אורגני·הדברה - גליפוסאט·הון שלטון ומדיניות הבריאות·תעשיה מזהמת (אוויר/מים/אדמה)

שימוש יתר בהדברה – נזק כלכלי, אקולוגי ובריאותי

Overuse of herbicides costing UK economy £400 million per year

בואו נתמקד רגע במילה הראשונה של הכותרת… Overuse = שימוש יתר… כלומר קורה משהו שגורם לחקלאות הקונבנציונאלית באנגליה להשתמש ביותר ריסוס/הדברה וזה עולה למדינה המון כסף… אבל לא רק כסף… כי גם הרעלה!

מחקר שפורסם בג'ורנל הרפואי Nature בדצמבר 2019 מסביר בין היתר את התופעה הזו של שימוש יתר בהדברה.
מכיוון שכסף הוא שם המשחק אז חשוב להבין שכמו שבתרופות יש פארמה… בהדברה יש תאגידי ענק כמו מונסנטו (באייר). והם יפסידו מיליארדים של דולרים כל שנה אם אנשים יבינו שהריסוס הוא נזק בריאותי וסביבתי. לכן הם משקיעים כסף כדי למנוע את המשבר.
בדיוק כמו שעושים היום נובל אנרג'י בתשדירי ההסברה שלהם על אסדות הגז [1] [2].. על כמה שזה חשוב לכלכלת ישראל וכמה שזה יקטין את הזיהום מהחשמל (לא כמו שהאזרחים המודאגים טוענים) ושזה גם יוריד מחירים (שהם כידוע אף פעם לא יורדים)… כי אם חלילה יורו להם להעביר את האסדה למקום יותר בטוח, זה יגרום להם להפסדים. והציבור קונה את התעמולה הזו, שנעזרת גם בתקשורת…
כך קורה גם בתעשית התרופות… יש קידום מכירות (לובי, תועמלנים ופרסומות) וכך גם אצל חברות ההדברה יש להם לובי ומערך הסברה משומן "כמה זה חשוב ליבול, לאיכות ולכמות" וכמו שלאנטיביוטיקה "תרופת הפלא" של המאה הקודמת יש תוצר לוואי = חיידקים עמידים. כך , מסתבר, גם העשבים אותם מרססים פיתחו עמידות ועל כן ריסוס היתר!
בחקלאות של פעם, זו שקדמה למרוססת, לא ידעו על קיומה של בעיה שנקראת "עשבים שחורים". לא דיברו על לרסס אותם ולא עסקו בהיותם מטרד. גם החקלאות האורגנית של היום לא מקטרת על אותם עשבים ויש להם את הפתרונות שלהם להתמודד איתה… אבל בחקלאות המודרנית במיוחד זו של החיטה מתלוננים על העשבים האלה. זה מפריע להם לגידול החיטה ומסכן את תעשית המאפים ודגני הבוקר וגם לא יהיה במה להאכיל את עופות ההודו שקריטיים לשולחן חג המולד. העשבים "משתלטים" על השדות אחרי הקציר ומפריעים את מנוחת החקלאי שחלילה לא יצטרך לעבוד קצת יותר בניקושם…

כל שנה מרססים אותנו ב- 4,000,0000 טון של חומרי הדברה… שמעתם? 4,000,0000,000 ק"ג של חומרי הדברה וכמו כן שיש היום יותר מ-250 זנים של עשבים שלא מגיבים להדברה והמספר שלהם רק עולה.

An estimated four million tonnes of pesticide are applied to crops worldwide each year. There are 253 known herbicide-resistant weeds already

ומנגד מי השתיה והמזון יותר מזוהמים, עליה בהכחדות של חרקים וצמחים והכי גרוע – מחלות כמו סרטן, בעיות זיכרון, בעיות נפש, סוכרת ושאר מחלות מטבוליות, בעיות פריון וכולי… מונסנטו מרגישה את הצרות האלה באלפי תביעות בתקופה האחרונה בבתי המשפט .
המחקר עוד מראה שאנגליה משמידה כל שנה (נכון לשנת 2014) 800,000 טון של חיטה בגלל אותם עשבים עמידים לריסוס וזה כאמור עולה ויעלה כל הזמן… וההערכות מדברות שזה יגיע גם לעלות של 1 מיליארד יורו לשנה ו-3.4 מיליון טון של איבוד חיטה.

annual cost of resistance in England is £0.4 billion in lost gross profit (2014 prices) and annual wheat yield loss due to resistance is 0.8 million tonnes. A total loss of herbicide control against black-grass would cost £1 billion and 3.4 million tonnes of lost wheat yield annually

התעשיה הזו מזהמת, מזוהמת ומושחתת. והיא קונה את המדינות בכסף ומשכנעת את ארגוני הבריאות שזה חשוב וחיוני לחקלאות ושזה לא מזיק. והמדינה ממשיכה לאשר את אותם חומרי הדברה למרות אין ספור מחקרים ומאמרים על נזקים של הדברה על חוסר היחס לממצאים שמראים שמזונות מכילים חומרי הדברה

!מזעזע!!!

חייבים לעבור לחקלאות אורגנית או שלא תהיה חקלאות כפי שאנחנו מכירים היום..
חקלאות אורגנית יותר בריאה (פחות מזהמים), יותר אורגני פחות סרטן… חקלאות אורגנית היא גם יותר אקולוגית, בכך ששומרת על הטבע ועל המגוון הרחב של צמחים וחרקים, שהם בין היתר גם קריטיים להזנה חוזרת של האדמה.
לקריאה נוספת לגבי הסיבות למעבר לחקלאות אורגנית

נכון… החקלאות האורגנית יותר יקרה בהווה!!! אבל זה תלוי רק בנו, כי אם נקנה אורגני ותעלה הדרישה. חקלאים יבינו שזה מה שאנשים רוצים וימירו את השדות לאורגניים וכשאחוז החקלאות האורגנית יהיה גבוה, גם המחירים יתיישרו.
אבל אם ממשיכים לצרוך מזון מרוסס בעתיד יהיו יותר הוצאות!!!

https://www.nature.com/articles/s41893-019-0450-8

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s