השמנת יתר·סרטן השד·סרטן ומניעה·סרטן לבלב·סרטן מלנומה·תזונה מערבית

מחקר ישראלי ענק מצא קשר בין השמנת יתר לסרטנים שונים

מחקר ישראל ענק (נתוני המחקר התפרסו על פני כשישה עשורים, מ-‭1967‬ ועד ‭(2010‬, שכלל נתונים של ‭ 2.3‬מיליון נערים ונערות בני‭ ,17 ‬שנבדקו לפני הגיוס. נתוניהם הוצלבו עם רישום הסרטן הלאומי במשרד הבריאות.
נמצא כי אצל גברים שסבלו מעודף משקל הסיכון לחלות בסרטן עלה ב-%‭26‬ ואצל נשים ב-%‭.27‬
החוקרים מצאו קשרים חזקים בין מדדי ‭ BMI‬גבוהים בהתבגרות לבין סרטן המעי, הוושט, הכבד, הלבלב והכליות, בקרב גברים, ובין מדדי‭ BMI‬גבוהים בהתבגרות לבין סרטן הכבד ודרכי המרה, וסרטן השחלות אצל נשים
נמצא כי אצל גברים כל עלייה של 5 יחידות במדד מסת גוף העלתה סיכון לסרטן חלל הפה ב-%‭,18‬ בלוטת התריס ב-%‭,20‬ שד ב-%‭,84‬ לימפומה בכ-%‭20‬ וכך גם מלנומה, סרטן הלבלב ב-%‭,59‬ הקיבה ב-%‭,23‬ הכליה ב%‭55‬ והמעי ב-%‭.30 ‬אצל נשים, כל עלייה של 5 יחידות ב-‭BMI‬ העלתה את הסיכון לסרטן הכבד ב-%‭,65‬ הלבלב ב-%‭,52 ‬ חלל הפה ב-%‭,28‬ בלוטת התריס ב-%‭,11‬ לימפומות ב-%‭12‬ ושחלות ב-%‭.22 ‬

השמנת יתר מעלה סיכון לסרטן!

ומכיוון שישראל במקומות הראשונים בעולם בהשמנת יתר: ב-2016 ישראל: במקום ה-2 בעולם עם חצי מיליון ילדים שמנים ב-2017: תופעה מתרחבת: ישראל במקום הראשון באירופה בדירוג השמנה (כמעט כל ילד שלישי שמן). ב-2018 השמנת יתר: ארה"ב במקום השלישי בעולם. ישראל במקום שמיני.

קחו אחריות על הבריאות שלכם ושל הילדים שלכם!

הישועה לעולם לא תבוא מהרפואה.
הדרך להימנע היא אורח חיים בריא : תנועה, שהות בטבע, נשימות, חשיפה לשמש, תזונה מבוססת צומח נקיה מחומרי הדברה, ללא מזון מתועש, מסוכרר וכל מה שקשור לדבר הזה שנקרא תזונה מערבית.

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s