היפותירואיד·הריון לידה וינקות·יוד

יוד – מינרל קורט

יוד הוא מינרל שחשוב לתפקוד תקין של בלוטת התריס ומחסור בו יכול לגרום להרבה בעיות רפואיות.
היוד היום נמצא בעיקר באצות ים (קלפ, אולווה, נורי, איזיקי, וואקמה, אראמה ושאר אצות יפניות) וביצורים ימיים שניזונים מאותן אצות.
הבעיה היום היא שהים מזוהם וגם אלה המרבים באכילת מזונות מהים המוגדרים כבריאים כמו פירות ים וסלמון מכילים הרבה חומרים רעילים, שמצטברים ברקמות השומן ומיקרופלסטיק שנאגר גם הוא ושמזיק לבני האדם.

בעבר היוד היה חלק בלתי נפרד מהמחזוריות של המים וניתן היה למצוא אותו גם באדמה (אחרי גשמים) וכתוצאה מכך גם מזוות צמחיים היו מכילים יוד והמחסור לא היה כמעט מורגש… במיוחד במדינות הגובלות לאורך הים כמו ישראל (והאמת עוד מדינות רבות).
לאורך השנים רמות המינרלים בקרקע ירדו משמעותית גם בעקבות המעבר לחקלאות מרוססת, שכן לחרקים ולבעלי חיים אחרים שהיו מצויים בשדות יש תרומה בהזנת הקרקע ובעקבות ריסוס הם לא בנמצא… אך בישראל זו לא הבעיה היחידה שכן יוד היה קים גם במי השתיה, וגם המעט שהיה לא קיים יותר עקב ההתפלה.
לפי מחקר שנעשה בשנת 2017 בישראל מצא של- 85% מהילדים בישראל ול-62% מהנשים ההרות בישראל יש מחסור יומי בצריכה של יוד. והסיבה שנבדק בעיקר במגדרים אלה היא כי מחסור ביוד גורם לבעיות התפתחות המוח [1] [2] וקשור גם לירידה ב-IQ אצל ילדים ובגירים כתוצאה של חסרים בתזונה של ההריונית [1] [2] [3] ולכן חשיבות רבה לצרוך ממנו (תוסף תזונה) במהלך ההריון [1] ובמינון גבוה יותר מאדם בוגר.
דבר מענין הוא ש'פלואוריד' אותו מוסיפים למים נמצא כמוריד IQ וכן נמצא שפלואוריד פוגע בספיגה של יוד ובכך מוריד את רמתו וזה גם מוריד IQ…

האיבר שהכי נחוץ לו היוד הוא בלוטת התריס [1][2][3] וזה חשוב לכל המערך ההורמונלי והמטבוליטי.
חסר של יוד בשלב הקצר יכול לגרום לעייפות, אי סבילות לקור, דיכאון, עצירות, כאבי מפרקים, זפקת (התנפחות של הצוואר), ציפורניים דקות ושבירות, שיער דק ושביר, חיוורון, עור יבש, עיניים יבשות, עודף משקל, קצב לב איטי והפרעות בשינה.
בחסרים ארוכי טווח ניתן לראות גם סימפטומים כמו דיבור איטי, קול עמוק יותר, עור יבש ומנופח בפנים, מחזור וסת לא תקין, טמפרטורת גוף נמוכה, אין אונות, בעיות לבביות וסרטן. חשיבות גדולה יש ליוד לבריאות האישה ולסרטן השד

ההמלצה שלי גם אם אין כרגע סימפטום מטריד…
תצרכו תוספת של יוד ממקור נקי ואורגני…

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s