כריסה כלכלית מה שלא קרה עד כה… לא בזמן שפעת החזירים (שגם לה לא היה ואין חיסון), שהספקנו לשכוח ולא באף מגפה אחרת…

פרופורציות, לא הפקרה של קשישים או שאר אנשים עם סיכון גבוה לסיבוכים, כי אם פרופורציות.

דברים לא ברורים קורים בישראל:

במקום לקחת בעת משבר מהתאגידים שמרוויחים כסף ממשאבי הטבע (גז, מלח וכדומה) לטובת האזרחים. משרד האוצר מקדם מהלך להעברת כ-300 מיליון שקל מכספי הציבור לסבסוד צינור גז, שישרת את המונופול הפרטי של תשובה, נובל, מימון ורציו, ללא דיון אמיתי בחיוניות המהלך וללא שימוע ציבורי.
ומה עוד יותר דפוק?
באוצר שוקלים: "הלוואת קורונה" מהציבור – לטובת מימון המשבר.

https://www.themarker.com/markets/1.8682560
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5699537,00.html
https://13news.co.il/item/news/economics/economy/corona-economy-1032724/

ומה עושים אלה האחראיים לכל הזיהום בעולם שגורם לאותם אנשים להיות חולים ורגישים לוירוסים?

נמלטים מהקורונה – טסים לבתי הנופש שלהם או לבונקרים שהוכנו במיוחד לעתות משבר – במדינות שעד כה חמקו מהשלכות הווירוס – ולוקחים עמם למסע את הרופאים או האחיות האישיים שלהם…

אם אתם חושבים שהדברים מתנהלים כשורה במשרד הבריאות… תקראו גם את מה שאמר המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור גרוטו ב- 22.03.20 ב Ynet:

התרחיש הגרוע ביותר הוא שבין 10,000 ל-20 אלף ימותו מקורונה – חלק מהאנשים האלה סביר להניח היו מתים ממחלות הרקע שלהם ומספר זה יתווסף למעשה לתמותה שנתית רגילה בישראל שעומדת על כ-40 אלף איש מדי שנה".

גרוטו קרא:

להוריד את הפאניקה סביב המגיפה. אנשים עלולים למות מהפחד שלא לצאת מהבית או לבית המרקחת לקנות תרופות. צריך להבין שזה לא מספרים גבוהים ביחס לתמותה השנתית".

אבל אם מישהו באמת חושב שזה משהו שהוא דוגל בו – think again!
למרות שהוא יודע שזה נכון… הוא לא אמר את זה כדי שאתם תשמעו אותו! הוא עשה זאת כדי לומר למנכ"ל המשרד ולשר הבריאות שהוא כאן וזה מה שיקרה אם ההחלטות יבוצעו מבלי שיהיה נוכח בישיבות. וכבר באותו ערב, הוא התארח בחדשות 'כאן' ודרש סגר מוחלט עם משטר צבאי וחלוקה של מנות קרב.

https://www.facebook.com/groups/192328391233901/search/?query=%D7%92%D7%A8%D7%95%D7%98%D7%95%20%D7%A7%D7%A8%D7%90&epa=SEARCH_BOX

עוד נושא שכל הזמן עולה שמסביר כביכול את הסיבה לסגר…
אנחנו רוצים לשמור על קו הדבקות מתון כדי לא ליצור עומס על בתי החולים, שגם ככה לא מסתדרים…

עכשיו… כדי להבין את המשמעות של קו מתון אסביר את הכתבה מ'דה מרקר' מ-17.03.20 של אנליסטים לגבי תרחישי הדבקות מקורונה וההשלכות על משך הזמן ומספר המתים והחולים הקשים:
אני לא יודע אם המספרים הם אכן יהיו התרחישים האמיתיים אבל זה בהחלט הולך להשפיע על הזמן שבו המדינה תהיה בטלטלה.
לקחו 4 אפשרויות של הדבקה… אדם שמדביק 1.2, 1.35, 1.5, או 2 אנשים, כלומר 4 תרחישים שאנשים הנושאים את הוירוס כמה ידביקו.
עכשיו… ככל שהעקומה תהיה יותר שטוחה, אמנם יהיה פחות עומס על בתי החולים, אבל… וזה האבל הגדול. הסגר יהיה הרבה יותר זמן, פי 3.5 יותר זמן בין התרחיש המתון, לתרחיש הגבוה… ולפי הכתבה ההבדל יהיה בין 250 ימים שהם 8 חודשים + 10 ימים לבין 880 ימים שהם שנתיים + 5 חודשים. אם המדינה תהיה קיימת עד אז…
זה לא בהכרח המספרים, אלא העקומות. כלומר ככל שנקטין את החשיפה לוירוס נגדיל את הזמן עד שהוירוס ייעלם (והוא לא ייעלם ב'פוף').

המדינה כרגע במצוקה! אבל לא בגללי ולא בגללכם… בגללה!!!

היא הזניחה ומזניחה את בתי החולים, הרופאים וכל הצוותים הרפואיים במשך שנים רבות!!!
המדינה היא זו שלא נערכה בזמן מבחינת ציוד רפואי וציוד מציל חיים!!! הקורונה דווח בדצמבר. אנחנו 3 חודשים אחרי ורופאים כל הזמן מתלוננים שאין להם מיגון ושאין מספיק ציוד הנשמה!!! לפחות כך מציגים את זה בחדשות…

אז המטרה של הסגר היא להוריד את העקומה של ההדבקות, כדי שלא ייווצר עומס על מערכת שהיא כבר עמוסה…

עכשיו תראו מה אומרים רופאים ממחלקות פנימיות של בתי חולים.

מתוך 'ישראל היום' 27.03.20

השיח על החשש מקריסת יחידות הטיפול הנמרץ מעורר תרעומת אצל הרופאים הפנימאים, שמטפלים בפועל בחולי הקורונה. הבוקר (ה') הם מבקשים להעביר מסר מרגיע וברור למקבלי ההחלטות ולציבור הרחב:
"איננו איטליה או ספרד. ישראל יוצאת דופן בעולם. זה שנים, במחלקות הפנימיות, מתמודדים בכל רגע עם מאות חולים מונשמים. יש לנו ניסיון שאין באף מדינה זולתנו בעולם
ישראל אינה דומה לאיטליה או לספרד, או לשום מדינה אחרת בעולם. כבר שנים, אנחנו במחלקות הפנימיות, משמשים כעורף ההנשמתי של מערכת הבריאות.
יש לנו ניסיון, גם בתנאי לחץ ועומסים קבועים, שמגיעים לשיא מדי חורף, לטפל בכ-500 חולים מונשמים במחלקות, לצד אלפי מאושפזים עם תחלואות מורכבות אחרות. בפועל, מדי חורף, המחלקות הפנימיות מנשימות יותר חולים מאשר יחידות הטיפול הנמרץ.
עוד הרבה לפני מגיפת הקורונה, התמקצענו בחלוקת כוח ומאמץ להתמודד עם מספרים שאין דומה להם בעולם. בעת הזו, היכולת הייחודית שלנו היא יתרון עצום. ההשוואות והבהלה סביב השיח על קריסת יחידות הטיפול הנמרץ אינן במקום. אנו מבקשים לתת קרן תקווה לציבור. סמכו על נסיוננו. אנחנו ייחודיים בעולם ושונים מכל יתר המדינות. אנחנו יודעים לטפל בחולים עם תחלואה מורכבת ומאתגרת, משתפים פעולה ומידע רפואי ולומדים מדי יום להתמודד נכון יותר עם החולים בקורונה.

כל השאלות האלה גורמות להמון תהיות… איך 2 כלכלנים (ראש הממשלה ומנכ"ל משרד הבריאות), לא רואים את הקטסטרופה שהם מוליכים את ישראל?
נכון ל- 26.03.20 מספר האנשים שנכנסו למעגל האבטלה בעקבות הקורונה עולה על 720 אלף וזה עוד יעלה, כי עסקים לא ישרדו עוד הרבה זמן אם המשק ימשיך במתכונת של 30% ויורד כל יום עם עוד הגבלות.

אז האם הקורונה מסוכנת יותר מקריסה כלכלית (מצב רוח ירוד, דיכאונות ואף התאבדויות)?
האם אנחנו הופכים מדמוקרטיה של יום אחד (דמוקטטורה) לדיקטטורה?
האם ראש הממשלה מנצל את ההזדמנות להציל עצמו ממצבו המשפטי?
האם דוחפים את תשתיות דור 5 מתחת לאף (כשכולם בבית)?
האם משתמשים בקורונה כדי להכניס עוד טכנולוגיה צבאית של מעקב (סלולארי ומצלמות)?

האם אנחנו שה מובל לטווח שאומר אמן לכל מה שבעלי ההון קובעים עבורינו?

דעות נוספות שכדאי לקרוא ולשמוע

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s