השמנת יתר·סרטן השד·סרטן ומניעה·סרטן לבלב·סרטן מלנומה·סרטן תירואיד·תזונה מערבית

מחקר ישראלי ענק מצא קשר בין השמנת יתר לסרטנים שונים

השמנת יתר היא הגורם לכ-500,000 מקרי סרטן חדשים מדי שנה – מספר שצפוי לגדול ככל ששיעורי ההשמנה ממשיכים לעלות.

במחקר ישראלי ענק שהתפרס על פני כשישה עשורים ‭(1967‬-‭2010)‬, שכלל נתונים של 2.3 ‬מיליון נערים ונערות בני‭ ,17 ‬שנבדקו לפני הגיוס. נתוניהם הוצלבו עם רישום הסרטן הלאומי במשרד הבריאות והממצאים פורסמו בפברואר 22 בג'ורנל THE LANCET Diabetes & Endocrinology נמצא כי אצל גברים שסבלו מעודף משקל הסיכון לחלות בסרטן עלה ב-%‭26‬ ואצל נשים ב-%‭.27‬
החוקרים מצאו קשרים חזקים בין מדדי ‭ BMI‬גבוהים בהתבגרות לבין סרטן המעי, הוושט, הכבד, הלבלב והכליות, בקרב גברים, ובין מדדי ‭ BMI‬גבוהים בהתבגרות לבין סרטן הכבד ודרכי המרה, וסרטן השחלות אצל נשים.
נמצא כי אצל גברים כל עלייה של 5 יחידות במדד מסת גוף העלתה סיכון לסרטן חלל הפה ב-%‭,18‬ בלוטת התריס ב-%‭,20‬ שד ב-%‭,84‬ לימפומה בכ-%‭20‬ וכך גם מלנומה, סרטן הלבלב ב-%‭,59‬ הקיבה ב-%‭,23‬ הכליה ב%‭55‬ והמעי ב-%‭.30 ‬
אצל נשים, כל עלייה של 5 יחידות ב-‭BMI‬ העלתה את הסיכון לסרטן הכבד ב-%‭,65‬ הלבלב ב-%‭,52 ‬ חלל הפה ב-%‭,28‬ בלוטת התריס ב-%‭,11‬ לימפומות ב-%‭12‬ ושחלות ב-%‭.22 ‬
***בלינקים יש מאמרים על רכיבים טבעיים למניעה וטיפול בסרטן

השמנת יתר מעלה סיכון לסרטן!

ומכיוון שישראל במקומות הראשונים בעולם בהשמנת יתר: ב-2016 ישראל: במקום ה-2 בעולם עם חצי מיליון ילדים שמנים ב-2017: תופעה מתרחבת: ישראל במקום הראשון באירופה בדירוג השמנה (כמעט כל ילד שלישי שמן). ב-2018 השמנת יתר: ארה"ב במקום השלישי בעולם. ישראל במקום שמיני.

*** תוספת ינואר 22
מחקר שפורסם בינואר 22 בג'ורנל nature communications החוקרים מאוניברסיטת ברגן הוכיחו כי שומנים הקשורים להשמנת יתר הופכים את התאים הסרטניים לאגרסיביים יותר ובעל סבירות ליצור גידולים ממשיים.
החוקרים גילו שהסביבה המשתנה סביב התא הסרטני, מגוף במשקל תקין לגוף בעל עודף משקל או השמנת יתר, דוחפת את התא הסרטני להסתגל. תגובה זו, הם אומרים, נגרמת על ידי משהו שנקרא חומצה פלמיטית (PA), שהיא שומן שכיח יותר בסוגי גוף שמנים. משמעות הדבר היא שגם בהיעדר מוטציות גנים חדשות, השמנת יתר מגדילה את הסיכון שייווצרו גידולים.
החוקרים מציינים שביחד, הממצאים שלהם מוכיחים שההסתגלות הסלולרית המונעת מהשמנת יתר ל-PA מניעה את התחלת הגידול בסביבת השמנת יתר באמצעות הפעלה של רשת תמלול תלויית [CCAAT/Enhancer-binder חלבון בטא (C/EBPB)].

Collectively, our findings demonstrate that obesity driven cellular adaptation to PA drives tumor initiation in the obese setting through activation of a [CCAAT/enhancer-binding protein beta (C/EBPB)] dependent transcriptional network

קחו אחריות על הבריאות שלכם ושל הילדים שלכם!

הישועה לעולם לא תבוא מהרפואה.
הדרך להימנע היא אורח חיים בריא : תנועה, שהות בטבע, נשימות, חשיפה לשמש, תזונה מבוססת צומח נקיה מחומרי הדברה, ללא מזון מתועש, מסוכרר וכל מה שקשור לדבר הזה שנקרא תזונה מערבית.

למידע הקשור למניעה וטיפול בהשמנה היכנסו
פעילות גופנית והקשר לסרטן

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s